Σόμπα pellet 11kW που δε ζεσταίνει τίποτα!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72590 από apapas
και πες μας επίσης τι πέλλετ καις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72598 από stoikon

preetopaido έγραψε: αν είναι έτσι το έχω κάει και αυτό άρα δεν λύνεται το πρόβλημα
το ποτηράκι είναι στη σωστή θ΄σεη για αυτό και ανάβει, αλλιώς δεν γινόταν ανάφλεξη, άρα πάει και αυτό.
apapas όταν την ανάβεις στη φάση fan acc σου κάνει αρκετό θόρυβο? γιατί εμένα κάνει ελάχιστο και φαίνεται να δίνει αέρα μόνο όταν είναι στη φάση load wood. για τσέκαρέ το αν μπορείς?


Μήπως είναι ο αισθητήρας θερμοκρασίας, γιατί και η δικές μας μερικές φορές και συνήθως μετά από καθάρισμα βγάζει ότι δεν ανιχνεύει θερμοκρασία θαλάμου και σβήνει. Την ξανά ανάβουμε και απενεργοποιούμε το κλείδωμα που έχει των 30 λεπτών.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72600 από apapas

preetopaido έγραψε: όταν είναι κλειστή η σόμπα πατώντας τα αριστερα στο πληκτρολόγιο κουμπιά δείχνει πάνω ένδειξη 0000 και κάτω τη θερμοκρασία που έσω σετάρι από πριν


εννοώ το δεξιά πάνω κουμπί που αυξάνει την ένταση της σόμπας (όκι της θερμοκρασίας)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72601 από DOOM_NX

preetopaido έγραψε: τα τούμπα??? τι ειναι πάλι αυτό ?

Τούμπα: Φλογοαυλοί, οι σωλήνες του εναλλάκτη απ'όπου περνάνε τα καυσαέρια και ζεσταίνουν τον αέρα.

Αν είναι κάθετα, δε νομίζω να βούλωσαν κιόλας...

preetopaido έγραψε: τωρα όταν ανάψει η κακομοίρα η φλόγα ξεκινάει να φουντώσει αλλά πριν να πάρει πολυ βγάζει το alarm και μόλις την κλείσω όπως πρέπει φουντώνει από τον έρα που ρίχνει μέσα η σόμπα προκειμένου να κάψει ότι έχει μέσα και να σβήσει.

Για πόση ώρα δουλεύει η σόμπα πριν βγάλει error;

preetopaido έγραψε: για τη ροή εννοείς τη ροή του πελλετ? γιατί αυτή είναι κανονικότατη όσον αγορά τα καυσέρια πριν την κλείσω

Τη ροή των καυσαερίων εννοούσα. Αλλά μάλλον είναι ΟΚ...

Δες αυτό που λέει ο stoikon. Καθάρισε τον αισθητήρα θερμοκρασίας αν καθαρίζει. Μακάρι να υπάρχει κάποια επιλογή να παρατείνεις το χρόνο που ελέγχει η σόμπα αν άναψε. Με ένα φωτοαισθητήρα όλα θα ήταν ΟΚ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72606 από preetopaido
caldo natura καιω τώρα αλλά απο αυτά που ακούω μάλλον θα πάρω golden nugget
αυτό για το ξεκλείδωμα δεν ξέρω πως γίνεται πρέπει να ρωτήσω αύριο τον τεχνικό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72612 από preetopaido
και ρωτάω πάλι η ξανθιά : που βρίσκεται ο αισθητήρα καυσαερίων βρε παιδιά, εγώ μονο τον αισθητήρα θερμοκρασίας βλέπω που είναι έξω από τη σόμπα και μάλιστα τον απομάκρυνα από τη σόμπα όπως μου είχατε πει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ