Σομπα πελλετ αεροθερμη qlima fiorina 74s αποριες

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169145 από Ford
Για κάποιο λόγο δεν μπορω να βάλω φοτο δεν ξέρω το κοντρόλ ειναι με 6 κουμπιά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169147 από Fok
Καλησπερα!
Πηρα και εγω την ιδια σομπα, απο το ιδιο πολυκαταστημα. Χτες την εγκατεστησα και εκανα το πρωτο αναμμα, χωρις να κανω καμια απολυτως ρυθμιση. Μεσα σε δυο ωρες λειτουργιας το τζαμι θαμπωσε εντελως και το σταχτοδοχειο επιασε πανω απο ενα δαχτυλο σταχτη. Υστερα εμαφανισε στην οθονη την εμδειξη "fire stop" ή "stop fire" και εσβησε. Να σημειωσω οτι, χωρις να εχω εμπειρια βεβαια, πιστευω οτι και το πελλετ που χρησιμοποιησα δεν πρεπει να ειναι καλης ποιοτητας, καθως πολλα κομματια ηταν θρυμματισμενα και εχουν ανομοιογενεια στο μηκος τους.
Στο θεμα μας τωρα.. Κυριε Πηχα ,μπορειτε να μου στειλετε και εμενα τις απαραιτητες ρυθμισεις στο email μου; - Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Το controller ειναι με τα τρια κουμπια.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169148 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
FORD γραψε ενα εμαιλ αν θες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169149 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169172 από Γιαννης Καπα

Γιαννης Καπα έγραψε: Όλα μια χαρά μπήκε και το Inverter ευχαριστώ Κώστα

Σήμερα έγινε και η δοκιμή στην πράξη του inverter οι διακοπές ρεύματος είναι και αυτή την ώρα συνεχείς λόγο του καιρού και της καταιγίδας που πλήττει την Αττική η σόμπα λειτουργεί κανονικά χωρίς πρόβλημα λες και δεν κόβετε το ρεύμα.
Last edit: 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Γιαννης Καπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169177 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΚΑΘΕΤΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 6 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΔΙΑΜΕΤΡΟ 80 mm ΑΠΟ ΤΑ 6 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΥΣΤΟΛΗ ΚΑΙ 100 mm.ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΑΦ 100 mm .ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΤΜΗΜΑ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2.5-3 ΜΕΤΡΑ. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΓΩΝΙΑ 90 ° Ή ΤΑΦ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΩΣ 1 ΜΕΤΡΟ ΣΩΛΗΝΑ.ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΓΩΝΙΕΣ.• Η σύνδεση του σωλήνα της σόμπας με τον υπάρχοντα καπναγωγό που έχει ήδη χρησιμοποιηθεί με μια παλιά συσκευή είναι ένα συνηθισμένο λάθος. Με αυτόν τον τρόπο δύο συσκευές στερεών καυσίμων μοιράζονται τον ίδιο καπναγωγό, ο οποίος είναι λάθος και επικίνδυνος.
• Αν οι δύο συσκευές χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα, το φορτίο καπνού μπορεί να υπερβεί την υπάρχουσα χωρητικότητα καπναγωγού που έχει ως αποτέλεσμα την καύση του καπνού. Εάν χρησιμοποιείται μόνο μία συσκευή, η θερμότητα καπνού θα διευκολύνει το βύθισμα, αλλά ο κρύος αέρας που προέρχεται από την άλλη μη χρησιμοποιούμενη συσκευή θα ψύξει τη θερμοκρασία καυσαερίων και θα μπλοκάρει και πάλι τη ροή.
• Εκτός από τα προβλήματα που περιγράφηκαν μέχρι τώρα, εάν οι δύο συσκευές τοποθετούνται σε διαφορετικά επίπεδα, ενδέχεται να παρεμποδιστεί η ροή, προκαλώντας την αφαίρεση των καπνών καύσης με ακανόνιστο και απρόβλεπτο τρόπο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ