Ρύθμιση του αέρα μοντέλο HP22 Θερμική Ισχύς 12KW

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143364 από sakisnavigate
Καλησπέρα. Με ποιον τρόπο μπορώ να ρυθμίσω τον αέρα στην σόμπα μου μοντέλο
HP22
Θερμική Ισχύς 12KW.
Τον προηγούμενο χρόνο που την πείρα δούλευε μια χαρά. Φέτος είχε πολύ μαύρο καπνο, εσβηνε και κάποιες φορές στο άναμμα δεν επερνε εύκολα. Φώναξα τον τύπο πού την πήρα και μου ρυθμισε τον αέρα. Όλα καλά αλλά δεν ζεσταίνει όπως πριν. Πως μπορώ να την ρυθμίσω μόνος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143370 από stoikon
Καλησπέρα. Με ποιον τρόπο μπορώ να ρυθμίσω τον αέρα στην σόμπα μου μοντέλο

sakisnavigate έγραψε: HP22
Θερμική Ισχύς 12KW.
Τον προηγούμενο χρόνο που την πείρα δούλευε μια χαρά. Φέτος είχε πολύ μαύρο καπνο, εσβηνε και κάποιες φορές στο άναμμα δεν επερνε εύκολα. Φώναξα τον τύπο πού την πήρα και μου ρυθμισε τον αέρα. Όλα καλά αλλά δεν ζεσταίνει όπως πριν. Πως μπορώ να την ρυθμίσω μόνος.


αν ανοίξεις το αριστερό καπάκι στο κάτω μέρος εκεί που ενώνετε η σωλήνα εισαγωγείς με τον χώρο καύσεως έχει έναν τάμπερ σαν σίρτης που έχει μια βίδα ξεβίδωσε την λίγο και τράβηξε προς τα έξω περίπου μισό πόντο για να δώσεις περισσότερο αέρα από εκεί ρυθμίζουμε τον αέρα εισαγωγείς αν δεις και σε πετάει πολλα πέλλετ έξω από το ποτήρι χαμήλωσε λίγο τον αέρα αν θέλει περισσότερο αέρα δώσε κι΄ άλλο
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakisnavigate

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143373 από Fokion

sakisnavigate έγραψε: Καλησπέρα. Με ποιον τρόπο μπορώ να ρυθμίσω τον αέρα στην σόμπα μου μοντέλο
HP22
Θερμική Ισχύς 12KW.
Τον προηγούμενο χρόνο που την πήρα δούλευε μια χαρά. Φέτος είχε πολύ μαύρο καπνο, εσβηνε και κάποιες φορές στο άναμμα δεν επερνε εύκολα. Φώναξα τον τύπο πού την πήρα και μου ρυθμισε τον αέρα. Όλα καλά αλλά δεν ζεσταίνει όπως πριν. Πως μπορώ να την ρυθμίσω μόνος.


τι άλλαξε πέρσι με φέτος?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143381 από sakisnavigate
Σε ευχαριστώ φίλε. Το δοκίμασα. Το έσπρωξα το λαμακι προς τα μέσα. Τώρα μαζεύει Πελετ στο ποτηράκι. Πριν είχε 3-4.Αυτο έχει σχέση και με την κατανάλωση Πελετ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143382 από sakisnavigate

sakisnavigate έγραψε: Σε ευχαριστώ φίλε. Το δοκίμασα. Το έσπρωξα το λαμακι προς τα μέσα. Τώρα μαζεύει Πελετ στο ποτηράκι. Πριν είχε 3-4.Αυτο έχει σχέση και με την κατανάλωση Πελετ;

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143384 από stoikon

sakisnavigate έγραψε:

sakisnavigate έγραψε: Σε ευχαριστώ φίλε. Το δοκίμασα. Το έσπρωξα το λαμακι προς τα μέσα. Τώρα μαζεύει Πελετ στο ποτηράκι. Πριν είχε 3-4.Αυτο έχει σχέση και με την κατανάλωση Πελετ;


δεν καταλαβαίνω τη θέλεις να πεις αν πρόσεξες σου γράφω να κάνεις το λαμάκι προς τα έξω προς τα μέσα έκλεισες τον αέρα περισσότερο μήπως άλλαξες πέλλετ για είναι το ίδιο με το περσινό τον αέρα από που τον πείραξε ο αλλος απο κάτω ή από τον πίνακα. όταν ανοίγεις την σόμπα τι γράφει HP22 ή κάτι άλλο
η κατανάλωση δεν έχει καμία σχέσει με τον αέρα η κατανάλωση έχει άλλες ρυθμίσεις
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ