Βουλωμένες διαδρομές σε Αερόθερμη σόμπα GP8000

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121325 από michalisgr
Ανοιξτε ενα καινουρι θρετ για αυτο που γραφω..και σορυ που το γρααφω εδω... Εχω τη σομπα gp8000 εδω και κατι ωρες σταματησε να γυριζει ο κοχλιας και δε ριχνει πελλετ.. Το χτυπουσα λιγο και αρχισε να γυριζει... Τωρα δε κανει τιποτα...η βιδα του κοχλια ειναι σφιχτη το μοτερ παιρνει κανονικα ρευμα...λετε να ειναι το ρουλεμαν του κοχλια;;;

Sent from my NO1_S6 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121387 από nikolas

michalisgr έγραψε: Ανοιξτε ενα καινουρι θρετ για αυτο που γραφω..και σορυ που το γρααφω εδω... Εχω τη σομπα gp8000 εδω και κατι ωρες σταματησε να γυριζει ο κοχλιας και δε ριχνει πελλετ.. Το χτυπουσα λιγο και αρχισε να γυριζει... Τωρα δε κανει τιποτα...η βιδα του κοχλια ειναι σφιχτη το μοτερ παιρνει κανονικα ρευμα...λετε να ειναι το ρουλεμαν του κοχλια;;;
Έτσι όπως το αναφερης είναι σαν να στούμπωσε από αλεύρι πελλετ ο κοχλίας για ελεξε το

Sent from my NO1_S6 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121388 από nikolas

nikolas έγραψε:

michalisgr έγραψε: Ανοιξτε ενα καινουρι θρετ για αυτο που γραφω..και σορυ που το γρααφω εδω... Εχω τη σομπα gp8000 εδω και κατι ωρες σταματησε να γυριζει ο κοχλιας και δε ριχνει πελλετ.. Το χτυπουσα λιγο και αρχισε να γυριζει... Τωρα δε κανει τιποτα...η βιδα του κοχλια ειναι σφιχτη το μοτερ παιρνει κανονικα ρευμα...λετε να ειναι το ρουλεμαν του κοχλια;;;


Sent from my NO1_S6 using Tapatalk


Έτσι όπως το αναφερης είναι σαν να στούμπωσε από αλεύρι πελλετ ο κοχλίας για ελεξε το

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121391 από michalisgr
Την ανοιξα δεν εχει κατι ο κοχλιας...λοιπον την εβαλα πριν να δουλεψει...αναψε κανονικα αφου την χτυπησα παλι λιγο στο μοτερ και μετα απο 5 λεπτα εσβησε...εκανε 5-6μπιπ και εβγαλε καπνο απο το χωρο καυσης στο δωματιο μου...αυτο ειναι φυσιολογικο;;;;οχι ετσι;;;ναχει κατι η πορτα η το κορδονι;;;να μην εχει μεσα τη σωστη πιεση και γιατο να μη μου ριχνει πελλετ ο κοχλιας στην αρχη;;;

Sent from my NO1_S6 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121395 από nikolas

michalisgr έγραψε: Την ανοιξα δεν εχει κατι ο κοχλιας...λοιπον την εβαλα πριν να δουλεψει...αναψε κανονικα αφου την χτυπησα παλι λιγο στο μοτερ και μετα απο 5 λεπτα εσβησε...εκανε 5-6μπιπ και εβγαλε καπνο απο το χωρο καυσης στο δωματιο μου...αυτο ειναι φυσιολογικο;;;;οχι ετσι;;;ναχει κατι η πορτα η το κορδονι;;;να μην εχει μεσα τη σωστη πιεση και γιατο να μη μου ριχνει πελλετ ο κοχλιας στην αρχη;;;

Sent from my NO1_S6 using Tapatalk


Όλα αυτά είναι σενάρια που δεν ισχύουν τα μπιπ δεν έχουν να κάνουν με τον κοχλία και το μοτέρ. Μάλλον δεν προλαβαίνει να φτάσει στην θερμοκρασία καυσαερίων που είναι ρυθμισμένη και σταματά να δουλεύει με συνέπεια να βγάζει και κάπνα. Προσπάθησε να την ξαναβαλης αφού πρώτα αδειασεις το πελλετ που εχει μεινη στο χωρο καυσης (προφανώς μισοκαμενο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121409 από michalisgr
Το εκανα σημερα το πρωι αλλα Παλι τα ιδια....χθες ανοιξα και καθαρισα το φιλτρο του μοσχαλη...εκει στο ταφ καθαρισμου το πελλετ ειχε γινει λασπη ειναι υγρασια μεσα....

Sent from my NO1_S6 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ