Palazzetti Bianca 12 pro 3 θόρυβος βεντιλατερ

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Ημέρες πριν - 5 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #167844 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Palazzetti Bianca 12 pro 3 θόρυβος βεντιλατερ
Πάντα λέω - τι θα έκανα , αν ήταν δικό μου το πρόβλημα.
Πέραν των νομικών ενεργειών που ενίοτε (η σπάνια) κάνουν δουλειά, αλλά δεν συνιστώ.Μονον οι δικηγόροι μένουν ωφελημένοι στο τέλος.

- Βλέπω ότι δεν έχουμε έκκεντρη την τοποθέτηση του σωλήνα διαφυγής. Υποθέτω ότι πρόκειται για σόμπα καναλιζάτη - τωρα το διαπιστώνω.
Από την αριστερή πλευρά (σημ.1 ) έχουμε απόσταση - από την δεξιά (σημ 2) , ενδεχομένως και κενό ??? Αν ναι, δημιουργεί σφυρίχτρα.
Βλέπω επίσης ότι αριστερά υπάρχει φλάντζα, η οποία εξαφανίζεται στην μέση κάτω.
- Θα έλυνα λοιπόν όλες τις βίδες , μήπως και το φέρω στην μέση.

Ακόμα και οι βίδες που προεξέχουν, υπάρχει περίπτωση να επιτείνουν τον θόρυβο (σε τετράγωνο τις σημειώνω.)

Όλα αυτά με την προυπόθεση ότι βλέπω καλά στην μικρή οθόνη μου.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:
Last edit: 5 Χρόνια 2 Ημέρες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Ημέρα πριν - 5 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #167847 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Palazzetti Bianca 12 pro 3 θόρυβος βεντιλατερ
Έχοντας μάθει στην ζωή μου να ΡΩΤΑΩ - - έδειξα την φωτογραφία και σε δύο τεχνικούς που αντάμωσα τυχαία σήμερα.
Η απάντηση ήταν ίδια.
<< Δεν πατάει στην πατούρα...>> ,<< αλλά δεν είναι και απόλυτα βέβαιο ότι οφείλεται εκεί ο θόρυβος.>>

Περιμένω νέα σας.

{ edit: Μου είπαν επίσης κάτι που δεν ήθελα να γράψω - καίτοι είναι και δική μου εμπειρία - ότι..η ενόχληση απο το επίεπδο θορύβου είναι κάτι που απο άνθρωπο σε άνθρωπο διαφέρει. Είχαμα εμπειρίες - όπου ο θόρυβος ήταν σε κανονικά επίπεδα, αλλά ο χρήστης δεν μπορούσε να ανεχτεί. Είμαι σίγουρος ότι δεν εμπίπετετε σε αυτήν την περίπτωση.}


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 5 Χρόνια 1 Ημέρα πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #167849 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Μοτερ ειναι θορυβο εχει τα εγραψα τα ιδια και στην πρωτη απαντηση Κωστα.εκει που δειχνει με βελος κοκκινο ο Κωστας την βιδα θα εχει αλλη 1 χιαστι η αλλες 3 ανα 2 χιαστι .λυστες με ενα στραβοκατσαβιδο και πηγαινε και παρε ενα λαστιχο τροφιμων η σιλικονης φυλλο (ειναι υψηλης θερμοκρασιας)και βαλτο σαν φλατζα να κανει αποσβεση και ξαναβαλε τις στραβοκατσαβιδες για αρχη και δες τι κανει.σε μαγαζι με χρωματα σιδερικα πουλανε δες www.veltitech.com/pages/elastic/elastika.htm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #167850 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Palazzetti Bianca 12 pro 3 θόρυβος βεντιλατερ
καλα στα λενε οι φιλοι εδω αλλα δεν μας ειπες αν προσπαθησες να ρυθμισεις την ταχυτητα των πισω ανεμιστηρων χωριστα (εκτος κι αν καταργηθηκε η δυνατοτητα)
το 2ο αν μπορεις να προσδιορισεις το ειδος του θορυβου ,,,ειναι σαν σφυριγμα η σαν τριξιμο η σαν να χτυπανε μεταλα μεταξυ τους ...θα βοηθουσε πολυ στον προσδιορισμο της αιτιας


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ