Σομπα pellet prontocaldo filo air 6kw

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155939 από MENIOS
Σομπα pellet prontocaldo filo air 6kw δημιουργήθηκε από MENIOS
Καλησπερα η καλημερα καλυτερα. Μπηκα κι ελογου μου στην παρεα των σφαιρανθρωπων(πελλετανθρωπων) και θα ηθελα να ρωτησω λογο του οτι ειμαι (φρεσκος) στο θεμα: σομπα πελλετ, γιατι η συγκεκριμενη σομπα που αγορασα πριν μερικες ημερες στην ταχυτητα εξαγωγης του ζεστου αερα ειναι τοσο χαμηλη στο 4-5, οσο για τις τρεις πρωτες σκαλες (1,2&3)
Σχεδον ο αερας ειναι ανυπαρκτος. Απο τα οσα εχω διαβασει μεσα στο φορουμ η καυση της σομπας ειναι πολυ καλη αφου φυσικα δοκιμασα ολων των ειδων και κατηγοριων πελλετ, φυσικα δεν περιμενω και θαυματα απο την συγκεκριμενη αγορα
Αλλα νομιζω κατα την ταπεινη μου γνωμη οτι εχει δυνατοτητες!καιω πολυ καυσημο χωρις καλη αποδοση!καποιες προτασεις?
Ευχαριστω και καλες γιορτες με υγεια & δημιουργικοτητα για ολους.

Συνεχισε χωρίς Κεφαλαία αλλά με πεζά οπως τα διορθωσαμε
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: Γραφουμε με πεζά γραμματα παρακαλώ και Οχι κεφαλαία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155941 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Σομπα pellet prontocaldo filo air 6kw
Καλημερα και χρονια καλα !!!1ο πιστευω να περνεις αερα απο εξω και να μην εχει μπει κατι στην τρυπα και εχει φραξει και να εχεις φλογα ζωντανη σε ολες τις σκαλες.2ο ρυθμισεις δεν πιστευω να εχεις πειραξει η αυτος που τις περασε στο μενου καποιες μπορει να ξεχασε.3ο εχεις δει αν εχει φραξει κατι στις γριλιες που βγαζει τον αερα!4ο με την εταιρια μιλησες για το προβλημα?5ο αν κανεις αναζητηση εδω στο φορουμ εχουν γραφτει αρκετα ακομα πως μπαινεις στο κρυφο μενου πως μηδενιζεις την ενδειξη σερβις κανε μια αναζητηση.αν θες γραψε ενα εμαιλ να σου στειλω τις επεξηγησεις του κρυφο μενου να διαβασεις τι ειναι το καθενα.
ttps://www.youtube.com/watch?v=qqetL-vQQb4

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155942 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Σομπα pellet prontocaldo filo air 6kw
ttps://www.youtube.com/watch?v=qqetL-vQQb4
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155970 από MENIOS
Απαντήθηκε από MENIOS στο θέμα Σομπα pellet prontocaldo filo air 6kw
Κώστα καλησπέρα από τα Δωδεκάνησα & σε όλη την παρέα στο Φόρουμ.Αυτό το να (ξέχασε)με προβληματίζει, αλλά από την άλλη χωρίς να θέλω να θίξω την αξιοπιστία της συγκεκριμένης εταιρίας, η ανταπόκριση τόσο από το κατάστημα που προμηθεύτηκα την σόμπα όσο και από τον τεχνικό της εν λόγο εταιρίας ήταν άμεση.Το πρόβλημα δεν είναι από το μηχανικό ή ηλεκτρονικό σύστημα, ίσως ούτε και από την εγκατάσταση που την έκανα μονάχος, αλλά μάλλον από κάποιες συγκεκριμένες παραμέτρους (ρυθμίσεις). Η σόμπα βγάζει και στις 5 σκάλες φλόγα μέχρι το ταβάνι, εκείνο που δεν μπορώ να καταλάβω και το εξήγησα και στον τεχνικό φυσικά από τηλεφώνου, είναι γιατί το αερόθερμο είναι τόσο αδύναμο και όλη αυτή η δύναμη της καύσης πάει (χαμένη), ρώτησα αν μπορώ να αυξομειώσω την δύναμη του βεντιλατέρ ή ακόμα και την τροφοδοσία από τον κοχλία (τάισμα) και η απάντηση που πείρα ήταν πως μόνο τεχνικός μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, και πως οποιαδήποτε παρέμβαση στο μενού άρει την εγγύηση.Χα! Και αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν η σόμπα να έχει τόσες ρυθμίσεις για την διευκόλυνση του χρήστη και για την προσαρμογή της κάθε λειτουργίας στις ανάγκες του κάθε χώρου και της κάθε τσέπης, και να απαιτείται κάθε φορά που θέλεις να αλλάξεις κάτι ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο, που στην εν λόγο περίπτωση (νησιωτική Ελλάδα) δεν παρέχεται. Θα μου πεις δεν τα ήξερες? Τα ήξερα όλα αυτά, αλλά όχι πως να (φοβάμαι) να αλλάξω την έξοδο ζεστού αέρα από ένα αερόθερμο!!!
Περιμένω να δω αυτό το μενού και τις επεξηγήσεις του και να μπορέσω να απολαύσω τις γιορτές ζεστά και ανθρώπινα με την φαμίλια μου. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. είναι το εμαιλ μου και πάλι χρόνια καλα και δημιουργικά σε όλους!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155972 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Σομπα pellet prontocaldo filo air 6kw
ΚΑΛΗΜΕΡΑ φιλε και υπομονη :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: .εαν ειναι το ιδιο πανελ με το βιντεο που εχω ανεβασει πιο πανω διαβασε το εμαιλ και δες τις επεξηγησεις και πως μπαινεις στο κρυφο μενου UT04 κωδικος Α9.απο P23 εως P27 ειναι η ταχυτητα ανεμιστηρα που φυσαει στο χωρο αναλογα σε ποια σκαλα(12345)τη δουλευεις το ιδιο ισχυει και στη ριψη πελετ (ταισμα) P6 εως P10 ειναι τα δευτερολεπτα ριψης πελλετ.ΤΟ ΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΥΡΑΥΛΟ!!!!!!!!!!!!σιγα μην ερθει στο νησι!!!!!! και ποσα θα σε ΧΡΕΩΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!ετσι πουλαει και ο καθενας οχι σομπες αλλα οτι να ναι!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #155983 από Kalamatas79
Απαντήθηκε από Kalamatas79 στο θέμα Re:Σομπα pellet prontocaldo filo air 6kw
Γεια σας,
ο συνδεσμος του βιντεο δεν λειτουργει και ψαχνω και γω για το manual της σομπας.
Θα μπορουσε καποιος φιλος να μου το στειλει;


Σταλθηκε απο εμενα χρησιμοποιωντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ