Σόμπα pellet 11kW που δε ζεσταίνει τίποτα!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64232 από joe125
σε ποια σκάλα δουλεύει τώρα η σόμπα?
κοίτα τον αισθητήρα γιατί κάτι μου λέει ότι είναι κοντά στην εξαγωγή και η σόμπα καταλαβαίνει ότι έχει πιάσει τους βαθμούς που θέλει ο χώρος και μπαίνει σε συντήρηση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64234 από stelios

preetopaido έγραψε: Τον ρώτησα και μου είπε ότι τη σαλοκουζίνα στη χειρότερη έπρεπε να τη ζεσταίνει, άλλωστε την έχει δοκιμάσει λέει και αλλού και ήταν ικανοποιημένος ο αγοραστής. Για να καταλάβεις κάθομαι μπροστά της τώρα που γράφω στο 1,5 μέτρο ε και δεν έχω καεί, ενω αυτη δείχνει 28βαθμούς ένδειξη με βαθμούς καυσαερίων 160. Γίνεται να έχω κάνει κάτι λάθος ?????? ή είναι τόσο χάλια η αγορά μου???????

δοκιμασες να την δουλεψεις και με της σκαλες?
το αυτοματο καμια φορα αν ο θερμοστατης ειναι σε λαθος σημειο ριχνει πολυ την ενταση της σομπας και οπως λες δειχνει 28 βαθμους.
επισης ρολο παιζει και τη πελλετ καις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64235 από stergiosbik

mastoras έγραψε: Και τις πετρελαίου τις σόμπες όταν τις ανάβαμε, δεν ζέσταναν το σπίτι μας άμεσα.

Όταν έκαιγαν όμως πολλές ώρες, τότε έκαναν θαύματα. :)

Εαν η πελλετόσομπα δεν έχει πρόβλημα η καύση της, από εκεί και πέρα χρειάζεται υπομονή για να απολαύσουμε τα πλεονεκτήματα της.


Μια βδομαδα την εχει.
Τι ζεσταινει η γυναικα?Κανενα γηπεδο?
Αλλο φταιει.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64236 από preetopaido
ο αίσθητήρας είναι όντως πίσω δίπλα στον αγωγό εισόδου του αέρα καύσης (αν το λέω σωστά) Θα προσπαθήσω για φωτογραφία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64239 από preetopaido
Δεν δουλεύει στο οικονομομικό γιατί την έχω σετάρει στους 30 ώστε να δουλεύει ασταμάτητα - τρελά μπας και ζεσταθώ!!!!!!!!!! Ο πωλητής είναι σε αλλή πόλη και δεν μπορεί να έρθει εννοείται. αναρωτιέμαι μήπως φταίει ο ευκαπμτος σωλήνας εξαγωγής καυσαερίων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64242 από mastoras

stergiosbik έγραψε:

mastoras έγραψε: Και τις πετρελαίου τις σόμπες όταν τις ανάβαμε, δεν ζέσταναν το σπίτι μας άμεσα.

Όταν έκαιγαν όμως πολλές ώρες, τότε έκαναν θαύματα. :)

Εαν η πελλετόσομπα δεν έχει πρόβλημα η καύση της, από εκεί και πέρα χρειάζεται υπομονή για να απολαύσουμε τα πλεονεκτήματα της.


Μια βδομαδα την εχει.
Τι ζεσταινει η γυναικα?Κανενα γηπεδο?
Αλλο φταιει.


Και γιατί ρε Στέργιο λέει "ότι μετά από 3 ώρες λειτουργίας δεν ζεσταίνει" :dry:

Καμιά σόμπα δεν μπορεί να ζεστάνει μέσα σε 3 ώρες το σπίτι.

Επίσης 9-10αρα σόμπα να κάθεσαι σε απόσταση 1.5μ και να καίγεσαι......εγώ δεν έχω δει. Αυτό μπορεί να συμβαίνει μόνο σε μερικά μοντέλα των 12-13kw .......και αυτό πάλι σε περιορισμένα μοντέλα ΠΧ HP22

preetopaido μια φωτογραφία από την καύση της την ώρα που έχουμε ένταση στην φλόγα.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ