Σομπα πελλετ με φουρνο

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124789 από anula
Απαντήθηκε από anula στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Παιδια καλησπερα ,δεν περιμενα μια απλή επισήμανση μου να έφερνε αυτόν τον όλεθρο στο φορουμ. Ήθελα και εγώ να συμμετασχω σε μια κουβεντούλα και να ανταλλάξουμε άποψης μιας και το επαγγελμα μου είναι γεωπόνος. Προσπαθω να κάνω οικονομία στα καυσιμα και ψαχνω να βρω φτηνο ελληνικο πέλλετ και από την πρωτη μερα καίω ελληνικα πέλλετ χωρίς να έχουν Α1,Α2,Β1,Β2,τρία τέσσερα διαφορετικά χωρίς να έχω κανένα προβλημα και θέλησα να δοκιμάσω με τρια σακούλια των 15 κιλών το κριτικο που το πήρα από τον έμπορα που αγορασα την σομπα, ο οποίος το πήρε από το εργοστασιο που φτιάχνουν της σομπες. Έκανα παράπονα στον έμπορα ο οποίος είναι συγγενής μου και αυτος δεν το είχε δοκιμάσει και μαλιστα δεν τα πουλησε αλλα τα χαρισε. Εάν είναι αμαρτία που το αναφερα στο φορουμ ζητω συγνώμη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124799 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Μην αγχωνεσαι
και μη ζητας καμια συγνωμη!!

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124847 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Τι συγγνώμη βρε anula; Επειδή είπες τα πράγματα με το όνομά τους; Όταν καήκαν ένα σωρό απιστοποίητα στη σόμπα σου και αυτό δεν κατάφερε ούτε καπνό να βγάλει (που λέει ο λόγος), τότε αυτό λέει πολλά. Σ'ευχαριστούμε που μοιράστηκες τις εμπειρίες σου μαζί μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124848 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Anula είναι λογικό κάποια καύσιμα βιομάζας να μην μπορούν να καούν σε κάποιες σόμπες, είτε γιατί απλά δεν μπορούν να το κάψουν είτε γιατί δεν γνωρίζουμε να ρυθμίσουμε την καύση τους. Παίζουν και οι 2 περιπτώσεις.

Είχα δώσει πριν 5 ημέρες σε έναν συγχωριανό μου 3 τσσουβάλια creta για να το δοκιμάσει σε υδραυλική σόμπα που έχει. Σήμερα το πρώι πέρασα να δω τι έκανε? Έκαιγε ΑΜΕCO και ένα άλλο πιστοποιημένο ισπανικό.. Μου λέει 'γαμώ τα υλικά' , 'πότε θα παραγγείλουμε, πήγα και παράγγειλα τις μαλακίες που δεν έχουν δύναμη', του απάντησα την σακούλα την έχεις, πάρε τηλ και παράγγειλε μια παλέτα και το καλοκαίρι αποφασίζουμε τι θα κανουμε! :)

Υ.Γ. Ο συγκεκριμένος έχει κάψει και πελλετ από καθαρό ελαιοπυρήνα στην σόμπα του και το ψάχνει και προς τα εκεί να βγάλει δικό του..

Την σόμπα του δεν την έχω δει ακόμα αλλά θα της κάνω μια παρουσίαση όταν την δω..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124864 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Τελικα ντουμ θα κάνεις ολο το κόσμο να ψαχνει να βρει απιστοποιητο,για να καψει.
Οποιος διαβαζει τα ποστ σου καταλαβαινει οτι οντως εχεις εμπάθεια για οτιδηποτε ελληνικό και υποπτεύεται οτι καποιον λακο εχει η φαβα.
Οταν χωρις προσωπική εμπειρια κατηγορεις οποιοδήποτε καύσιμο υλικό που δεν αντιπροσωπεύεται απο εισαγόμενα συμφέροντα , αυτος που σε διαβαζει παιρνει το μηνυμα οτι ριχνεις λασπη απλως για να ριξεις λασπη.
Ο κοσμος περασε απο την φαση της ενημερωσης,στη φαση του πειραματισμου.
Ηδη παρα πολλοι εχουν αποκτησει την απαιτουμενη εμπειρια στην σχεση τους με την βιομαζα.
Ηδη εχουν καταλαβει οτι δεν εχει σημασια το χρωμα του πελλετ αλλα η τιμη του.
Ετσι αλλιως θα το καψουν,δεν θα το φανε!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124871 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Καμία εμπάθεια στα ελληνικά προϊόντα. Εμπάθεια στο συγκεκριμένο πέλλετ και στον τρόπο προώθησης που έκανε ο παραγωγός του στα αρχικά στάδια, ναι. Για παράδειγμα με το Alfa δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μάλιστα πρόσφατα ήρθε και σε συμφωνία με το ΤΕΙ Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου της Καρδίτσας ώστε να ελέγχει αξιόπιστα την παραγωγή του. Είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα έναντι των υπολοίπων. Alfa θα αγόραζα. Όλα αυτά περί ξενομανίας και εμπάθειας για οτιδήποτε ελληνικό είναι δικά σας συμπεράσματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ