Βοηθεια για αγορα σομπας Pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157364 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Βοηθεια για αγορα σομπας Pellet
ριξε λιγο διαβασμα θα βρεις αρκετες αναφορες σε σομπες ...βασικο ομως ειναι ο αντιπροσωπος να μπορει να σε στηριξει να γνωριζει να σου κανει επιδειξη κι ει δυνατον να σου δωσει και τους κωδικους χωρις να ζητησει κανα 150 αρι γι αυτα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157384 από Vaggelis_Pap
Απαντήθηκε από Vaggelis_Pap στο θέμα Re:Re:Βοηθεια για αγορα σομπας Pellet

dimlyk έγραψε: ριξε λιγο διαβασμα θα βρεις αρκετες αναφορες σε σομπες ...βασικο ομως ειναι ο αντιπροσωπος να μπορει να σε στηριξει να γνωριζει να σου κανει επιδειξη κι ει δυνατον να σου δωσει και τους κωδικους χωρις να ζητησει κανα 150 αρι γι αυτα :)

Σε μία εταιρεία που πήγα και ρωτησα για τους κρυφούς κωδικούς μου ειπε δε θα τους χρειαστεις. Αυτούς τους χρειάζεται καποιος τεχνικος αν πχ αλλαξεις πελλετ κ χρειαστεί αλλη ρύθμιση για την καύση του. Γενικά στην ρυθμίζουμε στην αρχη και αν δεν αλλαξεις πελλετ δεν έχεις πρόβλημα...
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Vaggelis_Pap.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157385 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Re:Re:Βοηθεια για αγορα σομπας Pellet
Δηλαδη αν θελεις να αλλαξεις πελετ πρεπει να ερθει τεχνικος να στην ρυθμισει..?Πουλανε τρελα οι ανθρωποι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157386 από Vaggelis_Pap

panosf01 έγραψε: Δηλαδη αν θελεις να αλλαξεις πελετ πρεπει να ερθει τεχνικος να στην ρυθμισει..?Πουλανε τρελα οι ανθρωποι.

Αυτό ακριβώς του ειπα και εγω. Εγω του λέω μπορει να αλλαξω 5 διαφορετικα πέλλετ μεχρι να βρω αυτό που μου κανει, θα ερχεσε καθε φορα να την ρυθμίζεις? Η θα πληρωνω εγώ επισκέψεις? Και εκει μου το ψιλο γύρισε οτι ισως βρούμε τους κωδικούς κλπ.. με μεγάλη αμηχανία στην έκφραση του..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157389 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Re:Βοηθεια για αγορα σομπας Pellet

Vaggelis_Pap έγραψε:

dimlyk έγραψε: ριξε λιγο διαβασμα θα βρεις αρκετες αναφορες σε σομπες ...βασικο ομως ειναι ο αντιπροσωπος να μπορει να σε στηριξει να γνωριζει να σου κανει επιδειξη κι ει δυνατον να σου δωσει και τους κωδικους χωρις να ζητησει κανα 150 αρι γι αυτα :)

Σε μία εταιρεία που πήγα και ρωτησα για τους κρυφούς κωδικούς μου ειπε δε θα τους χρειαστεις. Αυτούς τους χρειάζεται καποιος τεχνικος αν πχ αλλαξεις πελλετ κ χρειαστεί αλλη ρύθμιση για την καύση του. Γενικά στην ρυθμίζουμε στην αρχη και αν δεν αλλαξεις πελλετ δεν έχεις πρόβλημα...


Αρχίζει να μυρίζει "άρμεγμα" χοντρό αυτό με τους κωδικούς.
Πέφτει χοντρό δούλεμα από τους αντιπροσώπους κάθε σόμπας.
Ανακαλύψανε ότι τα τελευταία 2-3 χρόνια ο Ελληνας στράφηκε μετά τους λέβητες βιομάζας και πέλλετ σε πιό προσιτές λύσεις (αερόθερμες πέλετ) και κλειδώνουν όλοι το κρυφό μενού γιά να σου στείλουνε τον τεχνικό όπου θα αυξήσει λίγο τον αέρα και θα χαμηλώσει την ρίξη πέλετ. Και όλα αυτά γιά 20-40 € ???
Μπεεεεεεεεεεεεε............

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157414 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Re:Βοηθεια για αγορα σομπας Pellet
αν κι εχω τσακωθει εδω μεσα για το κρυφο μενου οχι λιγες φορες ....δινω και καποιο δικιο στις εταιριες...θα επρεπε ομως νομιζω 2-3 ρυθμισεις να ειναι φανερες
αμα ξερεις κανενα με 20 να κανει ρυθμισεις πεσ τον μας :)
πριν 4 χρονια καποιος μαγκας ηθελε 250 για την πρωτη εναυση και δεν ηταν ο μονος :evil:

βαγγελη σωστο σε βρισκω ... κανε μια βολτα αρκετους πριν αποφασισεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ