Αναζήτηση σόμπας 8 ως 10 kw

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141238 από Angler
Αναζήτηση σόμπας 8 ως 10 kw δημιουργήθηκε από Angler
Κύριοι καλησπέρα σας,καλώς σας βρήκα!
Συγχαρητήρια για τον ιστότοπο,ονομάζομαι Νίκος και σας γράφω απο Κρήτη.Θα ήθελα τα φώτα σας για το εξής θέμα:
Η κοπέλα μου διατηρεί ουζερί,το οποίο διαθέτει βεράντα με θέα τη θάλασσα,120 τμ περίπου.Ο χώρος έχει κλειστεί με ξύλινη πέργκολα και τέντες,με σχετικά καλή στεγάνωση όσον αφορά το ρεύμα αέρα.Ο σκοπός είναι να διατηρηθεί και το χειμώνα,αφού η θέα είναι όμορφη.Και ερχόμαστε στο θέμα της θέρμανσης.Έχει ήδη τοποθετηθεί μια edilkamin point 8kw που αγοράστηκε εκθεσιακή-μεταχειρισμένη,η οποία αν και προς το παρόν είναι αρκετή σε μερικές μέρες που θα έρθει το κρύο θα χρειαστει...βοήθεια.
Για το λόγο αυτό ψάχνω για άλλη μια σόμπα,ιδανικά γύρω στα 10 kw που υποθέτω ότι σε συνδυασμό με την υπάρχουσα θα μας καλύψουν.Θα ήθελα τις προτάσεις σας όσον αφορά Ελληνικές σόμπες,αφού για Ιταλική χρήματα δεν υπάρχουν.
Γλυκοκοιτάω μια gekas Amanda 9 kw που μου τη δίνουν 1000 ευρώ απο τοπικό κατάστημα,επίσης θα ήθελα τις απόψεις σας για τις mytherm Angela,και την Gp 8000 του κ.Μοσχάλη.
Οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη,σας ευχαριστώ τα μάλα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141251 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Αναζήτηση σόμπας 8 ως 10 kw
Εδω παρον!! Εχω δυο απο αυτες "την Gp 8000 του κ.Μοσχάλη"
Σε τι μπορω να σε βοηθησω?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141269 από Angler
Απαντήθηκε από Angler στο θέμα Αναζήτηση σόμπας 8 ως 10 kw
Ευχαριστώ Φωκίωνα!Κατ'αρχήν να σου πω πως έχω διαβάσει το νήμα σου,πολύ κατατοπιστικό.Έχεις άποψη αν με καλύψουν οι δύο σόμπες στο χώρο μου;Η Gp 8000 σε ικανοποίησε;Τέλος αν έχεις άποψη για τις άλλες που αναφέρω πες μου.Να είσαι καλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141276 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Αναζήτηση σόμπας 8 ως 10 kw
Οχι δεν εχω εμπεριστατομενη αποψη αν θα σε καλυψουν. Μηχανολογος δεν ειμαι να "νιωθω" απο απολειες....
Η διαισθηση μου μου λεει ναι αλλα......

Ναι - και οι 2 με εχουν ικανοποιησει γιατι μου προσφερουν αυτα που ο πωλητης μου υποσχεθηκε....

Οχι δεν εχω αποψη. Δεν τις εχω οποτε......

Οι 2 GP ηδη "παιζουν στο 3ο χρονο..... αν εξαιρεσεις 2 βλαβες ενος εγγυησης ( τη μια αδιαφορησα ενας αισθητηρας των 10 ευρω που υπηρχε εγκατεστημενος εφεδρικος ) απλά τις "φορτωνω" καυσιμο κι αυτες κανουν τη δουλεια τους.... αναβουν μονες τους σβηνουν μονες τους....

το μονο "μειωνεκτιμα" που βλεπω για σενα ειναι το μικρό ( σχετικά ) συρταρι σταχτης οπου σε σχεση με τις πολλές ωρες που φανταζομαι θα τη δουλευεις θα σε βαζει να το αδειαζεις ΚΑΘΕ μερα....
δε μου κανει φοβερο μειονεκτιμα απλά το λεω...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141280 από Angler
Απαντήθηκε από Angler στο θέμα Αναζήτηση σόμπας 8 ως 10 kw
Δεν είναι deal braker,έτσι κι'αλλοιώς και η άλλη κάθε μέρα καθαρίζεται..Το set up επιβάλλει κοντά δύο μέτρα οριζόντιο μπουρί απ'ευθείας απο τη εξαγωγή,γωνία 90 μοίρες και κατόπιν περι τα 3m κατακόρυφο κομμάτι,βλέπεις κάποιο θέμα;Και κάτι άλλο:Ο θάλαμος καύσης είναι ατσάλι-βερμικουλίτης ή μαντέμι;Και πάλι ευχαριστώ.

Υγ
Είναι όμορφη;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141285 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Αναζήτηση σόμπας 8 ως 10 kw
Δωσε μια καποια κλιση στο 2μετρο. και το πρωτο μηνα θα τσεκαρα ( λογω της χρησης ) τι εχει μαζεψει απο σταχτη να ξερω...
Οχι - εχω χειρότερο σεταπ
Βερμικουλιτης

Υγ.
Συμπαθιτικη!!!!!!!!!!!!!!!!!! Περασε το τεστ της.... Ανωτατης Αρχης!!!!!!!!!!!!!!

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ