Palazzetti monica

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132607 από mastoras4
Απαντήθηκε από mastoras4 στο θέμα palazzetti monica
Καληπέρα. Είμαι και εγώ κάτοχος αερόθερμης σόμπας Palazzetti και πρίν από περίπου είκοσι ημέρες ακολούθησα την παρακάτω διαδικασία αφού επικοινώνησα με την αντιπροσωπεία.Σου αναφέρω ακριβώς ότι λέει το τεχνικό εγχειρίδιο για τις αερόθερμες σόμπες της Palazzetti.

Μηδενισμός ωρών λειτουργίας (Menu στα Ιταλικά)

Κάθε 2000 ώρες η αερόθερμες σόμπες pellet χρειάζονται το καθιερώμενο service.Αυτό το καταλαβαίνουμε όταν στην οθόνη μας εμφανίσει το μήνυμα MANUTAZIONE STRAORDINARIA. Για να επαπρογραμματίσουμε την σόμπα για νέες 2000 ώρες λειτουργίας ακολουθούμε την παρακάτω διαδικασία.

Πρίν ξεκινήσουμε την διαδικασία πρέπει να κοιτάξουμε την ώρα στην αρχική οθόνη (π.χ 13:32) και να σημειώσουμε τα τρία πρώτα στοιχεία (π.χ 133 από την ώρα 13:32) γιατί θα τα χρειαστούμε αργότερα.

Πατάμε συγχρόνως το κουμπί ON και το πάνω βελάκι για να εισέλθουμε στο menu. Με τα βελάκια επιλέγουμε MENU INSTALLATORE και πατάμε το κουμπί ON για να εισέλθουμε.

Στην οθόνη θα μας εμφανίσει το μήνυμα PASSWORD και με βελάκια επιλέγουμε τον αριθμό που έχουμε προ-σημειώση (π.χ 133) και πατάμε το κουμπί ON.



Στην οθόνη θα μας εμφανίσει το μήνυμα MANUTAZIONE. Με τα βελάκια αλλάζουμε την επιλογή NO σε SI και με το κουμπί ΟΝ επιβεβαιώνουμε την επιλογή μας.


Τέλος θα μας εμφανίσει στην οθόνη το μήνυμα ESEGUITO που υποδεικνύει οτι η ρύθμιση μας για νέες 2000 ώρες λειτουργίας έχει πραγματοποιηθεί.


Έλεγχος ωρών λειτουργίας.


Για να δείτε τις συνολικές ώρες που έχει δουλέψει η σόμπα σας πατήστε παρατεταμένα το πάνω βελάκι. Θα μας εμφανίσει στην οθόνη το μήνυμα Ore totalli. Ο αριθμός μας δείχνει τις συνολικές ώρες που έχει λειτουργήσει (π.χ 4 ώρες).


Για να δείτε τις υπολειπόμενες ώρες λειτουργίας μέχρι το προγραμματισμένο service της σόμπας πατήστε παρατεταμένα το κάτω βελάκι. Στην οθόνη θα μας εμφανίσει το μήνυμα Ore residue. O αριθμός μας δείχνει τις υπολειπόμενες ώρες (π.χ 2000ώρες) μέχρι το προγραμματισμένο service.

Εγω επικοινώνησα με την αντιπροσωπεία (STARFIRE) και μου έστειλαν στα ελληνικά ένα αρκετά χρήσιμο εγχειρίδιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132608 από ΣΤΕΡΓΙΟΥ
Απαντήθηκε από ΣΤΕΡΓΙΟΥ στο θέμα palazzetti monica
καλημερα
σ ευχαριστω παρα πολυ μπορω να πω μ εσωσες.ειχα μπει με αλλο κωδικο στο μενου που λες και δεν μου εβγαζε τιποτα αλλα τωρα μολις τα καταφερα.χιλια ευχαριστω σε ολους οσους προσπαθησαν να βοηθησουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132609 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα palazzetti monica
Αυτό είπα στην αρχή αλλά ο Στεργίου λέει δεν ταιριάζει ας τα δοκιμάσει όλα ξανά.
Πάντως κυκλοφορούν ίδιοι πίνακες με διαφορετικό λογισμικό.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132610 από ΣΤΕΡΓΙΟΥ
Απαντήθηκε από ΣΤΕΡΓΙΟΥ στο θέμα palazzetti monica
το τραγικο της καταστασης ειναι οτι οταν μου το ειπες η ωρα που εδειχνε το καντραν μου ηταν 09:31 και δεν μπορουσα να μπω ουτε με 093 ουτε με 93.που να φανταστω οτι για να τα καταφερω επρεπε να περασει η ωρα.!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: τελος παντων σας ευχαριστω και τους δυο για το χρονο που διαθεσατε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132620 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα palazzetti monica

ΣΤΕΡΓΙΟΥ έγραψε: το τραγικο της καταστασης ειναι οτι οταν μου το ειπες η ωρα που εδειχνε το καντραν μου ηταν 09:31 και δεν μπορουσα να μπω ουτε με 093 ουτε με 93.που να φανταστω οτι για να τα καταφερω επρεπε να περασει η ωρα.!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: τελος παντων σας ευχαριστω και τους δυο για το χρονο που διαθεσατε.


Ωραία το σημειώνουμε και αυτό για να το ξέρουμε !!

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ