Σόμπα pellet 11kW που δε ζεσταίνει τίποτα!!!

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143129 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΝΤΙΝΟ καλησπερα και σε ολους εκτος απο την μικρη λουλου(βαρια) αν δεν εχει τεχνικο η εταιρια να σου πει η εαν ξερει αυτος που την αγορασες(πραγμα δυσκολο) δωστη πισω φιλε η φωναξε τους να ερθουν!αν ειναι σοβαρη εταιρια και με τεχνογνωσια και εμπειρια θα στο λυσουν το θεμα!!εχω περασει αρκετα με τον λεβητα μου 3 χρονια και η εταιρια ηταν απο την πρωτη στιγμη διπλα μου!αλλιως ενημερωσε την εταιρια οτι το σαββ/κο εχει τον ΑΥΤΙΑ οταν θα βαρας με την βαρια να σε δουνε και ζωντανα!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P πλακα κανω φιλε καλη υπομονη ολα τα παιδια εδω στο φορουμ βοηθανε και με το παραπανω.ειναι ολοι σουπερ!ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ 1η ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΛΕΒΗΤΟΣΤΑΣΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143133 από Nasikas
Ντίνο, αν ήσουν Β Ελλάδα, θα ερχόμουν να βοηθησω.

διαβασε σε παρακαλώ το πρωτο ποστ μου.

Ο apapas έχει την 9 Kw και ζεσταίνει.
Υπαρχει περίπτωση και η δική σου να λειτουργει σαν 9 κιλοβατ λες?

Ανοιξε τα καπάκια και κοιτα αν στο κάτω μέρος έχει σασί- δηλαδή κοιτα την περίπτωση να είναι 9 KW, αλλά απλα να την έχουν υπερυψωσει για να φαινεται ψηλότερη....11

ΚΩΣΤΑ ΠΗΧΑ: Ποια ειναι η μικρή λουλού αλήθεια?


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143134 από apapas
μπα εγώ έχω την 11άρα σαν του Ντίνου, και είναι πολύ δυνατή για το χώρο μου ,φαντάσου τη δουλεύω στο 2 μάξιμουμ 3 και 25 βαθμούς αλλιώς πάει eco...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143153 από dinos_74
Ευχαριστω καταρχιν ολους σας για την αμεση βοηθεια :)
1-Λοιπον οταν λεμε καιει λεμε σε 4 ωρες στο επιπεδο 5 αδιαζει το τεποζηιτο.
2-αλλαξα λιγο τον εσωτερικο αερα και ειδα λιγο διαφορα στην καυση-αρα καταναλοση και μου φενετε οτι γβαζει και ποιο πολυ ζεστη(μου φενετε) :blink:
Για πρωτη φορα τα καυσαερια ειναι στο 177 ,που δεν περνουσαν το 120(βαθμοι)
Σημερα περιμενω και τον τεχνικο απο την εταιρια που την αγορασα.
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143158 από dimlyk
Αν θες γινε πιο συγκεκριμενος γιατι περα απο την πιθανη βοηθεια που παιρνεις εσυ διαβαζοντας και μονο μπορει και καποιος αλλος να βοιθιεται εμμεσα αλλα και πολλοι απο μας μια και οι περισσοτεροι ειμαστε χρηστες κι οχι τεχνικοι :-)
Δηλ μειωσες η αυξησες τον σερα ... Και το τεποζιτο ποσο χωραει; γιατι νακαιει 3 κιλα την ωρα και να μη ζεσταινει καθολου δεν γινεται


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143161 από dinos_74
;)
Σωστα.
Λοιπον αλλαξα την ρυθμιση του αερα (λειτουργια 22 απο μενου) και απο 2300 την εβαλα 2500.
Βεβαια τωρα που μιλαμε την ξαναεβαλα στο 2300 και κανω μια αλλη δοκιμη που ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΟΣ BETTER
Αλλαξα την ταχυτητα εξωτερικου αερα στο επιπεδο 5 μονο για αρχη.Ειναι η ρυθμιση 27 στο μενου
Απο 12 που λεει ο κατασκευαστης ,το εβαλα στο 30. Μεχρι στιγμης ο αερας που βγαζει ΖΕΜΑΤΑΕΙ. Την εχω ετσι κανα 30 λεπτο,βεβαια θα δω μετα απο καμια ωρα-δυο,εαν ο αερας θα βγαινει ακομα καυτος. Εαν μπορει να αντεξει και να βγανει καυτος μαλλον θα εχω τρελη :woohoo: επιτυχια.
Οσο για το τεποζιτο ΛΕΕΙ οτι χωραει 15 κιλα :blink: ,μπα περιπου 12 και εαν επιλογησεις οτι λογο κοχλια δεν αδιαζει τελειος και μενουν κανα 2 κιλο μεσα αρα καιω 10 κιλα περιπου πελλετ στο επιπεδο 5.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ