Σχίσιμο Ξύλων

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72942 από vaxevana
Απαντήθηκε από vaxevana στο θέμα Σχίσιμο Ξύλων

deathlok έγραψε: το amazon.de έχει για το τσεκούρι 18,5 euro μεταφορικά οπότε το χ27 βγαίνει 83,5 και όχι κάτω από 70.
...


Οι τιμές ανέβηκαν. Όταν έψαχνα εγώ το Χ27 είχε κάτω από 60 € στο Amazon.de (η πιο φθηνή από Γερμανικό e-shop ήταν 50 €). Τώρα είδα ότι το πήγαν στα 69€ ... ενώ η πιο φθηνή πήγε στα 54,95 σύμφωνα με το παρακάτω site:

www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfPro...m-2600g-fiskars.html

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74747 από efstathios
Απαντήθηκε από efstathios στο θέμα Σχίσιμο Ξύλων

efstathios έγραψε: Παρήγγειλα το Χ27 για τον πατέρα μου από amazon.com (αμερική)
66.5 eur μαζί με μεταφορικά και τελονισμό!



ελπίζω μόνο να μην έχω κανένα απρόοπτο..


Το Χ27 ήρθε σήμερα για την ακρίβεια από Αμερικλη ήρθε σε 8 ημέρες, το ποσό με μεταφορά και τελονισμό είναι αυτό που έγραψα και στο προηγούμενο post αλλα το τσεκούρι το είχαν σε προσφορά 35 eur περίπου έβγαινε και άλλα τόσα τα μτφορικα..
Πάντως είναι άψογο και ελαφρύ όπως το παρουσιάζουν.. αν αξίζει τα λεφτά του θα το δω στην πράξη. :) :)

Vigas 80kw Ξύλου
3x1000 ltr buffer
300 ltr ZNX
esbe VTC 511 60c
esbe vrg 131 + cra111
Grundfos Magna 3 32/80
ρυθμιστής ελκυσμού upmann Z5
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soulidis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74779 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Σχίσιμο Ξύλων
Περιμένω εντυπώσεις από όλους τους κατόχους Fiskars μια και εγώ πρωτοανέφερα τη συγκεκριμένη μάρκα στο θέμα και να κοιμάμαι ήσυχα ότι δεν σας πήρα στον λαιμό μου. Ελπίζω να βοήθησα και να μην σας χαντάκωσα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75859 από stelios-ath
Απαντήθηκε από stelios-ath στο θέμα Σχίσιμο Ξύλων
παρτε και μια ιδεα απο doityourself κατασκευη χρησιμοποιωντας υδραυλικο γρυλο ανυψωσης...

www.instructables.com/id/Foot-operated-log-splitter/
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76273 από Αποστολος
Απαντήθηκε από Αποστολος στο θέμα Σχίσιμο Ξύλων

alex_nous έγραψε: Περιμένω εντυπώσεις από όλους τους κατόχους Fiskars μια και εγώ πρωτοανέφερα τη συγκεκριμένη μάρκα στο θέμα και να κοιμάμαι ήσυχα ότι δεν σας πήρα στον λαιμό μου. Ελπίζω να βοήθησα και να μην σας χαντάκωσα!


Εγω εμεινα ευχαριστημενος,αν και πηρα μικρο, το Χ17.Για το μηκος του μια χαρα τα παει.Φανταζομαι τα μεγαλυτερα θα δουλευουν καλυτερα.Για μεγαλυτερα κουτσουρα εχω και το STIHL...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78311 από efstathios
Απαντήθηκε από efstathios στο θέμα Σχίσιμο Ξύλων

alex_nous έγραψε: Περιμένω εντυπώσεις από όλους τους κατόχους Fiskars μια και εγώ πρωτοανέφερα τη συγκεκριμένη μάρκα στο θέμα και να κοιμάμαι ήσυχα ότι δεν σας πήρα στον λαιμό μου. Ελπίζω να βοήθησα και να μην σας χαντάκωσα!


Τελικά το Χ27 είναι άψογο!! Μετά από μια εβδομάδα και τόνους σκισμένων στρογγυλιων καστανιάς ξερής (όσοι έχουνε σκίσει καστανιά ξέρουν οτι σκίζεται σχετικά ευκολα) μήκους 40-70 cm για λέβητα έχω να πώ οτι τα αξίζει τα λευτά του αν ασχολείσαι με ποσότητες..

Vigas 80kw Ξύλου
3x1000 ltr buffer
300 ltr ZNX
esbe VTC 511 60c
esbe vrg 131 + cra111
Grundfos Magna 3 32/80
ρυθμιστής ελκυσμού upmann Z5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ