Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127866 από vag1234
Πολύ μπροστά ο τύπος: B)

greeksfun.org/viewtopic.php?f=17&t=687

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127871 από Fokion
αν σκεφτουμε οτι ( στην περιοχη μου τουλαχιστον ) ΟΛΕΣ οι μαντρες με υλικά οικοδομων εγιναν ξυλαδικα ( με την αναδουλεια στην οικοδομη ) ΥΠΟΘΕΤΩ οτι απο "τις καλες εποχες" ειχαν ΚΑΠΟΙΟ κεφαλαιο που εμεινε...
δε ξερω υποθετω...
υπαρχει δρομος εδω κοντα που εχει 4 ξυλαδικα στο χιλιομετρο....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127874 από valsam

stergiosbik έγραψε: Βρε εγω μαζι σας ειμαι κ συμφωνω.
Εσεις ομως ξαναρωταω.Γιατι δεν κανετε τον ξυλεμπορο;
Απαντησεις τυπου "αν ειχα 100.000" τις θεωρω αστοχες.
Τον ξυλεμπορο τον κανεις κ με πολυ λιγοτερα απο 100.000.
Η μηπως αυτοι που εγιναν ξυλεμποροι ειχαν 100.000 κ τα εριξαν στη μαντρα; ;)

Φιλε stergiosbik μην τις θεωρεις καθολου αστοχες τις απαντησεις τυπου "αν ειχα 100.000" ,γιατι με αυτες τις 100.000 πετυχαινεις αυτο το 100% κερδος,αυτα μου ειπε εν'ολιγης και ο ξυλεμπορας και τα οποια γνωριζα πανω κατω!
Το ιδιο ειναι να παραγγειλεις 2 νταλικες ξυλα τωρα απο Βουλγαρια και να το παιξεις εμπορας και το ιδιο ειναι να ειχες παραγγειλει 150 νταλικες απο τον περασμενο Μαρτιο,τι τιμη θα τις επαιρνες τοτε και τι τωρα!
Αγοραζεις φθηνα και πουλας πανακριβα!
Αυτες τις τιμες να περιμενετε απο τους Ελληναρες εμπορους φιλοι μου οσο υπαρχουν κοροιδα που δεν καταλαβαινουν τι λεφτα τους φευγουν απο την τσεπη (και μαλιστα μια εποχη οπου υπολογιζουμε και το τελευταιο σεντς,αυτο και αν δεν ειναι κουφο!)και καινε ξυλο αγορασμενο με 95 ευρω το στιβαχτο δηλ. 209 ευρω τον πραγματικο στεγνο τονο σε τζακια-λεβητες-σομπες και μαλιστα καλουτσικες ενεργειακα συσκευες με 60% αποδοση και δεν καταλαβαινουν οτι τους βγαινει το ξυλο πιο ακριβα ακομη και απο το επιδοτουμενο πετρελαιο,πολυ πιο ακριβα απ'οτι αν εβαζαν Φ.Α,αν εκαιγαν τα κλιματιστικα(ακομη και μη ινβερτερ!
Και εγω ο ιδιος θα πληρωνα περισσοτερα στην θερμανση με το ξυλο αν δεν τυχαινε να παρω νταλικα απο Βουλγαρια απ'οτι ο κολλητα διπλανος μου με την ολοιδια μεζονετα που ζεσταινετε με κλιματιστικα(τους εχω δει τους λοφαριασμους του!)και απο τον παραδιπλανο που συνδεθηκε φετος με το Φ.Α!
Τι λετε ρε μαγκες σκ@το ελληναρες, θα κανω εγω τον μ@λακα τον χαμαλι να κουβαλαω ξυλα για να τα οικονοματε εσεις και να με κοροιδευουν οι γειτονες που ζεσταινονται και πιο οικονομικα και χωρις καμια κουραση?

(δεν αναφερω το πελλετ στην πιο πανω λιστα επιτηδες γιατι και στο πελλετ παιζει νταβατζιλικη και παραπλανηση ως το συμφερον παρομοιο με αυτο του ξυλου με τα 95 ευρω το στιβαχτο ,γιατι εχω δει με τα ματια μου σε τρια διαμερισμα ολοιδια ακριβος στην πισω οικοδομη απο εμενα ο ενας με κλιμα ο αλλος με Φ.Α και ο τριτος με σομπα υδραυλικη πελλετ,αυτος με το πελλετ να πληρωνει πολλα περισσοτερα απο τους αλλους 2,αλλιος μου τα λεγανε αλλιος ειναι στην πραγματικοτητα μου ειπε κατα λεξη ο γειτονας,και το αλλο "η γ@μημενη η σομπα μου ειναι χαη κλαςμ μονο με ακριβο πελλετ λειτουργει καλα"!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127934 από stergiosbik
Eγω ενα πραγμα εμαθα καλα στα 20 χρονια που ειμαι στην αγορα.
"Αν δεν ειμαι απολυτα βεβαιος κ δε γνωριζω καλα το αντικειμενο,καλυτερα να μην το παιζω εξυπνος γιατι το πιο πιθανο ειναι να πεφτω εξω" ;)
Τωρα αν εσυ εχεις την ικανοτητα να τα ξερεις ολα τοτε παω πασο.
Οσο για το πελλετ,να πεις στον φιλο σου να μαθει να δουλεευει την σομπα του για ν αγοραζει φτηνο πελλετ κ να μπορει να το καψει.
Το πελλετ του carrefour ειναι αψογο κ με 3.5 ευρω το σακι παρακαλω.
Κ αν αυτο του φαινεται ακριβο,να παρει τηλ. τον Σακκα στην Καρδιτσα που πουλαει πελλετ με 3 ευρω το σακι.
Αν ομως ειναι απο τις περιπτωσεις που οντως ξερει την σομπα του κ η σομπα ειναι "εκλεκτικη" παλι αυτος φταιει γιατι πηγε κ πηρε γουρουνι στο σακι.
Οπως ειπες κι εσυ,ζουμε στην εποχη των υπερπροσφορων κ της απεριοριστης πληροφοριας.
Ας ψαχνοταν πρωτα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127894 από Gdevil
Έλα όμως που μία προσπάθεια που ξεκίνησε πέρυσι για αγορά από Βουλγαρία νταλίκας και "σπάσιμό της" σε 2 ή 3 σημεία δεν ευδοκίμησε.....
Είμαστε και λαός της ασυνενοησίας.. και της τελευταίας στιγμής...
Ελπίζω φέτος να τα καταφέρουμε καλύτερα...


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127899 από nikolas
Valsam η εθνικότητα σου είναι ελληνική η είσαι αλλοδαπός? Ρωτάω γιατί τους Έλληνες γενικά τους ξέσκισες στο βρίσιμο και νομίζω ότι και εμείς που σε διαβάζουμε είμαστε Έλληνες. Ελεος!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ