Τα νέα των Καυσόξυλων

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #147966 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Τα νέα των Καυσόξυλων
Πήρα 9 τόνους ξύλα ελία ξερή απο Κρήτη.Μοιραστήκαμε το φορτηγό με το γείτονα.
140 ευρώ ο τόνος.Το βγάλαμε το χειμώμα.Εχω και πεύκο 1-2 τόνους απο την περσινή σεζόν.

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148028 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Re:Τα νέα των Καυσόξυλων
Γειά σου liakjim φίλε μου και καλό χειμώνα να χουμε γιατι πολλά ακούγονται,πως θα ειναι πολύ δύσκολος απο θέμα κρύου!!
Θα συμφωνήσω μαζί σου με ότι έγραψες,πράγματι κι εγω εχω γυρίσει σχεδόν όλη την Αττική και δε βρήκα στεγνό ξύλο!
Άσε που μου έβγαλαν άχρηστο το υγρασιόμετρο!!χαχχαχαχα
Τώρα απο τιμές ειναι φιξαρισμένες!! 100-110-120 η οξυά-δρυς και 120-140 η ελιά-πουρνάρι..
Και κάτι ακόμα για να γνωρίζουν οι ανυποψίαστοι αγοραστές ξύλου.....
Υπάρχουν και αρκετοί που πουλανε το δρυ για πουρναρι και την ελια,στο κυβικό την έχουν αναμεικτη με δρυ ή αμυγδαλια.Όσο για υγρασία....ο καλυτερος έμπορας τα έχει στα 35%.Οι περισότεροι 40-45% ένας μόνο τα έδινε με τον τόνο και τα ειχε 140ευρω καπου στην Καβαλας είναι...!!και απο υγρασια φουλ στο νερο(42%)!!!!κι επεμενε πως ηταν 3 ετίας τα ξυλα του!!!
Επίσης όσοι έχουν φθηνα το κυβικο δε το δινουν στοιβαχτο!! αλλα χυδην!!ή σε bag!
Προσωπικά έχω 5-6 κυβικα απο περυσι απο κατι λεύκες που έκοψε ο δήμος μας αλλα για ξύλο,με τις τιμές που έχουν δεν αγοράζω...Καλύτερα μπρικέτα!! Πετρέλαιο δε το συζητω 3 τόνοι δε με φτάνουν!!οποτε και 5 παλετες μπρικετα να κάψω πάλι οικονομικά θα τη βγάλω!
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pontios74.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148033 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Τα νέα των Καυσόξυλων
Ναι είναι τραγικοί.

Μπρικέτα ή πετρέλαιο .

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ