Ερωτηση για αγορα καλοριφερ λαδιού.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164171 από janko2
Καλησπερα σας.Σκεφτομαι να αγορασω ενα καλοριφερ λαδιου.Μενω σε τετραωροφο κτιριο,στον τεταρτο(δυτικα προαστια).Το κτιριο ειναι 12 ετων,με καλη μονωση,διπλά τζαμια κτλ.Το σπιτι ειναι ελευθερο απο βορρά και νοτο,ενω στις άλλες μεριές εχω άλλα σπιτια.Ο χωρος που θελω να ζεστανω ειναι το πολυ γυρω στα 28τ.μ.(εννιαιος,σαλονι-κουζινα).Το σωμα θα καιει το πολυ 35 ωρες την βδομαδα.Φανταζομαι βεβαια δεν θα ''καιει'' συνεχως.Μπορει καποιος να μου πει,αν θα με καλυπτει σε αυτα τα τ.μ,και αν θα με σχισει η ΔΕΗ ή οχι;Σας ευχαριστω για την φιλοξενια.YΓ:Η κουζινα ειναι προς το βορρα κ το σαλονι στο νότο.
Θα παρακαλουσα,αν καποιο παιδι εχει καποια αποψη,να μου πει μόνο για το συγκεκριμενο τυπο θερμανσης.
Εχω βρει π.χ καποιο(2500 W).Γνωστης εταιριας.Τιμη 125 ευρω.
Ελπιζω να εθεσα το ερωτημα μου στην σωστη υποενοτητα.
Ευχαριστω για τη φιλοξενια.
Καλο βραδυ και συγχαρητηρια για τις γνωσεις που μας δινεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164172 από dimlyk
το προβλημα φιλε μου ειναι οτι κανεις δεν μπορει να σου απαντησει με σιγουρια ...τα καλοριρερ λαδιου κανονικα καλυπτουν ενα δωματιο και αργουν να ζεστανουν...εσυ θα πρεπει να σκεφτεις τι ακριβως θες ...μεχρι τωρα πως ανταποκρινεται το σπιτι σου κλπ...αν το σπιτι δεν ειναι ηδη ζεστο οταν το αναβεις θα καιει γυρω στα 2-3 ευρω στο 5ωρο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164174 από dimitris11
θα σε κάλυψη. Υπολόγιζε ότι αν καίει συνεχώς στο φουλ η χρέωση θα είναι 0.50 ευρώ την ώρα ή 2,5 ευρώ το 5ωρο που σκέφτεσαι να το καις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164178 από sdancer75
Για ένα μικρο δωμάτιο 16τμ ειναι οκ για μεγαλύτερο ειναι οριακό και εξαρτάται απο τα κρυα που θα εχει και τη ζέστη που θέλεις να έχεις.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ