Σόμπα pellet 11kW που δε ζεσταίνει τίποτα!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72985 από preetopaido
παιδιά δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά φτου φτου μη τη ματιάσω αύτη έχει πάρει τα πάνω της.
Αν και συνεχείζει να μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα και την αναβω με τον εναλλακτικό τρόπο που έχω προαναφέρει, τελικά μόλις ανάψει κάνει σαν τρελή, καίει χωρίς να μαυρίζει το τζάμι της παρά ελάχιστα και μετά από 2 ώρες καύση δείχνει ενδειξη εξαγωγής αέρα 193 βαθμούς, ενώ πριν έφτανε με το ζόρι 165 το πολύ και μετά από 4 ώρες τουλάχιστον. Είναι φυσιολογικό αυτό?
εσας τι ένδειξη δείχνει?
Σχετικά με το άναμα το κάνω αφού έχω μιλήσει με τον τεχνικό και μου είπε να την ανάβω έτσι μέχι να συνενοηθεί με τον ιταλό για να βγάλουν άκρη με το πρόβλημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72994 από dimlyk
αντε μπραβο ..ολα θελουν χερι τελικα :)

για τις θερμοκρασιες καλυτερα ν σου πει ο απαπα που εχετε την ιδια γιατι σομπα με σομπα εχει διαφορες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73159 από xristosdr

preetopaido έγραψε: παιδιά δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά φτου φτου μη τη ματιάσω αύτη έχει πάρει τα πάνω της.
Αν και συνεχείζει να μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα και την αναβω με τον εναλλακτικό τρόπο που έχω προαναφέρει, τελικά μόλις ανάψει κάνει σαν τρελή, καίει χωρίς να μαυρίζει το τζάμι της παρά ελάχιστα και μετά από 2 ώρες καύση δείχνει ενδειξη εξαγωγής αέρα 193 βαθμούς, ενώ πριν έφτανε με το ζόρι 165 το πολύ και μετά από 4 ώρες τουλάχιστον. Είναι φυσιολογικό αυτό?
εσας τι ένδειξη δείχνει?
Σχετικά με το άναμα το κάνω αφού έχω μιλήσει με τον τεχνικό και μου είπε να την ανάβω έτσι μέχι να συνενοηθεί με τον ιταλό για να βγάλουν άκρη με το πρόβλημα


μηπως τωρα που δουλευει καλα θελεισ να αλαξουμε σομπες :whistle: :whistle: :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73168 από preetopaido
B) θα το σκεφτώ λόγο ακόμα και θα σου πω xristosdr γιατί ξέρεις στους γκαντεμόσαυρους (βλέπε εμένα) συμβαίνου πολλά. θέλω ακόμη μια εβδομάδα διορία και θα σου απαντήσω αν ισχύει η προσφορά :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73181 από preetopaido
apapas σου χρωσταω κάτι
Για να ρίξεις περισσότερο πέλλετ πειράξαμε ελαφρώς τρεις ρυθμίσεις
ακου πατάς 5 φορές το set και πας στο u4 πατάς το αριστερά βελάκι του πληκτρολογίου προς τα πάνω για να φτάσεις σε A9 πατάς set και μπαίνεις στα προγράμματα
έχει 28 προγράμματα και εμεις τα ρυθμίσαμε έτσι ώστε να καίει λίγο παραπάνω αλλά από την εξέλιξη βλέπω ότι καίει πολύ καλύτερα
Ρυθμίσεις
προγραμμα 1
01΄
προγραμμα 2
05΄
προγραμμα 3
30΄
προγραμμα 4
1,5΄΄
5
1,8΄΄
6 ---- 1,8΄΄
7
2,2΄΄
8
2,6΄΄
9
3,2΄΄
10
3,9΄΄
11
=30΄΄
12
60΄΄
13
45c
14
220c
15
55c
16
2600
17
2590
18
1900
19
2000
20
2100
21
2200
22
230
23
12
24
14
25
16
26
17
27
19
28
off
Αν μάθω και άλλα θα στα ανεβάσω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": apapas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73851 από apapas
α σε ευχαριστώ , τα τσέκαρα με τις δικές μου και έχουν κάποιες διαφορές
πχ το πρώτο εμένα Pr01 = 18 ενώ εσένα στό΄χει 1 (τι νάναι αυτό άραγες που στο έχει τέρμα χαμηλά; οεο;)

μετά ,ότι έχει βαθμους κ στροφές είναι τα ίδια, εκεί που έχουμε διαφορές πάλι είναι από το pr23 και μετά που από ότι κατάλαβα είναι οι στροφές του ανεμιστήρα γιατί όταν έφτασα εκεί μπήκε μπροστά ο αγέρας και όσο τα ανέβαζα τα νούμερα δυνάμωνε ο αγέρας, τα συγκεκριμένα στάχει βάλει διπλάσια όλα.

Μπορεί να δοκιμάσω τις δικές σου να δώ τι παίζεται , δεν πιστεύω η γκαντεμιά νάναι κολλητική ε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ