Πρόβλημα στην τροφοδοσία Πέλλετ PRONTOCALDO

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163193 από mariovic
Χαιρετώ τους πάντες και καλά Κούλουμα!!

Πήραμε πέρυσι την PRONTOCALDO FILO AIR 6KW. Η Σόμπα έχει περιορισμένη χρήση και δεν έχω ακόμα βρει τον κατάλληλο τρόπο να σεταριστεί και να συνδυαστεί με το καλοριφέρ, παρόλα αυτά:

Προχτές, μετά από μια μέρα που έκαψε φουλ και τέλεια, έσβησε όταν έμεινε αρκετή ώρα στο ECO και την επόμενη το πρωί δεν ξαναέπαιρνε με τίποτα... Αφού καθάρισα το μπροστινό τμήμα και άδειασα όλο το πέλλετ, έχω δει τα εξής:

Το σωληνάκι που ρίχνει το πέλλετ στη φωτιά είναι καθαρό, όσο μπορώ να δω με ένα ξυλάκι που έβαλα μέσα.
Ο κοχλίας τροφοδοσίας λειτουργεί... παρόλα αυτά το καύσιμο δεν καταλήγει στην εστία.

Καθώς έχω καταλάβει ότι δεν θα λάβω και πολύ διαφωτιστική βοήθεια τηλεφωνικά από τον διανομέα, η ερώτηση είναι, το έχετε συναντήσει ξανά; Υπάρχει κάτι που μπορώ να δοκιμάσω πριν καλέσω τον προμηθευτή;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163194 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλησπερα.βρες με εδω www.facebook.com/kostas.pixas να μιλησουμε με messeger με βιντεοκληση .θα μιλησουμε σε 1 ωρα περιπου να την εχεις off και να εχεις αδειασει το πελλετ απο τη δεξαμενη να βλεπεις το κοχλια
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mariovic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163204 από mariovic
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση! Κύριε Κώστα δεν σας πρόλαβα... θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω ξανά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163205 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλημερα μετά τις 5 το απόγευμα να μιλησουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ