Σόμπα Pellet: Εισαγωγή αέρα από έξω ή από μέσα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19367 από michalisgr
Μιλησα σημερα με τους Γερμαναραδες.. Μου εγραψαν τα παρακατω


Sehr geehrte/r Michalis Grevenitis,

Eine Außenluftzufuhr ist nicht zwingend erforderlich.
Der Ofen wird auch nicht mehr Verbrauchen, da die Fördermenge von dem Schneckenmotor vorgegeben ist.
Ihr Ofen zieht nicht, da Ihr Kamin unter dem Dach ist, dieser müsste über das Dach hinaus ragen.

Μια Εξωτερικη εισαγωγη αερα ΔΕΝ ειναι απαραιτητη.
Η σομπα σας ΔΕΝ θα καταναλωσει παραπανω πελλετ μιας και η καταναλωση ειναι ρυθμισμενη απο το μοτερ.
Η σομπα σας δεν τραβαει επειδη εχετε τοποθετηση τη καμιναδα κατω απο τη σκεπη ενω θα επρεπε να ειναι πανω απο τη σκεπη.

Καλα τα εχουν δει ΟΛΑ με τις φωτογραφιες που τους εστειλα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19378 από KERBEROS

michalisgr έγραψε: Μιλησα σημερα με τους Γερμαναραδες.. Μου εγραψαν τα παρακατω


Sehr geehrte/r Michalis Grevenitis,

Eine Außenluftzufuhr ist nicht zwingend erforderlich.
Der Ofen wird auch nicht mehr Verbrauchen, da die Fördermenge von dem Schneckenmotor vorgegeben ist.
Ihr Ofen zieht nicht, da Ihr Kamin unter dem Dach ist, dieser müsste über das Dach hinaus ragen.

Μια Εξωτερικη εισαγωγη αερα ΔΕΝ ειναι απαραιτητη.
Η σομπα σας ΔΕΝ θα καταναλωσει παραπανω πελλετ μιας και η καταναλωση ειναι ρυθμισμενη απο το μοτερ.
Η σομπα σας δεν τραβαει επειδη εχετε τοποθετηση τη καμιναδα κατω απο τη σκεπη ενω θα επρεπε να ειναι πανω απο τη σκεπη.

Καλα τα εχουν δει ΟΛΑ με τις φωτογραφιες που τους εστειλα..


Ξέρεις τι θα λένε: 'Είναι τρελλοί αυτοί οι Έλληνες!!!'.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19381 από michalisgr
και η ΜΠΥΡΑ τους ΕΙΝΑΙ ΦΙΞ;;;;!!! :lol: :lol: :lol:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fotisbasm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21251 από cuprakias
βρε παιδια μη με τρομαζεται και δεν αφησα ουτε αναμονη ...θα ρουφαει απο τον εσωτερικο χωρο του σπιτιου η σομπα μου..... και δεν ειναι και καιρος για μερεμετια....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21257 από γιαννης-δραμα

cuprakias έγραψε: βρε παιδια μη με τρομαζεται και δεν αφησα ουτε αναμονη ...θα ρουφαει απο τον εσωτερικο χωρο του σπιτιου η σομπα μου..... και δεν ειναι και καιρος για μερεμετια....

Μην τρομαζεις δεν υπαρχει λογος εγω περσι ετσι την δουλεψα χωρις προβληματα (εκτος και αν εχεις τοσο καλα μονωμενο σπιτι που δεν μπορει να τραβηξει καθολου αερα απο εξω αλλα ειναι λιγο απιθανο αυτο).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21286 από cuprakias
γιαννη ευχαριστω για την απαντηση σου ...... απο οτι ειδα εχουμε και την ιδια μαρκα και μοντελο σομπας .θα βαλω συντομα και εγω φοτο να τη δειτε ........ εισαι ευχαριστημενος .... εμενα το σπιτι μου ειναι 70 τετραγωνικα και εχω εξαερωτηρες απο το τζακι στο σαλονι οποτε υποθετο οτι οξυγονο θα εισερχεται απο εκει ... :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ