THERMOROSSI 1000

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164805 από stelios46
THERMOROSSI 1000 δημιουργήθηκε από stelios46
Γεια σας παιδια...εχει 2 μερες που αγορασα μια αεροθερμη πελλετ thermorossi easy 1000 -7 kw --εβαλα πελλετ αυστριακο Α1 κατηγορια αλλ βλεπω οτι δεν βγαζει φλογα διοτι δεν προλαβενει να γεμισει το δοχειο αν και την δοκιμασα στην τελευταια σκαλα...πηρα τον μαστορα και μου ειπε οτι θελει ρυθμισει απο το κρυφο μενου για να ριχνει περισσοτερο ....κανονικα δεν ερχονται ετοιμες για χρηση η οντος θελουν καποια ρυθμισει?μπορω να μπω να το κανω και εγω η να περιμενω τον τεχνικο...αν μπορει καποιος να μου πει.... :oops: :oops:σσ..οταν την αναβω κανει περιπου καν 7-10 λεπτα για παρει φωτια το πελλετ στο δοχειο...ετσι ειναι ολες???
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stelios46.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164806 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα THERMOROSSI 1000
Καλύτερα να περιμένεις τον τεχνικό να στη ρύθμισει που τις ξέρεις καλύτερα από το καθένα για να ισχύει και η εγγύηση.σιγουρα θα θέλει ρύθμιση στις σκάλες ρίψεις πέλλετ και πιθανόν και αέρας.κανονικα έπρεπε να έρχονται ρυθμισμένες όπως και το αυτοκίνητο που αγοράζεις!!!!αλλά πρέπει και κάποιος γκουρου(έλεος)να πληρωθεί εχτρα για να ισχύει η εγγύηση !!!!!αν δ ν τη βιάζεσαι και θες να το κάνεις μόνος σου να ψάξω να βρω μανιουαλ και να σου πω σε 2-3 μέρες .αλλά βάλε φωτό το πάνελ τις οθονης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164808 από stelios46
Απαντήθηκε από stelios46 στο θέμα THERMOROSSI 1000
αν σου ειναι ευκολο...γιατι αυτο που εχω ειναι στα ιταλικα....ευχαριστω παντως
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164812 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα THERMOROSSI 1000
Θα το ψάξω και αν βρω κάτι θα μιλήσουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164849 από stelios46
Απαντήθηκε από stelios46 στο θέμα THERMOROSSI 1000
τη δουλευω με πελλετ αυστριακο Α1...το προβλημα ειναι οτι δεν βγαζει φλογα και καιει αρκετα γρηγορα τα πελλετ μη προλαβενοντας να εχει το σκαφακι γεματο...απλα μου φαινεται οτι βγαζει πολυ αερα μεσα στο θαλαμο και τα καιει γρηγορα..βαζω και φωτο γιατι δεν μου φαινεται οτι δουλευει σωστα παρα το οτι φυσαει πολυ ζεστη απο τους αεραγωγους...εκει που δεν εχει καθολου φλογα ειναι στη σκαλα 1----και στην αλλη φωτο στο 5... ;)


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164852 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα THERMOROSSI 1000
Σε σκάλα 1 αν καίει ώρα δεν έχει πάντα δυνατή φλόγα όσο ανεβάζεις σκάλα θα έχεις πιο μεγάλη φλόγα λόγο πιο πολύ τάισμα σε πέλλετ.ελπιζω να μην έχεις θέμα ας σου πει κ κάποιος άλλος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ