Edilkamin Funny 11kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45206 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Edilkamin Funny 11kW

MPGKAVALA έγραψε: Εγω πριν ξεκινήσω σήμερα την σόμπα έβαλα την τιμή 0,4 στα AIR AC και AIR AR. Με την αλλαγή αυτη το πρόβλημα έγινε μόνιμο αφου σε πέντε προσπάθειες ανάματος είχα ισάριθμα check air flow. Μόλις τα έβαλα πάλι στις αρχικές τιμές ξεκίησε κανονικά. Το 0,4 σημαίνει οτι αν η τιμή του air flow είναι κάτω απο 0,4 σταματάει η σόμπα??? Γιατί πριν ξεκινήσω, στο display μέσω του μενου setup, έβλεπα οτι η τιμή του air flow έπαιζε απο 0,8 ως 1,1.
Αύριο θα τα κάνω όλα 0,4 και θα δόύμε την διαφορά.

το 0,4 και οι αλλε τιμες ειναι σε volt οποτε δεν νομιζω να σταματαει την σομπα
βαλτες ολες αυριο και περιμενουμε αποτελεσματα.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by stelios. Αιτία: τυπογραφικο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45222 από oddios
Απαντήθηκε από oddios στο θέμα Edilkamin Funny 11kW

MPGKAVALA έγραψε: Εγω πριν ξεκινήσω σήμερα την σόμπα έβαλα την τιμή 0,4 στα AIR AC και AIR AR. Με την αλλαγή αυτη το πρόβλημα έγινε μόνιμο αφου σε πέντε προσπάθειες ανάματος είχα ισάριθμα check air flow. Μόλις τα έβαλα πάλι στις αρχικές τιμές ξεκίησε κανονικά. Το 0,4 σημαίνει οτι αν η τιμή του air flow είναι κάτω απο 0,4 σταματάει η σόμπα??? Γιατί πριν ξεκινήσω, στο display μέσω του μενου setup, έβλεπα οτι η τιμή του air flow έπαιζε απο 0,8 ως 1,1.
Αύριο θα τα κάνω όλα 0,4 και θα δόύμε την διαφορά.


Λαθος εκανες, αυτα ρυθμιζουν τον αερα κατα το ξεκινημα, λογικο να σου μπλοκαρει!
τα Air Flow Ac, Ar, P1, κτλ. ειναι μετα απο αυτα.... Προσοχη μη κανεις καμια ζημια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45312 από MPGKAVALA
Απαντήθηκε από MPGKAVALA στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Φίλε Oddios έχεις δίκιο. Εγω το έγραψα λάθος. Τα Air Flow AC και Air Flow AR έβαλα 0,4.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45320 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
σε περιπτωση που εχασες της ριθμισεις ειναι¨
air ac 28. εγω το εχω στο 30.
air ar 38.

οι εργοστασιακες ρυθμισεις για τα air flow ειναι
air flow ac 1.00
air flow ar 1.2
air flow p1 1.00
air flow p2 1.10
air flow p3 1.20
air flow p4 1.30
air flow p5 1.40
αλλαζεις μονο τα air flow και ολα στο 0.4

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45563 από MPGKAVALA
Απαντήθηκε από MPGKAVALA στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Έβαλα τελικά όλες τις τιμές των air flow στο 0,4. Η σόμπα ξεκίνησε κανονικά. Η τιμή του air flow που έβλεπα στο πανελ πριν ξεκινήσω έπεζε απο 0,7 ως 0,9. Κάτω απο 1 δηλαδή που ήταν η χαμηλότερη τιμή απο τις ρυθμίσεις.Μάλλον για αυτό σταματούσε αμέσως. Και επειδή ξεκινούσε και το βεντιλατεράκι η τιμή του air flow ανέβαινε πάνω απο 1,2 με αποτέλεσμα στο αμέσως επόμενο ξεκίνημα να μην υπαρχει πρόβλημα. Θα δούμε τώρα τα επόμενα ξεκινήματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48218 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Ποσο συχνα καθαριζετε τους 4 σωληνες καυσαεριων που βρισκονται κατω απο τη εστια?
εγω τους καθαρισα σημερα για δευτερη φορα και γινοταν ο κακος χαμος σχεδον ηταν μπουκομενα.
βεβαια εχω φτασει της 300 ωρες και η πρωτη φορα εγινε σχεδον στην αρχη.
Προσπαθω να βρω λυσεις στο θεμα καπνου κατα την εναρξη μεχρι να γινει η φλογα γιατι καποιες μερες δεν φενετε τιποτα πισω απο το τζαμι απο τον καπνο.κατεβασα την ποσοτητα πελλετ κατα την εναρξη αλλα καμια διαφορα.οποτε τωρα εκανα το αναποδο καπου ειχε πει ο κ.Νασικας πως κανουν καλητερη αναφλεξη οταν ειναι σκεπασμενα τα πελλετ.
κανω οτι μπορω για να μειωσω την μαυριλα του μπαλκονιου.εχω ειδη μαυριση 20τ.μ :evil:
καθε βοηθεια δεκτη.
και η τελικη μου λυση θα ειναι το φιλτρο νερου που μαλλον ειναι κοντα (να μην το τσακισω ομως και εκεινω με την καπνιλα μου).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ