Χαμηλη φλογα και Pellet στην Σκυδρα?

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140221 από rose
Καλησπερα και καλη Κυριακη σε ολους. Ως αρχαρια θελω να σας ρωτησω η αεροθερμη σομπα πελλετ μου εχει χαμηλη φλογα. Χρησιμοποιησα ενα βουλγαρικο πελλετ και μου φαινεται οτι απο εκεινη τη στιγμη χαμηλωσε η φλογα και το τζαμι θολωνει πολυ πιο γρηγορα ευτυχως πηρα 2 τσουβαλακια μονο για δοκιμη. Βρισκετε πιθανο να φταιει το πελλετ? Νωριτερα ειχα χρησιμοποιησει βουλγαρικο technowood και ειχα καλη φλογα.Η σομπα εχει δουλεψει πολυ λιγο οποτε δεν νομιζω να ειναι θεμα υπολλειματων στην καμιναδα. Μπορει να μου προτεινει κανεις καποιο καλο πελλετ να παρω απο την περιοχη της Σκυδρας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140224 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Χαμηλη φλογα και Pellet στην Σκυδρα?
καλο ειναι αυτο που καιγεται στην σομπα σου καλα ... (αν δεν θες ν ασχοληθεις με ρυθμισεις)
αρα το καλο για μενα μπορει να μην σου κανει οποτε κανεις τισ δοκιμες σου :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140226 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Χαμηλη φλογα και Pellet στην Σκυδρα?
Σε καινούργια σόμπα και μέχρι να την μάθετε μην χρησιμοποιείτε Βουλγάρικα μη επώνυμα πέλλετ.

Ζητήστε από τον κ Ιωαννίδη έμπορο της περιοχής σας να σας συστήσει κάποιο καλό και ποιοτικό καύσιμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140237 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Χαμηλη φλογα και Pellet στην Σκυδρα?
Ποιά σόμπα έχετε ?
Γνωρίζετε απο ρυθμίσεις?

(θα είμαι Σκυδρα αυριο και θα αφήσω στα Σεβαστιανα 2 σακιά δειγμα στον κ Σισμανίδη)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140243 από Κυριακίδης 2

rose έγραψε: Καλησπερα και καλη Κυριακη σε ολους. Ως αρχαρια θελω να σας ρωτησω η αεροθερμη σομπα πελλετ μου εχει χαμηλη φλογα. Χρησιμοποιησα ενα βουλγαρικο πελλετ και μου φαινεται οτι απο εκεινη τη στιγμη χαμηλωσε η φλογα και το τζαμι θολωνει πολυ πιο γρηγορα ευτυχως πηρα 2 τσουβαλακια μονο για δοκιμη. Βρισκετε πιθανο να φταιει το πελλετ? Νωριτερα ειχα χρησιμοποιησει βουλγαρικο technowood και ειχα καλη φλογα.Η σομπα εχει δουλεψει πολυ λιγο οποτε δεν νομιζω να ειναι θεμα υπολλειματων στην καμιναδα. Μπορει να μου προτεινει κανεις καποιο καλο πελλετ να παρω απο την περιοχη της Σκυδρας?


Και ποιος το λέει ότι η "χαμηλή φωτιά" δεν μπορεί να είναι και η καλύτερη?
Από άπειρες δοκιμές σε διάφορες μάρκες (μάλιστα κάποια από αυτά ήταν τρανταχτά ονόματα "τρομάρα" τους, και φίρμες) , τελικά σε βουλγάρικο προιον κατέληξα που "βγάζει χαμηλή φωτιά" και δεν το αλλάζω με τίποτα.
Όπου δεις σακί πέλλετ από Βουλγαρία που πάνω στην σακούλα εικονίζει μια αρκούδα ... ζούπα τα με κλειστά μάτια δεν θα χάσεις. Στάχτη 0% και θερμοκρασία στον χώρο να φοράς "φανελάκι".... Όλα τα άλλα κάνουν μόνο για μπάρμπεκιου. :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140388 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Χαμηλη φλογα και Pellet στην Σκυδρα?
Που χάθηκε η συμφορουμίτις Rose ?

Σας αφησα 2 σακιά δειγμα δωρεαν στον κ Σισμανίδη, στα Σεβαστιανά.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ