Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78966 από Afoi Stamatiadi
Απαντήθηκε από Afoi Stamatiadi στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Εγω απο την πλευρά μου θέλω να συμβουλέψω να μην επεμβενετε στον προγραμματισμό του οποιουδήποτε μηχανηματος γιατι αυτη είναι δουλεια και μονο του τεχνικου.και αυτο πρεπει να το καταλάβουν οσοι εχουν τετοια .
Η εταιρια είναι απολυτη σε αυτο και δεν αναλαμβανει ευθυνη σε περιπτώσεις λαθους η παρεξηγησης αλλωσε το αναγραφει πεντακαθαρα στα user manual.
Γνωρίζωντας την Ελληνική πραγματικότητα θελω να πω απλα να δώσετε εμπιστοσύνη στους τεχνικούς που γνωρίζουν τα μηχανηματα για την καθε εταιρία ξεχωριστα...
Οσο για τον καθαρισμό στην viviana αλλα και για τις αεροθερμες,ενα σημειο που πολλοι δεν το προσεχουν ειναι ακριβως στην πλατη της σομπας υπαρχει ενα επιπλεον κομματι το οποιο βγαίνει με και πισω απο εκει μαζευεται καπνα..
Μεγαλη προσοχη ομως στην καμινάδα,να εχει την σωστη κληση και μετρα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78971 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
αυτους τους τεχνικους που λετε που τους βρισκουμε ???
δυστυχως με τις καμιναδες ο καθενας εχει τους περιορισμους του :)

αν θελετε πεστε μας και λιγο τι ισχυει για την καμιναδα απο πλευρας εργοστασιου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78988 από ALXIOA
Απαντήθηκε από ALXIOA στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
αυτη εδω ρε παιδια σομπα καλοριφερ δεν ειναι??
πολυ σπεσιαλ η τιμη της..τι λετε??

fireland.it/it/viewproduct.php?num=279

εδω η πιο φτηνη ειναι στα 2940 ευρω..!!!μονο αγορα ετσι??χωρις περαστικα κ.τ.λ..!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79064 από Afoi Stamatiadi
Απαντήθηκε από Afoi Stamatiadi στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Επειδη παρατηρω οτι πολλοι ψαχνουν στη Ιταλια να αγορασουν απο εκει,ναι υπαρχει διαφορα αλλα βλεπετε σε συγκεκριμενα sites που οι τιμες ειναι για Ιταλια..

μην νομιζετε οτι εδω ειναι ακριβοτερα ή οτι θελουν να βγαλουν πολλα.
το σιγουρο ειναι οτι δεν εχετε εγγυηση για το μηχανημα αγοραζοντας το απο εκει.
επισης το σιγουρο ειναι οτι αν σε μια βλαβη απευθυνθείτε σε μαγαζι απο Ελλαδα το πιο πιθανο είναι να μην σας δωσουν σημασια γιατι δεν ειναι υποχρεωμένοι να το κάνουν..

Προσοχή, το οτι θα δωσετε καποια χρηματα παραπανω στην Ελλάδα σας καλυπτουν αμεσως την εγγυηση και την εξυπηρέτηση.δηλαδή θα είναι δίπλα σας .

Τεχνικό μπορείτε να βρείτε απο το κατάστημα που έχετε αγοράσει το μηχάνημα.
Σε άλλη περίπτωση επιβαρυνεστε ακόμη και την βενζίνη.
Για την καμινάδα που αναφέραμε,στα user manual που φαντάζομαι οτι έχετε λέει ξεκάθαρα το στησιμο της καμινάδας .
Θα μου πειτε δεν βολευει σε όλους..Ναι αλλά πρέπει να σας το είχαν πει αλλά και ίσως θα επρεπε να το διορθώσετε αν θέλετε να έχετε σωστή εγκατάσταση-λειτουργία-ζωή στο μηχάνημα.
Ειναι σαν να έχετε σε ένα αυτοκίνητο βλαλμένη την εξάτμιση..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79073 από ALXIOA
Απαντήθηκε από ALXIOA στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

Afoi Stamatiadi έγραψε: Επειδη παρατηρω οτι πολλοι ψαχνουν στη Ιταλια να αγορασουν απο εκει,ναι υπαρχει διαφορα αλλα βλεπετε σε συγκεκριμενα sites που οι τιμες ειναι για Ιταλια..

μην νομιζετε οτι εδω ειναι ακριβοτερα ή οτι θελουν να βγαλουν πολλα.
το σιγουρο ειναι οτι δεν εχετε εγγυηση για το μηχανημα αγοραζοντας το απο εκει.
επισης το σιγουρο ειναι οτι αν σε μια βλαβη απευθυνθείτε σε μαγαζι απο Ελλαδα το πιο πιθανο είναι να μην σας δωσουν σημασια γιατι δεν ειναι υποχρεωμένοι να το κάνουν..

Προσοχή, το οτι θα δωσετε καποια χρηματα παραπανω στην Ελλάδα σας καλυπτουν αμεσως την εγγυηση και την εξυπηρέτηση.δηλαδή θα είναι δίπλα σας .

Τεχνικό μπορείτε να βρείτε απο το κατάστημα που έχετε αγοράσει το μηχάνημα.
Σε άλλη περίπτωση επιβαρυνεστε ακόμη και την βενζίνη.
Για την καμινάδα που αναφέραμε,στα user manual που φαντάζομαι οτι έχετε λέει ξεκάθαρα το στησιμο της καμινάδας .
Θα μου πειτε δεν βολευει σε όλους..Ναι αλλά πρέπει να σας το είχαν πει αλλά και ίσως θα επρεπε να το διορθώσετε αν θέλετε να έχετε σωστή εγκατάσταση-λειτουργία-ζωή στο μηχάνημα.
Ειναι σαν να έχετε σε ένα αυτοκίνητο βλαλμένη την εξάτμιση..

Θα διαφώνησω μαζι σου ως προς τα εξής.. Υπάρχουν αμέτρητα παραδείγματα κ σε αυτη την κοινότητα αλλα κ ζωντανα απο φίλους που συνομιλω μαζι τους ..σε οποιοδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίζουν ακόμη έρχεται ο τεχνικός του καταστήματος που πήραν την σομπα η τον λεβητα...διάβασα εδω μέσα ότι δεν ερχόταν τεχνικός γιατι δεν πήρε τα πελλετς απο αυτόν να ρύθμιση την σομπα.. Κ πλήρωσε ένα κάρο λεφτα ο φίλος...!! Καλυτερα λοιπόν να γλύτωσω ένα χιλιαριακο κ να ειμαι υπεύθυνος εγω.. Παρα να τα δώσω σε τεχνικό εδω κ ύστερα να τον ψάχνω..!! Γνώμη μου... Φιλικά πάντα..!!
Για να επανέλθω λίγο αν κάποιος φίλος έβαλε την υδραυλικη σομπα θα θελα πολυ την γνώμη του...!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79101 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

ALXIOA έγραψε: αυτη εδω ρε παιδια σομπα καλοριφερ δεν ειναι??
πολυ σπεσιαλ η τιμη της..τι λετε??

fireland.it/it/viewproduct.php?num=279

εδω η πιο φτηνη ειναι στα 2940 ευρω..!!!μονο αγορα ετσι??χωρις περαστικα κ.τ.λ..!!


Το καλο πρωτα:
Εχω την ιδια!!! :P Ειναι εξαιρετικη σομπα και η τιμη της πολυυυ καλη. Μιλα με τον εμπορο στην Ελλαδα εαν γινετε να μοιρασετε τη διαφορα (2100 με 2940). Ειμαι σιγουρος οτι μπορει!!! ;)
Το ασχημο τωρα:
Τα τετραγωνικα που θελεις 120τμ, απαιτουν πιο πολλα kw :angry: .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ