Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #125915 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Πολυ ευαισθητες ειναι :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125925 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Εμενα μου δειχνει το αντιθετο,οτι μπορω να βασιστω στο θεμα ασφαλεια,αν εχει καποιο θεμα κοβει λειτουργια.οπως φανηκε ειχε θεμα και το εκανε,το προβλημα θα ηταν να το εκανε στο κουκουρουκου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131856 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Εχω τη viviana plus.
Τις τελευταιες μερες βαζω τη σομπα να δουλεψει και μετα απο κανα μισαωρο βγαζει< all clean cheak up 72 C >και σβηνει.H σόμπα ειναι καθαρη ,το ποτηρακι πεντακαθαρο και ο σωληνας καπνου επειδη ειναι μισο μετρο και μετα κατευθειαν εξω ειναι καθαρος. Για να ειμαι σιγουρος οτι ειναι καθαρος o σωληνας ,εβαλα μεσα του οσο εφτανε τη σκουπα σταχτης και ρουφηξε οτι ειχε.Δεν εφτανε ως το τερμα γιατι 30 εκ. μετα την εξοδο απο σομπα εχει ανοιχτη γωνια, αλλα αν υπηρχε μεγαλη ποσοτητα πιστευω θα την ρουφουσε.Το δοχειο της σταχτης δεν εχει ποσοτητα γιατι την καθαρισα μετα τα χριστουγεννα γιατι ειχε σηκωθει ο ενας απο τους δυο αποξεστηρες που ειναι πανω στη σομπα.Τωρα οι αποξεστηρες ειναι χαμηλα.Ειδα ομως οταν ξεβιδωσα --μαρτυριο--το δοχειο της σταχτης οτι το κορδονι ηταν λιγο κομμενο και ελειπε 1εκ.Αφου καθαρισα το δοχειο σχολαστικα και ανοιξα και τον θερμικο εναλλακτη δηλ το αφαιρουμενο μαντεμι μεσα στην εστια- ξαναβιδωσα καλα το δοχειο της σταχτης και ολα δουλευαν καλα για κανα μηνα ως την τελευταια εβδομαδα που συχνα μου δινει συναγερμους.Μετα το συναγερμο αφου πατησω να κλεισει και την ξαναναψω δουλευει κανονικα .Την επομενη παλι τα ίδια .
Διαβασα τι εκανες εσυ.
1.Το κορδονι στο δοχειο της σταχτης ειναι κολητο με κοκκινη σιλικονη Ή κατι άλλο.
2.Πως το αλλαξες και που το βρηκες.
3.Το αφησες ποσο χρονο πριν την ξαναναψεις.
Αν προσεξες μεσα απο το δοχειο της σταχτης εχουμε τη δυνατοτητα να καθαρισουμε κατι αλλο μεσα η πισω απο αυτο?
Ευχαριστω
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131869 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Το κορδονι το ειχα παρει απο to leroy οταν το ειχα δει ετσι να υπαρχει στο σπιτι.Διαφορετικου χρωματος αλλα δεν με πειραξε.
Στο κουτι σταχτης δεν ηταν κολλημενο το κορδονι και ουτε το καινουργιο που εβαλα το εβαλα κολλητο,λογο παχους στριμωχνεται και απο τοτε δουλευει η σομπα μια χαρα.
Εμενα μου το εκανε μονο στο 5 βεβαια,σε καμια αλλη σκαλα.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133562 από ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΗΣ
Δεν εχουν ολλες οι μαρκες πελλετ την ιδια καυση σε ολλα τα μηχανιματα... Το ιδιο πελλετ δεν καιγετε το ιδιο σωστα σε δυο διαφορετικες μαρκες σομπας... Παιζει μεγαλο ρολο η τοποθετηση της καμιναδας,το ποσο αερα καυσης διοχετευετε ο θαλαμος καθωσ και η ενταση της αντιστασης...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ