Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #130251 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τάσο για τον ίδιο λέμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #130255 από Stavrax
Η οξιά σε ανοιχτό τζάκι, όταν είναι ξερή, καίγεται σαν προσάναμμα. Μπορεί να του παραπονέθηκε κανένας με ανοιχτό τζάκι και έτσι να αποφάσισε ότι τα ξύλα του πρέπει να τα βρέχει. Βέβαια το να τα βγάζεις από τον φούρνο και μετά να τα βρέχεις, δεν στέκει. :lol: :lol: :side:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131450 από stergiosbik
Χθες στην τοπικη εφημεριδα της πολης μου(Λαρισα) ειχε καποιος αγγελια για καυσοξυλα με 95 ευρω ο τονος κ 40 ευρω το κυβικο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131454 από dryianni

stergiosbik έγραψε: Χθες στην τοπικη εφημεριδα της πολης μου(Λαρισα) ειχε καποιος αγγελια για καυσοξυλα με 95 ευρω ο τονος κ 40 ευρω το κυβικο.

Καλημέρα stergiosbik. Μήπως μπορείς να βγάλεις μια φωτό της αγγελίας και να την αναρτήσεις; Ή -έστω- να δώσεις περισσότερες πληροφορίες; Με 90 ευρώ τον τόνο ή 40 ευρώ το κυβικό ίσως αξίζει να τα πάρουμε από τη Λάρισα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134148 από ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α.
Καλησπέρα σας. Για το ξυλάδικο που λέτε στο Μαρούσι πήρα τρία τσουβαλάκια δρυς,δεν ήταν κάτι το εξαιρετικό δεν τρελάθηκα, κανονική καύση έκαναν σαν κάτι ξύλα που τα είχα αφήσει στον ήλιο αρκετές ημέρες κάηκαν. Το πρωί τη σόμπα την καθάρισα ίδια στάχτη ίδια καπνιά στο τζάμι της σόμπας τίποτα το διαφορετικό. Όσο για την τιμή τους δεν το σχολιάζω. 125 ευρώ το κυβικό είναι υπερβολική. Άποψη μου είναι ότι αν δε βρεις καλή τιμή ξύλο η μπρικετα άστο καλύτερα, καψε πετρέλαιο. Καλή τιμή στο ξύλο για έμενα πάντα, 50-60 ευρώ το κυβικό, και για μπρικετα 180-200 ευρώ ο τόνος για Αττική μιλάω, δεν ξέρω τι τιμές παίζουν πιο πάνω. Και να μην ξεχνάμε κάτι το οποίο είναι βασικό. Εμείς καθορίζουμε τις τιμές που θα αγοράσουμε. Δεν είναι δυνατόν να πουλάει ξύλα ο άλλος με 200 ευρώ ο τόνος και εμείς να τα παίρνουμε, η μπρικετες 300 350 400 450 ευρώ ο τόνος. Μην αγοράσει κανείς, τι θα τα κάνει θα τις ρίξει τις τιμές.

Του χέστη η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134152 από kosmidis80
Σταματη δυστυχως για Αττικη πιστευω οτι η καυση ξυλου ειναι απαγορευτικη. Λαθος επιλογη ειναι οι σομπες και οι ξυλολεβητες, καθως οι τιμες ειναι πολυ υψηλες. Απο την αλλη βεβαια οι καταναλωσεις λογω θερμοκρασιων ειναι σχετικα χαμηλες, αλλα...



Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ