Ανταλλακτικα για θερμαστρες πελλετ ravelli

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119359 από γιαννης-δραμα

stam357 έγραψε: λοιπον παιδια σας εχει τυχει να περνετε δωρεαν ανταλλακτικο μεσω εγγυησης και να πληρωνετε για τα εργατικα? μου ετυχε και αυτο.το κοστος? οσο και η αγορα.ο ελληνας δεν βαζει μυαλο.φυσικα δεν θα με ξαναδει η συγκεκριμενη εταιρεια ουτε ζωγραφιστο

Ποσο σου πηρε δηλαδη?
Μπαινει τελικα η αντισταση στην εγγυηση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119568 από stam357
οσο κοστιζει η αντισταση 40 ευρω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119585 από nikolas

stam357 έγραψε: λοιπον παιδια σας εχει τυχει να περνετε δωρεαν ανταλλακτικο μεσω εγγυησης και να πληρωνετε για τα εργατικα? μου ετυχε και αυτο.το κοστος? οσο και η αγορα.ο ελληνας δεν βαζει μυαλο.φυσικα δεν θα με ξαναδει η συγκεκριμενη εταιρεια ουτε ζωγραφιστο


Φίλε stam357 ο ελληνας πουλα πολύ ποιο φτηνά από τον ιταλο. Εδώ στην Ελλάδα την πουλάνε 16 + φ.π.α euro 250-280-300 WATT μονον να ξερης απο που να ψωνισης ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maxsto

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119619 από Κυριακίδης 2

λοιπον παιδια σας εχει τυχει να περνετε δωρεαν ανταλλακτικο μεσω εγγυησης και να πληρωνετε για τα εργατικα? μου ετυχε και αυτο.το κοστος? οσο και η αγορα.ο ελληνας δεν βαζει μυαλο.φυσικα δεν θα με ξαναδει η συγκεκριμενη εταιρεια ουτε ζωγραφιστο

Μην παρεξηγιέσαι από μια δική μου άποψη και λίγα σου πήραν .. και εξηγώ

Το ίδιο έπαθα και εγώ μέσα στον χρόνο .
Όμως .. είχα διαβάσει της οδηγίες χρήσης νωρίτερα και έλεγε ότι δεν συνιστάται σόμπα να λειτουργεί κάτω από κάποια τετραγωνικά μέτρα χώρου , από όσο προτείνει ο κάθε κατασκευαστής , ανάλογα φυσικά και την θερμική απόδοση κάθε μοντέλου.
Την δική μου (6Kw ) την έβαλα σε 15 τετραγωνικά χώρο ... με αποτέλεσμα να σβήνει και να ανάβει την σόμπα τακτικά , ταλαιπορώντας και καταστρέφοντας την αντίσταση ένναυσης .
Η λογική η σωστή είναι να μπαίνουν αυτές οι σόμπες σε ίσα ή λίγο μεγαλύτερα τετραγωνικά από όσο προτείνει ο κατασκευαστής , έτσι ώστε η αντίσταση να λειτουργεί μόνο και μόνο για το ημερήσιο άνναμα .

θεωρώ ότι και χατήρι σου κάνανε (δεδομένου ότι κάπου στις οδηγίες χρήσης της σόμπας σου θα αναφέρει το σχετικό θέμα , οπότε κατά εμένα είσαι και τυπικά εκτός εγγύησης). Και η εταιρία που σου το επισκεύασε απλός έκανε τα στραβά μάτια .
Την αντίσταση την βρήκα ο ίδιος (μου την έστειλαν δωρεάν , επειδή από αυτούς αγόρασα την σόμπα) . την τοποθέτησα μόνος . δεν είναι δύσκολο

Ανοίγεις το πίσω καπάκι (το ρεύμα να είναι εκτός) βρίσκεις το σημείο της αντίστασης αφαιρείς την φίσσα καλώδιο προς την πλακέτα και με ένα γερμανικό κλειδί ξεβιδώνεις την αντίσταση , αντικαθιστάς με την καινούρια και ξαναεννώνεις την δική του φίσσα στην πλακέτα .
Πλέον έβαλα μυαλό και από εδώ και μπρος την χρησιμοποιώ την αντίσταση μόνο για προσάνναμα .. (η ανεβάζω την θερμοκρασία με ρύθμιση του θερμοστάτη σε υψηλότερα επίπεδα για να μην σβήσει , ή ανοίγω λίγο την πόρτα του μικρού δωματίου όπου βρίσκεται η σόμπα για να μην ξεπεράσει την θερμοκρασία που ρύθμισα και σβήσει).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119704 από stam357
δεν αντιλεγω αλλα 350 εκκινησεις πιστευω οτι ειναι λιγες για να καει η αντισταση.παρολα αυτα δεν ειναι κακο να μου πειτε απο που μπορω να την προμηθευομαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119706 από andreas72

stam357 έγραψε: δεν αντιλεγω αλλα 350 εκκινησεις πιστευω οτι ειναι λιγες για να καει η αντισταση.παρολα αυτα δεν ειναι κακο να μου πειτε απο που μπορω να την προμηθευομαι

να ξερες ποσο σε καταλαβενω!!!!!!!! για δες εδω pro: www.hellenic-pellets.gr/catalog.asp?action_id=4&lang_id=gr
εδω

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ