Ερωτηση για φλαντζα

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147450 από hellion
Ερωτηση για φλαντζα δημιουργήθηκε από hellion
Θελω βοηθεια απο τους πιο εμπειρους....
Αφου ανοιξα την σομπα και καθαρισα κοχλια , επαφες και οτι αλλο μπορουσα γενικως, σε καποια σημεια
(οπως στους αγωγους που μεταφερουν την θερμοτητα αλλα και στην θυριδα σταχτης) ειχε μια φλατζα απο λευκο μαλακο υλικο σαν μαλλι η σαν βαμβακι το οποιο μολις ξεβιδωσα τα σημεια αυτα διαλυθηκε. Με τι θα μπορουσα να το αντικαταστησω; Θα μπορουσα να βαλω σιλικονη η κατι αλλο; Ευχαριστω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147451 από Κυριακίδης 2
Απαντήθηκε από Κυριακίδης 2 στο θέμα Ερωτηση για φλαντζα
Είναι και μοιάζει σαν ένα κοινό σχοινί (αλλά δεν είναι) . Τέτοιο βρήκα σε έναν γνωστό στο χωριό μου που πουλούσε σόμπες , και είχε τέτοια σχοινιά (δεν καίγονται) και συνήθως τα βάζουνε όπως μου είπε στα καπάκια που έχουν επάνω οι σόμπες πετρελαίου ή και ξύλου για να σφραγίζουν τα καπάκια από τις ανεπιθύμητες καπνιές . Υπάρχουν σε διάφορες διαμέτρους . Άρα θα πας σε κάτι ανάλογους ή σε καταστήματα σιδηρικών
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": hellion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147452 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Ερωτηση για φλαντζα
Αυτό που ψάχνεις λέγεται κεραμοβάμβακας. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά, κόκκινη πυρίμαχη σιλικόνη, αλλά θα πρέπει να την αφήσεις να στεγνώσει πρώτα και μετά να ενώσεις τα δύο σημεία που θέλεις (αν δεν το κάνεις αυτό, θα δυσκολευτείς πολύ αν θα χρειαστεί να τα ξαναβγάλεις)

Κεραμοβάμβακα νομίζω ότι μπορείς να βρεις (ή να παραγγείλεις) από τον κ. Μοσχάλη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": hellion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147453 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ερωτηση για φλαντζα
φλαντζοχαρτο θα βρεις σε καταστηματα μονωτικων ισως και σε εξατμισαδες προσοχη να ειναι υψηλων θερμοκρασιων


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": hellion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147454 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Ερωτηση για φλαντζα
Σε ποιο μερος εισαι φιλε.Αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι υαλοκορδονο.googlare υαλοκορδονο θεσσαλονικη και θα δεις

Στάλθηκε από το JY-F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": hellion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147458 από hellion
Απαντήθηκε από hellion στο θέμα Ερωτηση για φλαντζα

pannarab έγραψε: Αυτό που ψάχνεις λέγεται κεραμοβάμβακας. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά, κόκκινη πυρίμαχη σιλικόνη, αλλά θα πρέπει να την αφήσεις να στεγνώσει πρώτα και μετά να ενώσεις τα δύο σημεία που θέλεις (αν δεν το κάνεις αυτό, θα δυσκολευτείς πολύ αν θα χρειαστεί να τα ξαναβγάλεις)

Κεραμοβάμβακα νομίζω ότι μπορείς να βρεις (ή να παραγγείλεις) από τον κ. Μοσχάλη.



Η κόκκινη πυρίμαχη σιλικόνη φτανει μεχρι 300 βαθμους, καλυτερα δεν θα ηταν μαυρη 1200 βαθμων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ