Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109888 από kostascbr
χερεταω ολους τους φιλους ,οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω για σομπα πελλετ αεροθερμη στην τριπολη εχω διαβαση παρα πολλα εδω αλλα εγω δεν βοηθήθηκα διοτι δεν ξερω καποιο μοντελο η κατασκευαστη
το σπιτι μου ειναι 80 τμ 4 ετων πολυκατοικία και δεν μπορω να καταλήξω σε 2-3 μαγζια που πηγα μου ειπαν οτι χρειαζωμαι 10-11 κw ο ενας μου εδινε μια κινεζικη ο αλλος ελληνικη και ο αλλος ιταλικη ολες καλες φαινόντουσαν θελω την γνωμη σας και εαν υπαρχη και κανενας φιλος τριπολιτσιωτης θα με βοηθουσε ποιο αμεσα ( λογο του οτι προσφατα μετακόμισα απο αθηνα σε τριπολη )ευχαριστω
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109906 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
καλησπέρα, Κώστα

για να καλύψεις ένα διαμέρισμα 80 τμ. θέλεις μια σόμπα τουλάχιστον 14 kw (δεκατεσσάρα έχω εγώ και καλύπτω οριακά τις ανάγκες για θέρμανση, περιμένοντας δυο ώρες από το άναμμα για να φτάσει στους 21 βαθμούς), επιπλέον θα αντιμετωπίσεις το πρόβλημα θέρμανσης των παιδικών δωματίων (με κλειστές τις πόρτες η θερμότητα δεν διαχέεται ομοιόμορφα στα δωμάτια) άρα θα έχεις 22 βαθμούς γύρο από την σόμπα και 17 στα δωμάτια (το πρόβλημα αυτό αντιμετωπίζετε με αγορά καναλιζάτης αερόθερμης σόμπας αρκετών KW).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109919 από kostascbr
Απαντήθηκε από kostascbr στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη

Panos έγραψε: καλησπέρα, Κώστα

για να καλύψεις ένα διαμέρισμα 80 τμ. θέλεις μια σόμπα τουλάχιστον 14 kw (δεκατεσσάρα έχω εγώ και καλύπτω οριακά τις ανάγκες για θέρμανση, περιμένοντας δυο ώρες από το άναμμα για να φτάσει στους 21 βαθμούς), επιπλέον θα αντιμετωπίσεις το πρόβλημα θέρμανσης των παιδικών δωματίων (με κλειστές τις πόρτες η θερμότητα δεν διαχέεται ομοιόμορφα στα δωμάτια) άρα θα έχεις 22 βαθμούς γύρο από την σόμπα και 17 στα δωμάτια (το πρόβλημα αυτό αντιμετωπίζετε με αγορά καναλιζάτης αερόθερμης σόμπας αρκετών KW).

φιλε πραγματι χρειαζομαι σομπα με καναλια αλλα τα καναλια ειναι προβλημα δεν μπορω να τα περασω αλλα με τα kw με εχουν μπερδεψη ,καταστημα σημερα μου ελεγε οτι και με 8 κανω δουλεια μου αλλος με 11 για αεροθερμη μιλαω ,και προ παντων εκτος απο τα kw δεν εχω καταληξη σε μαρκα σομπας σε εθνηκοτητας και το κυριοτερο σε μαγαζι για να εχω μια καλυψη σε περιπτωση προβληματων σε αυτα θελω βοηθεια και προ παντων να συνδιασω και την τιμη να να παρω μια σχετικα καλη που να ειναι και σχετικα φτηνη διοτι εχω και εγω το γνωστο προβλημα οπως και πολλοι αλλοι ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109924 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
Μάθε τι μάρκες σόμπες υπάρχουν στα μαγαζιά που επισκέφθηκες, και έλα ξανά να το συζητήσουμε. :)

Βάλε ένα όριο στα χρήματα που θέλεις να δώσεις, και ξεκίνα το ψάξιμο επάνω σε αυτό το ποσό.

Για σιγουριά θα πας σε 13αρα η και 14αρα σόμπα. Υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί μια 8αρα να ζεστάνει σπίτι 80τμ, αλλά υπό προϋποθέσεις [διαρρύθμιση, θερμομόνωση, κουφώματα, όροφος, κτλ κτλ]

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110208 από kostascbr
Απαντήθηκε από kostascbr στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
θα ψαξω και θα επανελθω ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110222 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
Επείδη σημερα εψαχνα μια σόμπα Pellet με κανάλια βρήκα μια με ενα που η τιμή της τρωγεται γιατί αυτές με τα 2 μεχρι τωρα που βρηκα ξεφευγανε.
Είναι η παρακάτω
www.cadelsrl.com/en/products/Pellet/wall#bloc2
με τιμή κοντά στα 2050€

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostascbr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ