Ρυθμίσεις Σόμπας Qclima

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160925 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Ρυθμίσεις Σόμπας Qclima
Καλησπέρα και από εμένα... Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με το συγκεκριμένο πέλλετ και επίσης έχω και αρκετό κλινκερ στον δοχείο που πεφτουν τα πέλλετ σε εκείνο με τις τρύπες.... Αλλά δε ξέρω τι ρυθμίσεις να αλλάξω...τα φώτα σάς παρακαλώ!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160926 από dream007
Απαντήθηκε από dream007 στο θέμα Ρυθμίσεις Σόμπας Qclima
ononos εαν εχεις την qlima 74 σου ειναι ευκολο να γραψεις της εργοστασιακες τιμες του Α9.. ευχαριστω εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160930 από ART
Απαντήθηκε από ART στο θέμα Ρυθμίσεις Σόμπας Qclima

ononos έγραψε: Κώστα ευχαριστώ πάρα πολύ. Είναι ακριβώς ότι έψαχνα. Θα αλλάξω και πέλλετ για να σιγουρευτώ ότι κάτι δεν πάει καλά στην καύση και μετά θα πειραματιστώ λίγο. Ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις τι είναι το "fire stab";

ART δεν ξέρω πως μπορούμε να επικοινωνήσουμε, γράψε το πρόβλημα σου, δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι μπορώ να σε βοηθήσω καθότι νέος και γω στο κόσμο του πέλλετ.

πρεπει να βρω την ιδια σομπα τα παιδια εδω μεσα με βοηθησαν αλλα δεν βρηκα την λυση.θα μπορεσω να σε βοηθησω και στο θεμα καυσης.γραψε μου στο μειλ να επικοινωνησουμε.ευχαριστω.pizapi@yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160931 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ρυθμίσεις Σόμπας Qclima
Καλημερα.το fire stad ειναι ο χρονος ριψης πελλετ του κοχλια στη φαση αναμονης για να μπει στην επομενη φαση για κανονικη λειτουργια(ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ).Αν θελετε να αυξησετε η να μειωσετε δευτερολεπτα ριψης πελλετ σε καθε ισχυ που δουλευετε αλλαζετε τα P06 εως P10(ισχυς σκαλες σομπας 12345).απο οτι διαβασα η σομπα δεν εχει μοτερ καυσης περνει οξυγονο (αερα)με σωληνα και βαζεις σπιραλ η περνεις εσωτερικα απο μεσα απο το σπιτι η τρυπα στο τοιχο και απεξω(γνωμη μου ειναι καλυτερα απ εξω).ο ανεμιστηρας (PASXALIS) ειναι ο αερας που φερνει στο χωρο απο τις γριλιες αυτον μπορεις να τον ρυθμισεις αναλογα την ισχυ που δουλευεισ απο τα P23 εως P27.η σομπα εχει 2 βεντιλατερ ενα να φερνει αερα ζεστο καθαρο στο σπιτι και ενα μοτερ καυσαεριων να ββαζει καυσαερια στην καμιναδα.ΟΤΙ αλλαζετε γραψτε τα.πιθανον επειδη δεν καιτε το ιδιο πελλετ θα θελει αλλη παραμετροποιηση .ο κατασκευαστης εχει περασει τις ρυθμισεις που αυτος νομιζει οτι θα αποδοσει καλυτερα και χωρις προβληματα.ΜΗΝ παρεκλεινεται απο αυτες τις τιμες.ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!!!!ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΣΚΑΛΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑΞΤΕ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΕ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΒΗΤΕΣ!!!!ΘΕΛΟΥΝ ΣΤΟΡΓΗ ΚΑΙ ΠΡΟΔΕΡΜ :P :P :P :P :P Οτι αλλο θελετ εδω ειμαστε να βοηθησουμε
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ononos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160935 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα Ρυθμίσεις Σόμπας Qclima
Βασικα κωστα εγω εχω αλλη σομπα παλιοτερα μου ειχες στειλει με μαιλ και μενα αυτες αλλα νομιζα οτι ηταν ο αερας για τιν καυση εμενα εχει 3 μοτερ γτ ειναι καναλατη.λες να εχει αλλες ρυθμισεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160947 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ρυθμίσεις Σόμπας Qclima
Πασχαλη αν εσενα ειναι η καναλατη πιθανον να εχει και 3ο μοτερ εκτος αν εχει 2 (1 για τα καυσαερια και 1 για καναλια και γριλιες αν εχει η δικη σου).αυτες που γραφουν τα παιδια πιο πανω ειναι με μοτερ καμιναδας και φυσικη ροη για οξυγονο καυσης και μοτερ ζεστου αερα απο τις γριλιες.εσενα δεν ξερω αν ειναι σε αυτο το μενου και για το βεντιλατερ των καναλιων!!!!!!!!!!!
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ