Αγορά αεροθερμη σομπα Πελλέτ goodfire cristal 8kw

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158693 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φιλε και κατι που ξεχασα να σου πω οτι συνηθως στην 1η σκαλα ειναι ρυθμιση συντηρησης ισα που ριχνει λιγα σπορια πελλετ για συντηρηση φλογας μεχρι να πεσει η θερμοκρασια και να ξαναανεβασει σκαλες μεχρι να την ξαναπιασει..ετσι ειναι ο κυκλος οταν την δουλευεις standby και ελενχομενη απο θερμοκρασια(το δακρακι) και οχι με εξωτερικο θερμοστατη σε on/off !!!!!βαλτη και στη φουλ σκαλα και δες τι κανει και ποσο θα σου καψει.επεισης μπορεις να κοψεις το καλωδιο 20-30 ποντους πιο κατω απο το δακρακι το μαυρο και να βαλεις ενα διπλο καλωδιο παραλληλα και να κανεις προεκταση εως το πολυ 1-3 μετρα.οσο μεγαλωνει ενα καλωδιο τοσο μεγαλωνει και η απωλεια,εσενα πιανει απο τη θερμοτητα που βγαζει η σομπα γιατι ειναι κοντα και γι αυτο εχεις αυτη τη διαφορα σομπα με χωρο.καντο και δες το

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158696 από geodag
Κώστα δηλαδή μου λες ότι αν βάλω πιο μακριά το δακρακι και την δουλεύω stand by δηλαδή να ανάβει και να σβήνει όταν πιάσε θερμοκρασία θα είναι πιο οικονομική?? Ναι αλλά δεν θα μου κάψει πιο εύκολα την αντίσταση??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158698 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Δουλεψε τη με οποια λειτουργια θες.βαλτο πιο μακρυα το δακρακι .εγω σου λεω τη λογικη !!στο δικο μου το δουλευω on/off απο θερμοστατη χωρου το λεβητα(επιλογη μου)η αντισταση δεν καιγεται τοσο ευκολα!!!!!!!!!!!αντεχει για πολλες ωρες εναυσεις !τι κολλημα εχεις φαει με την αντισταση? :woohoo: :woohoo: υπαρχει λυση αν καει βαζεις μια κεραμεικη(50ευρω νομιζω) που εχει και 2 χρονια εγγυηση και ειναι για απεριοριστες εναυσεις και δεν γεραζει!!!!!!! διαβασε εδω www.energy-footprint.gr/main.html?page=s...id=72&category_id=33

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158699 από geodag
Έχεις δίκαιο Κώστα από σήμερα θα την δουλέψω έτσι την σόμπα κ βλέπουμε... Τελικά σχετικά με τις κρυφές ρυθμίσεις είναι αυτό που μου έστειλες πού μπαίνει με τον Α9 κωδικό... Κ πάλι σε ευχαριστώ!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158700 από geodag
Κώστα μία ερώτηση ακόμα για να αλλάξω αυτές τις ρυθμίσεις (κοχλία κ στροφές μοτέρ καυσαερίων) πρέπει όταν Δουλευει η σόμπα όταν την έχω αναμενη δηλαδή η όταν είναι σβηστή??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158706 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Αν θυμαμαι καλα το μανιουαλ πρεπει να λεει με OFF τη σομπα καλυτερα.να σαι καλα και οταν θα εχεις κανει τα πειραματα σου και εχεις βρει αυτα που ταιριαζουν στη σομπα σου πεστα εδω στο φορουμ γιατι ολοι ψαχνονται!!!!!!!!!παντα οτι κανεις με την ιδια μαρκα πελλετ διοτι με αλλες μαρκες θα πρεπει παλι να ψαχνεσαι και να παιδευεσαι!!!!τα λεμε και οτι θες εδω ειναι το ΦΟΡΟΥΜ :P ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geodag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ