Μαντενενιες κουζίνες Τουρκίας

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168620 από Kostandino1
Καλησπέρα παίδες. Ψάχνω εδώ και μήνες να βρω στην αγορά κάποια ξυλοσομπα - κουζίνα (ΌΧΙ όρθια, αλλά επίπεδη, ώστε να είναι εφικτό να βράζω νερό κτλ στην επιφάνεια της). Τύπου Βεργίνα κτλ, αλλά να έχει ΜΕΓΆΛΟ θάλαμο καύσης (γιατί έχω ξύλα ελιάς που έχουν μεγάλη διάμετρο). ΟΛΕΣ οι Ελληνικής κατασκευής, έχουν μικρό θάλαμο, συνήθως 20x20 ή όσες έχουν λίγο μεγαλύτερο, δεν είναι από μαντεμι. Έπειτα από έρευνα στο διαδίκτυο, ανακάλυψα μια εταιρεία στην Τουρκία, Sefer Dokum Soba, ή αλλιώς SDS, που παράγει το μοντέλο SDS 108. Στην Ελλάδα την διανέμει η εταιρεία Rekor και το όνομα της σομπας είναι ΡΕΚΟΡ ΕΥΡΩΠΗ. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι η ποιότητα του μαντεμιου Τουρκίας. Είναι εφάμιλλο με τις Ελληνικές κουζίνες τύπου Βεργίνα? Είναι ίδιας ποιότητας με τις Βουλγαρικές? Διότι αυτή η σόμπα, πωλείται €670 στην Ελλάδα, και δεν έχω χρήματα για πέταμα.. Θα ήθελα κάποια συμβουλή λοιπόν.. Επίσης, έχω διαπιστώσει ότι πολλά μοντέλα της Τουρκικής εταιρείας SDS, πωλούνται στην Ελλάδα από διάφορες εταιρίες με άλλο όνομα. Όποιος θέλει, μπορεί να δει στο site SDS Turkis Soba, υπάρχουν πολλές μαντενενιες σόμπες και φούρνοι, και εάν ψάξει στο skroutz, θα διαπιστώσετε ότι πωλούνται από ελληνικές εταιρείες με άλλο όνομα..

))

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ