Η σόμπα μου καπνίζει!!!

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140309 από orfeass
Η σόμπα μου καπνίζει!!! δημιουργήθηκε από orfeass
kalispera exw mia sompa 12 alice karmek italikh alla o poliths perisi me tin topothethsh k htan ok. fetos meta apo ton katharismo pou eikane o idios mou kapnizei sto anama ! thn anoiksa apo to plai k eda oti se oles tis enwseis exei bale aloumitainia k sto simeo pou teliwnei h sompa h eksodos k ksekina to mpouri prospathisa na balo k egw alla exei poli ligo meros k periorismeno einai polu duskolo na balo mipos exei kapoio allo tro na na to topetisw kati allo px. opws flatsa???aa k akti allo ta mpouria ta exei me to belaki pros ta mesa anapoda ksinane apo tin eksodo tis sompa me thiliko k exei kapoio keno as poume ?????kapoios na me bohthisei ti na kanw???? euxaristo polu!!!!!!!!!!!

Τα Greeklish απαγορεύονται στο energ!!!
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140311 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Η σόμπα μου καπνίζει!!!
Τι γλωσσα μιλας;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140312 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Η σόμπα μου καπνίζει!!!

orfeass έγραψε: kalispera exw mia sompa 12 alice karmek italikh alla o poliths perisi me tin topothethsh k htan ok. fetos meta apo ton katharismo pou eikane o idios mou kapnizei sto anama ! thn anoiksa apo to plai k eda oti se oles tis enwseis exei bale aloumitainia k sto simeo pou teliwnei h sompa h eksodos k ksekina to mpouri prospathisa na balo k egw alla exei poli ligo meros k periorismeno einai polu duskolo na balo mipos exei kapoio allo tro na na to topetisw kati allo px. opws flatsa???aa k akti allo ta mpouria ta exei me to belaki pros ta mesa anapoda ksinane apo tin eksodo tis sompa me thiliko k exei kapoio keno as poume ?????kapoios na me bohthisei ti na kanw???? euxaristo polu!!!!!!!!!!!


καλησπέρα έχω μια σόμπα 12 alice "καρμεκ" ιταλική αλλα ο πολιτης πέρυσι με την τοποθέτηση k ήταν ok. φέτος μετά από τον καθαρισμό που ικανέ ο ίδιος μου καπνίζει στο άναμμα ! την άνοιξα από το πλάι k εδα ότι σε όλες τις ενώσεις έχει βάλε aloumitainia k στο "σιμεο" που τελειώνει η σόμπα η έξοδος k ξεκινα το μπουρί προσπάθησα να βάλω k εγώ αλλα έχει πολύ λίγο μέρος k περιορισμένο είναι πολύ δύσκολο να βάλω μήπως έχει κάποιο άλλο tro να να το "τοπετισω" κάτι άλλο πχ. όπως "φλατσα"???αα k ακτή άλλο τα μπουριά τα έχει με το βελάκι προς τα μέσα ανάποδα ξύνανε από την έξοδο τις σόμπα με θηλυκό k έχει κάποιο κενό ας πούμε ?????κάποιος να με βοηθήσει τι να κάνω???? ευχάριστο πολύ!!!!!!!!!!!


γράφε στα ελληνικά σε παρακαλώ
theoilia

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140322 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Η σόμπα μου καπνίζει!!!
1. Ο ανθρωπος που εκανε το καθαρισμα, τι σου λέει?

2. Εντόπισες το ακριβές σημείο που βγαινει ο καπνός ?
Ειναι στο βιντυλατερ εξόδου καυσαερίων (σαλιγκαρο?)
Αν ναι - το ανοιξε αυτο κατα τον καθαρισμό ?
Αν ναι - ανοιξε το παλι και βάλε φλάντζα.

Δωσε περισσοτερα στοιχεία- δωσε μας φωτογραφίες αν μπορείς.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140500 από orfeass
Απαντήθηκε από orfeass στο θέμα Η σόμπα μου καπνίζει!!!
καλησπέρα! α) το πρόβλημα μου είναι από την εξοδος της σομπας με το αρχικο μπουρι για την εξοδος καυσαερίου.εβαλα αλουμινοταινια εκανα καλα???μηπως πρεπει να βαλο σφιχτηρα?? Β) το τζαμι μου μαυριζει πολύ τι φταιει ξερει κανεις????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140516 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Η σόμπα μου καπνίζει!!!
ΑΝ (κεφαλαία για να τονίσω το αν) έγινε καλό καθάρισμα (δηλαδή δεν μπούκωσε πουθενά η σόμπα ή η καμινάδα) και ενώ πέρυσι η ίδια σόμπα δεν κάπνιζε τότε ίσως να φταίνε τα ξύλα σου φέτος
Δοκίμασε με μπρικέτες.
Αν έμεινε πουθενά κενό και σου βγαίνει καπνός από εκεί τότε είτε σιλικόνη κόκκινη είτε μαύρη.
Αλουμινοταινία το πιο πιθανό να σου βγάλει μυρωδιά που δε θα καταλαβαίνεις από που είναι.
(έχω ακούσει ότι υπάρχουν και καλές ταινίες που δεν μυρίζουν όπως της κρατκι αλλά μιας και είμαι καμένος από τον χυλό εγώ φυσάω και το γάλα)


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ