Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110349 από kostascbr
Απαντήθηκε από kostascbr στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
φιλε σε ευχαριστω την κοιταω αλλα λιγο ακριβη την βλεπω και γενικα ολες με αεραγογους, μαλλον θα προσανατολιστώ προς σκετου αερα μονο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110736 από kostascbr
Απαντήθηκε από kostascbr στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
σας εχω ζαλιση αλλα εχω κατι απο μια ερευνα που εκανα και πρεπει να βιαστω γιατι επιασε κρυο
βρήκα την FIAMETTA ελληνικη 10 KW με 1200 ευρω
την ΗΡ-24 ελληνικη με 1000 ευρω αλλα δεν πρεπει να ειναι 10 KW που μου ειπε και πρεπει να ειναι παλαιο μοντελο διοτι δεν βρισκω ευκολα πληροφοριες
VERA ιταλικη 9,5 KW 1475 ευρω
STOVE MAST 10 ιταλικη 10KW 1240 ευρω
ARTEL EASY L10 KW ιταλικη 1400 ευρω
NB-P15 κινεζικη 11KW 1140 ευρω
προτιμω να προσανατολιστω προς τα 1200 ευρω και κατω και οχι παρα πανω αλλα εαν καποια πραγματικα αξιζει την διαφορα θα την δωσω
σας ευχαριστω εκ των προτέρων θα με βοηθουσατε λεγονντας μου την αποψη σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110743 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
Δεχτηκες επίσκεψη τεχνικού απο τα καταστήματα που ρώτησες για τιμές, για επι τόπου μελέτη του χώρου ?

Επίσης η HP-24 δεν είναι Ελληνική, αλλά Κινέζικη πολύ καλής ποιοτικής κατασκευής. Θα έπρεπε να σου είχε προτείνει την HP 60 αλλά μάλλον δεν την είχε, η δεν γνώριζε ότι υπάρχει.....να τον ξαναρωτήσεις.



Οσο για την NB-P15 και αυτή περίφημου Κινέζικου εργοστασίου, αλλά εάν βάλεις κάτι παραπάνω παίρνεις την 13αρα NBPA ......η οποία θα σου "κάψει" το σπίτι :lol:




Δώσε περισσότερα στοιχεία για το σπίτι, καθώς και μια κάτοψη, για να σε βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο.

Για τις υπόλοιπες σόμπες δεν τις ξέρω, και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Θα περιμένεις πληροφορίες από άλλους χρήστες που έχουν τέτοιες σόμπες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110750 από mast
Απαντήθηκε από mast στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη

kostascbr έγραψε: σας εχω ζαλιση αλλα εχω κατι απο μια ερευνα που εκανα και πρεπει να βιαστω γιατι επιασε κρυο
βρήκα την FIAMETTA ελληνικη 10 KW με 1200 ευρω
την ΗΡ-24 ελληνικη με 1000 ευρω αλλα δεν πρεπει να ειναι 10 KW που μου ειπε και πρεπει να ειναι παλαιο μοντελο διοτι δεν βρισκω ευκολα πληροφοριες
VERA ιταλικη 9,5 KW 1475 ευρω
STOVE MAST 10 ιταλικη 10KW 1240 ευρω
ARTEL EASY L10 KW ιταλικη 1400 ευρω
NB-P15 κινεζικη 11KW 1140 ευρω
προτιμω να προσανατολιστω προς τα 1200 ευρω και κατω και οχι παρα πανω αλλα εαν καποια πραγματικα αξιζει την διαφορα θα την δωσω
σας ευχαριστω εκ των προτέρων θα με βοηθουσατε λεγονντας μου την αποψη σας


Αγαπητέ φίλε, αυτό που θα μπορούσα να σε βεβαιώσω είναι ότι με την Mast10 & την Artel Easy θα έχεις εγγύηση και την καλύτερη δυνατή τεχνική υποστήριξη. Και οι δύο σόμπες είναι αξιόπιστες με service & ανταλλακτικά, με τους υψηλότερους συντελεστές απόδοσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110959 από ΠέτροςΤ
Εαν πηγες στο μεγαλο μαγαζι syrios στην τριπολη εχει ravelli απο εκει εφερα την δικια μου,το γραφω για να σου πω οτι σε οτι προβλημα ειχα με την σομπα τον επερνα οτι ωρα-μερα και να ητανε και εξυπηρετουσε.Καλο θα ειναι απο εκει που θα την παρεις να υπαρχει τεχικη υποστηριξη γιατι εχει βρομισει ο τοπος απο αυτους που πουλανε σομπες και δεν ξερουν να σου πουνε 2 πραγματα.Ετσι την πατησα στην κορινθο.

RAVELLI HRV 160.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostascbr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110993 από kostascbr
Απαντήθηκε από kostascbr στο θέμα Ψάχνω για σόμπα pellet στην Τρίπολη
[img]http://[/img]

νομιζω οτι εχω καταφερει να βαλω μια φωτο του σχεδιου του σπιτιου μου εγω θελω και πιστευω οτι ειναι καλύτερα να την τοποθετησω στο σημειο 1 γιατι θα εχω το μικροτερο μπουρι αλλιως στο σημειο 2 με περιπου 3 μετρα οριζοντιο μπουρη και τοτε απεναντι της θα ειναι ο διαδρομος που οδηγη στα αλλα δωματια και θα πηγαινει ποιο ευκολα ο αερας το σπιτι ειναι 80 τμ στον 2 οροφο και επανω εχω αλλους δυο οροφους κατσκευη πριν 4 χρονια .
την κινεζικη πουλες φιλε και εγω την εχω σοβαρα υποψην μου και την μεγαλη επισης ποιο σοβαρα αλλα μαλλον θα εχω θεμμα με τον εδω αντιπροσοπο διοτι εχω παει και εχω συζυτηση πρην 18 μερες και ειχα καταληξη στην 11 αλλα καναμε συμφωνια να ελθη να δη τον χωρο που θα τοποθετηθη η σομπα μηπως δεν ειναι εφικτή η τοποθέτηση της του αφησα το τηλεφωνο αλλα οσο με πηρατε εσεις τοσο και αυτος ( και σκέφτομαι εαν τη αγορασω και τον χρειαστώ για καποια βλαβη με κρυο θα ελθη τοσο γρήγορα οσο τωρα που ειναι να πούληση και σομπα ,και το σκέφτομαι λιγο )
στον SYRIO φιλε πηγα και τις ειδα τις ιταλικες ραβενη αλλα ακριβες και μου πρότεινε τις ελληνικες φαμιετα και δεν κανει και καμια ευκοίλια ,οχι οτι κανη κανενας αλλος
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by kostascbr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ