Aερόθερμη σόμπα pellet από το Leroy Merlin

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32151 από ACIDBLACK
ανεργος ειμαι και γυρναω ρωταψ λοιπον στο τοπικο πρακτικερ να μας πει τι γινεται με το πελλετ και ψαχνοντουσαν ...τελικα πηρα τηλεφωνο θεσσαλονικη σε ενα παληκαρακι και μου απαντησε αλαλ και αυτο δεν ηξερε σχεδον τιποτα ...

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32159 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)

Nasikas έγραψε:

sta1 έγραψε: Οταν πάω leroy ελπίζω να βρω την ευκαιρία να ανοίξω τα καπάκια και να την επεξεργαστώ εκ των έσω... :woohoo:
Αν δεν με πάρουν πρέφα και δεν με διώξουν με τις κλωτσιές νομίζοντας ότι την χαλάω.... :P

...πες τους να σου δείξουν τον πρεσοστατη ασφαλείας.... :side: :side:


[πλάκα μας κάνεις τώρα φίλε συνφορίτη? δηλαδή όλοι εμείς που αγοράσαμε, ζητήσαμε να μας δείξουν τον πρεσοστάτη? το πολύ - πολύ να μας είπαν για αισθητήρα λάμδα ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32189 από bigN
Απαντήθηκε από bigN στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)
Όποιος την είδε, μπορεί να μας πεί αν αξίζει? δηλ. η κατασκευή της είναι εξίσου καλή με αυτές που κυκλοφορούν στην αγορά?
ποιες διαφορές? Γενικά τι θα πρέπει να προσέξει κανείς?
Εγω κλείνω πάντως προς την 9kW, αλλά δεν βρίσκω στο internet τίποτα για αυτές τις σόμπες,....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32190 από mastoras

bigN έγραψε: Γενικά τι θα πρέπει να προσέξει κανείς?
.


....Να έχεις σόμπα σε λειτουργία, μετά από 3 χρόνια :)

Αυτό ισχύει για όλων των ειδών τις σόμπες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32197 από bigN
Απαντήθηκε από bigN στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)

mastoras έγραψε:

bigN έγραψε: Γενικά τι θα πρέπει να προσέξει κανείς?
.


....Να έχεις σόμπα σε λειτουργία, μετά από 3 χρόνια :)

Αυτό ισχύει για όλων των ειδών τις σόμπες.


Τώρα θα φανώ εντελώς άσχετος..... αλλά δεν έχω ιδέα τι εννοείς.
Θα ήθελα όμως να μάθω αν αυτή η σόμπα είναι όντως καλή προσφορά ή απλώς καμιά κινέζικη μάπα και θα κλαίω τα τελευταία ευρώπουλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32201 από cantona
Πήγα την προηγούμενη βδομάδα και την είδα γιατί ενδιαφέρομαι να ζεστάνω τον κάτω χώρο του σπιτιού(αφού πάνω έχω ενεργειακό τζάκι) περίπου 45τ.μ μαζί με το υπνοδωμάτιο,ο πωλητής για περισσότερη σιγουριά μου εκτύπωσε το μανιουαλ με τις οδηγίες τοποθέτησης.
Οι οδηγίες είναι αναλυτικές στα Ελληνικά και οι σόμπες είναι Ιταλικές.
Βέβαια δεν είμαι γνώστης,οπότε αν θέλετε κάτι συγκεκριμένο από το μάνιουαλ μου λέτε να κοιτάξω.
Αυτό που με ξένισε λίγο,είναι πως στις οδηγίες τοποθέτησης μιλάει και δείχνει για καμινάδα με αρκετό ύψος,από τα λίγα που έχω διαβάσει έχω καταλάβει πως ένα από τα πλεονεκτήματα αυτών των συσκευών,είναι πως δεν χρειάζονται μεγάλες αποστάσεις για την καμινάδα σε σχέση με τις ξυλόσομπες,αλλά μάλλον αυτό αλλάζει από εταιρία σε εταιρία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ