Ερώτηση για ρυθμίσεις πέλλετ

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169156 από Κικη
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που γνωρίζει από αυτά. Έχω αγοράσει μια σόμπα mythern eco line 12kw. Επειδή είναι μικρό το σπίτι μου ψάχνω λίγο τις ρυθμίσεις γιατί έχουμε σκάσει εδώ μέσα. Την έβαλα στους 15 και στο 1 αλλά πάλι ζεστενομαστε. Αν κατεβάσω τη ρύθμιση τροφοδοσίας πέλλετ στο -3 (κυμαίνεται από -7 έως +7)θα καίει λιγότερο;;; Και η ρύθμιση αέρα καύσης πάλι στο -3?? Για να σας δώσω να καταλάβετε το σπίτι μου είναι 40 τμ και η σόμπα 12 οπότε θέλω να την χαλαρώσω λίγο . Έχω την αίσθηση ότι κάτι κάνω λάθος.
Ευχαριστώ :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169157 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Επικοινώνησε με τον τεχνικό τις περιοχής σου τις εταιρίας η με την εταιρία.ηδη η συγκεκριμένες έρχονται ρυθμισμένες.ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΧΕΡΙ.ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169159 από Κικη
Απαντήθηκε από Κικη στο θέμα Ερώτηση για ρυθμίσεις πέλλετ
Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Πήρα την εταιρεία αλλά δεν μου έδωσαν πληροφορίες. Μου είπαν να επικοινωνήσω με αυτόν που την αγόρασα και αυτός να επικοινωνήσει μαζί τους. Αυτός λέει δεν την ξέρει τη σόμπα γιατί είναι καινούργια. Άντε βγάλε άκρη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169160 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Δυστυχώς ΦΤΑΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΩ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΣΤΕ!!!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΙΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΔΩΡΟ ΜΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!!!!!Γράψε ένα εμαιλ
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169171 από Darudakos
Απαντήθηκε από Darudakos στο θέμα Re:Ερώτηση για ρυθμίσεις πέλλετ
Δεν είναι πάρα πολλά τα 12kw για 40m² σπίτι;; Νομίζω η δική μου είναι 9kw και το σπίτι 80m² και δουλεύει κάτω απο τη μέση συνήθως για 23-24°c

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ