Τα νέα των Καυσόξυλων

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65019 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τα νέα των Καυσόξυλων
Σορρυ παιδια εγω το ξεκινησα το θεμα με την Αθηνα αλλα ετυχε την ημερα που τραβηχτηκε η φωτο με το θανατηφορο νεφος να δω και βιντεο με Αθηναιους να παιζουν ρακετες την ιδια μερα και μπηκα στο Accuwheather και ειδα οτι η θερμοκρασια για Αθηνα ηταν στους 17 αντε το βραδυ να επεσε και στους 7,αλλα δεν ειναι λιγο υπερβολικο?
Εδω Θεσ/νικη με 11-12 εξωτερικη δεν αναβαβω καθολου τον ξυλολεβητα (υπαρχουν και διαφορα υλικα που λεγονται μονωση ξερετε!)αλλα με 17βαθμους εξωτερικη οχι τζακι η λεβητα αλλα μεχρι και κλιματιστικο στο κρυο μπορει να αναβαμε!
Ενταξει ειπαμε τις μοδας ειναι τα βαθεια V φανελακια και τον χειμωνα αλλα οχι και ετσι!
Δηλ. αν χιονισει στην Αθηνα τι νεφος θα δημιουργηθει?
Τυφλα να'χει η Χιροσιμα?
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65023 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τα νέα των Καυσόξυλων
μονωση προσοψησ διαμερισματος ???? σιγα τα λαχανα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65026 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τα νέα των Καυσόξυλων
news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231228466
www.accuweather.com/en/gr/athina/182536/december-weather/182536
Δειτε λιγο τις ημερομηνιες που δημιουργηθηκε το νεφος τι θερμοκρασιες ειχε η Αθηνα,μαλιστα την μια μερα στις 16 Δεκεμβριου ειχε 18 μαξ. και 13 μιν. και το τριήμερο από 25 έως και 27 Δεκεμβρίου 17ρια!
Να παρακαλαμε δηλ. μην κανει ζεστη στην Αθηνα γιατι απ'οτι βλεπω μολις ανεβαινει η θερμοκρασια τα δουλευετε στο φουλ τα τζακια και τις σομπες!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65027 από nivosgr
Απαντήθηκε από nivosgr στο θέμα Τα νέα των Καυσόξυλων

valsam έγραψε: Σορρυ παιδια εγω το ξεκινησα το θεμα με την Αθηνα αλλα ετυχε την ημερα που τραβηχτηκε η φωτο με το θανατηφορο νεφος να δω και βιντεο με Αθηναιους να παιζουν ρακετες την ιδια μερα και μπηκα στο Accuwheather και ειδα οτι η θερμοκρασια για Αθηνα ηταν στους 17 αντε το βραδυ να επεσε και στους 7,αλλα δεν ειναι λιγο υπερβολικο?
Εδω Θεσ/νικη με 11-12 εξωτερικη δεν αναβαβω καθολου τον ξυλολεβητα (υπαρχουν και διαφορα υλικα που λεγονται μονωση ξερετε!)αλλα με 17βαθμους εξωτερικη οχι τζακι η λεβητα αλλα μεχρι και κλιματιστικο στο κρυο μπορει να αναβαμε!
Ενταξει ειπαμε τις μοδας ειναι τα βαθεια V φανελακια και τον χειμωνα αλλα οχι και ετσι!
Δηλ. αν χιονισει στην Αθηνα τι νεφος θα δημιουργηθει?
Τυφλα να'χει η Χιροσιμα?


Μπράβο ετσι. Κόψε τις σαχλαμαρίτσες :evil: και Χρόνια Πολλά :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65035 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Αν και δεν είμαι Αθηναίος θα μου επιτρέψετε να σας πω 2-3 πραγματάκια για τις θερμοκρασίες. ¨ Έχω μεγαλώσει σε διάφορες πόλεις της Ελλάδας όπως Φλώρινα 3 χρόνια Κιλκίς 1 χρόνο Σάμο 2 χρόνια Λήμνο 6 χρόνια Σουφλί 2 χρόνια Κοζάνη 3 χρόνια και τα υπόλοιπα σε Θήβα και Αθήνα . Αυτή την στιγμή βρίσκομαι Πολωνία .Όπως βλέπεις αρκετές από τις πόλεις που σου ανέφερα κατά μέσο όρο έχουν χαμηλότερες θερμοκρασίες απο την Θεσσαλονίκη . Σήμερα το πρωί η θερμοκρασία έξω απο το σπίτι που μένω ήταν στους -11 .εδώ και 5 ώρες η θερμοκρασία είναι στους μηδέν και η θέρμανση είναι κλειστή εδώ και 7-8 ώρες και εγώ κάθομαι στον υπολογιστή ξυπόλυτος και με κοντομάνικο τι να σου πω ότι με την θερμοκρασία στη Θεσσαλονίκη που έχετε τώρα 11 βαθμούς γιατί έχετε αναμένει την θέρμανση??? κρυώνετε ???

Όχι δε θα στο πω γιατί η υγρασία στην πολώνια αυτή τη στιγμή είναι στο 25% ενώ στη Θεσσαλονίκη έχετε 71%.Τελείως διαφορετική δηλαδή η αίσθηση .
Όλες οι πόλεις που σας ανέφερα πιο πάνω ανάλογα με την εποχή απο πού φυσάει και πόση υγρασία έχει η αίσθηση είναι τελείως διαφορετική ακόμα και να είχαν ακριβώς τους ίδιους βαθμούς.
Οπότε τα σχόλια για τους Αθηναίους και τους θεσσαλονικής τους βόρειους και τους νότιους καλό θα ήταν να τα αφήσουμε για τους ανεγκέφαλους στα γήπεδα .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nivosgr, Μπάμπης, gen

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65038 από nivosgr
Απαντήθηκε από nivosgr στο θέμα Τα νέα των Καυσόξυλων
Συμφωνω μαζί σου 100%. Χαλαραααααα :woohoo: :P :woohoo: :P !!!



ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Αν και δεν είμαι Αθηναίος θα μου επιτρέψετε να σας πω 2-3 πραγματάκια για τις θερμοκρασίες. ¨ Έχω μεγαλώσει σε διάφορες πόλεις της Ελλάδας όπως Φλώρινα 3 χρόνια Κιλκίς 1 χρόνο Σάμο 2 χρόνια Λήμνο 6 χρόνια Σουφλί 2 χρόνια Κοζάνη 3 χρόνια και τα υπόλοιπα σε Θήβα και Αθήνα . Αυτή την στιγμή βρίσκομαι Πολωνία .Όπως βλέπεις αρκετές από τις πόλεις που σου ανέφερα κατά μέσο όρο έχουν χαμηλότερες θερμοκρασίες απο την Θεσσαλονίκη . Σήμερα το πρωί η θερμοκρασία έξω απο το σπίτι που μένω ήταν στους -11 .εδώ και 5 ώρες η θερμοκρασία είναι στους μηδέν και η θέρμανση είναι κλειστή εδώ και 7-8 ώρες και εγώ κάθομαι στον υπολογιστή ξυπόλυτος και με κοντομάνικο τι να σου πω ότι με την θερμοκρασία στη Θεσσαλονίκη που έχετε τώρα 11 βαθμούς γιατί έχετε αναμένει την θέρμανση??? κρυώνετε ???

Όχι δε θα στο πω γιατί η υγρασία στην πολώνια αυτή τη στιγμή είναι στο 25% ενώ στη Θεσσαλονίκη έχετε 71%.Τελείως διαφορετική δηλαδή η αίσθηση .
Όλες οι πόλεις που σας ανέφερα πιο πάνω ανάλογα με την εποχή απο πού φυσάει και πόση υγρασία έχει η αίσθηση είναι τελείως διαφορετική ακόμα και να είχαν ακριβώς τους ίδιους βαθμούς.
Οπότε τα σχόλια για τους Αθηναίους και τους θεσσαλονικής τους βόρειους και τους νότιους καλό θα ήταν να τα αφήσουμε για τους ανεγκέφαλους στα γήπεδα .

Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by nivosgr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ