Σομπα πελλετ με φουρνο

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122810 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο

erfesios έγραψε: φανταζομαι οτι ειναι ups συστημα αδειαλεπτης λειτουργιας οπως τα pc εχω βαλει και εγω εχει μια μπαταρια 7.2 αμπερ και να κοπει το ρευμα δουλλευει αλλα ποσο δεν ξερω εγω το εχω βαλει για την υπερταση μην καει καμμια πλακετα και για να την σβηνω εγω αμα κοπει το ρευμα αμα εχω χρονο θα τεσταρω ποση ωρα δουλευει με την μπαταρια


Το ξανασυζητήσαμε 1 χρόνο πριν ( δεν θυμάμαι εάν ήταν σε αυτό το φόρουμ )όταν λέγαμε ότι ο Ελληνας φτιάχνει σόμπα που παράγει ρεύμα με τεχνολογία peltier power generator

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123736 από anula
Απαντήθηκε από anula στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Μετα απο 10 μερες λειτουργιας της σομπας αλαξα το πελλετ και εβαλα ενα φτηνο χρωματος μαυρο. Ειναι σκετη απελπισια ευτηχος το ειδα γρηγορα γιατι βουλωσε στην κυριολεξια η σομπα και το πεταξα προσοχη στα πελλετ που κυκλοφορουν κριμα και ηταν κρητικο. Βρωμαγε το σπιτη 2 μερες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123754 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Τελικά τα πέλλετ είναι από τις λίγες περιπτώσεις που δεν ισχύει το:
"Once you go black, you'll never go back!"*

Btw, πες και τη μάρκα να το έχει ο κόσμος στα υπ'όψιν...

*Εκτός αν μιλάμε για torrefied pellets.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123758 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο

anula έγραψε: Μετα απο 10 μερες λειτουργιας της σομπας αλαξα το πελλετ και εβαλα ενα φτηνο χρωματος μαυρο. Ειναι σκετη απελπισια ευτηχος το ειδα γρηγορα γιατι βουλωσε στην κυριολεξια η σομπα και το πεταξα προσοχη στα πελλετ που κυκλοφορουν κριμα και ηταν κρητικο. Βρωμαγε το σπιτη 2 μερες



Ο κατασκευαστης της σομπας δινει συγκεκριμενες οδηγιες για την ποιότητα του πελλετ που μπορει να καψει η σομπα του.
Αν εμεις αγοραζουμε σομπες περιορισμενων δυνατοτήτων δεν μας φταιει το καθε μαύρο πελλετ που κυκλοφορει στην αγορα αλλα η αρχικη επιλογη μας.
Η αξια μιας σομπας η λεβητα πελλετ φαινεται οταν μπορεί να κάψει μεγάλο εύρος καύσιμης υλης και οχι μονο πανακριβα ''επιπλακια'
Ξοδευουμε αρχικα λιγα χρηματα παραπανω για την αγορα του μηχανήματος,και κάνουμε συντομότατα απόσβεση,εκμεταλλευόμενοι τα φτηνά πελλετ που κυκλοφορούν στην αγορά.
Τα πελλετ απο 'γενικη' βιομαζα εχουν, εκτος της χαμηλης τιμης,το εξτρα οφελος της δωρεαν λιπανσης του κηπου μας απο την πλεοναζουσα σταχτη!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8, vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123764 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:Σομπα πελλετ με φουρνο

anula έγραψε: Μετα απο 10 μερες λειτουργιας της σομπας αλαξα το πελλετ και εβαλα ενα φτηνο χρωματος μαυρο. Ειναι σκετη απελπισια ευτηχος το ειδα γρηγορα γιατι βουλωσε στην κυριολεξια η σομπα και το πεταξα προσοχη στα πελλετ που κυκλοφορουν κριμα και ηταν κρητικο. Βρωμαγε το σπιτη 2 μερες



Doom μαλλον για το creta pellet λεει ο φιλος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123769 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο

stratis 1 έγραψε: Τα πελλετ απο 'γενικη' βιομαζα εχουν, εκτος της χαμηλης τιμης,το εξτρα οφελος της δωρεαν λιπανσης του κηπου μας απο την πλεοναζουσα σταχτη!!!

Ακούτε όλοι εσείς στις πολυκατοικίες με τις σόμπες; Μη γκρινιάζετε για τη στάχτη, ρίξτε τη στον ανύπαρκτο κήπο σας! :side:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ