Σομπα πελλετ αεροθερμη qlima fiorina 74s αποριες

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170057 από giwrgos_p
Μετά τις ρυθμίσεις του Κώστα το πρόβλημα είναι πως θα ψυξουμε το σπίτι.
Ευχαριστώ πολύ
Last edit: 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν by giwrgos_p.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170059 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ Η ΜΟΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΦΟΡΕΣΤΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ!!!!!!!!!!χαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΓΙΩΡΓΟ !!ΚΑΛΕΣ (ΚΡΥΕΣ)ΖΕΣΤΕΣ!!!!!!!!!!!
Last edit: 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170062 από sokis
Καλησπερα σε ολη την ομαδα και συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας να ενημερωνεται τον κοσμο ωστε να μην μας κοροιδευουν .Ειμαι εδω και μια εβδομαδα κατοχος της QLIMA FIORINA 74S και εχω τις εξης αποριες

Η Σομπα με τις αρχικες ρυθμισεις δουλευει μια χαρα (ετσι το καταλαβαινω εγω) αλλα προτιμισα να τις αλλαξω με τις ρυθμισεις του γειτονα ο οποιος εχει την ιδια σομπα και χρησιμοποιουμε το ιδιο πελλετ και δεδομενου οτι αυτος πληρωσε για να την ρυθμιση .Οποτε εγω πρακτικα του εκλεψα τις ρυθμισεις και παλι η σομπα δουλευει καλα απλα ειδα κατι video στο youtube για το πως πρεπει να ειναι η σωστη φλογα δηλαδη ουτε τεμπελικη δηλαδη η φλογα να παιζει αργα μεσα στον θαλαμο αλλα ουτε και πολυ γρηγορα στην περιπτωση που ειναι γρηγορη σημαινει οτι εχει πολλη αερα και πρεπει να μειωσω τον αερα
Στην δικια μου την περιπτωση μου φαινεται οτι η φλογα μου ειναι πολυ γρηγορη
1 Iσχυει αυτο που ειδα στα video
2.αν μειωσω τις στροφες του ανεμιστηρα λογικα δεν θα πετυχω λιγοτερο αερα στον χωρο καυσης και στην συνεχεια η φλογα να γινει πιο αργη ?
3 ποιο ειναι το μετρο που ξερουμε οτι η σομπα δινει τα μεγιστα και απο εκει και πανω δεν αποδιδει σωστα ενοω ειναι το υψος της φλογας ,ειναι καποια θερμοκρασια στα καυσαερια ,ειναι η στροφες του ανεμιστηρα που βγαζει τα καυσαερια
Εχω καταλαβει οτι ολα ειναι αλληλενδετα μεταξυ τους αλλα θα ηθελα καποιον μπουσουλα αν υπαρχει για να τα μεγιστοποιησω την αποδοση

ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170064 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Διαβάστε το μανιουαλ.ολα είναι θέμα πέλλετ καμινάδας καθαριότητας τάισμα πέλλετ αέρας καμινάδας ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!!.πολλοί μου λέτε "ΕΙΔΑ ΣΤΟ youtube ΚΑΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ" η "ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ".ΟΛΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΙΣ VERSION ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΝΟΥ!!!!!!!!!ΤΙΠΟΤΑ ΤΥΧΑΙΟ ΠΙΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕ!!!
Last edit: 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170066 από sokis
Ελα που το manual δεν λεει τιποτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170067 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Πολλα ζητας φιλε !!!!!!γι αυτο υπαρχουν τεχνικοι που πληρωνονται για ρυθμισεις βλαβες συντηρησεις!!!!!!!!!!!τα μανιουαλ λενε μονο οτι αφορα το χειρισμο!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΑ ΕΙΧΕ ΟΘΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΝΑ ΤΗ ΡΥΘΜΙΖΕΙ ΚΑΙ Τ Ε Λ Ο Σ !!!!!!!!!!!!ΕΝΑ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ON/OFF!!!!!ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ ΤΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ(ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ) ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ(ρυθμισεις και τεχνικα) Η ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΝΑ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙ Η ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ!!!!!!!ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΟΛΟΙ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ ΑΠΟ ΦΟΡΟΥΜ YOUTUBE ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ!!!!!!!!!!ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΓΕΙΤΟΝΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΗΡΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΛΕΠΕΙΣ(ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ) ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ!!!!ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ
Last edit: 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ