Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

• Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: οθονι σομπας

οθονι σομπας 7 Μήνες 6 Ημέρες πριν #170170

• Σακκου
  • Το Άβαταρ του/της Σακκου
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Κάρμα: 0
καλισπερα!εχω μια 9kw calux αεροθερμι πελλετ{συνωμι ια τα κινεζικα που ραφω αλλα εχουν χαλασει ραμματα στο πλικτρολοιο}.μολις αλλαξαμε πλακετα κ αμεσως χαλασε ι οθονι :( .Εχω απελπιστει ιατι μας ειπαν πως κοστιζει 170 ευρω!!διλαδι 20 ευρω πανω απο τιν πλακετα!!ξερετε που μπορουμε να ψαξουμε μιπως βρουμε καπου πιο οικονομικι?εν τω μεταξυ δε βρισκω πουθενα στο ιντερνετ ια τι συκεκριμενι μαρκα.ευχαριστω πολυ κ συνωμι που σας τυφλωσα :blink: :blink:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

οθονι σομπας 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν #170172

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες466
    • Κάρμα: 21
Δυσκολο να βρεις στα καταστηματα ανταλλακτικων που υπαρχουν εδω στην ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!! μονο αν εχει την εταιρια καποιος αντιπροσωπος και σου βρει απο την εταιρια.γνωμη μου ειναι να αλλαζες ολο το κοντρολερ (οθονη και πλακετα) με γνωστα που υπαρχουν(και σχετικα οικονομικα) ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΟΜΠΑ.εννοω ταισματα κοχλια αερα κ.α.Απαιτουν χρονο να ασχοληθεις και εμπειρια(δεν ξερω αν μπορεις να το κανεις!!!!!!!!!!!!!)βαλε μια φωτο την οθονη και το κοντρολερ και το ταμπελακι τις σομπας (πισω μερος) αν μπορεις

οθονι σομπας 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν #170178

• Still
  • Το Άβαταρ του/της Still
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες14
    • Κάρμα: 2
Σακκου έγραψε:
καλισπερα!εχω μια 9kw calux αεροθερμι πελλετ{συνωμι ια τα κινεζικα που ραφω αλλα εχουν χαλασει ραμματα στο πλικτρολοιο}.μολις αλλαξαμε πλακετα κ αμεσως χαλασε ι οθονι :( .Εχω απελπιστει ιατι μας ειπαν πως κοστιζει 170 ευρω!!διλαδι 20 ευρω πανω απο τιν πλακετα!!ξερετε που μπορουμε να ψαξουμε μιπως βρουμε καπου πιο οικονομικι?εν τω μεταξυ δε βρισκω πουθενα στο ιντερνετ ια τι συκεκριμενι μαρκα.ευχαριστω πολυ κ συνωμι που σας τυφλωσα :blink: :blink:

το ... ''χαλασε η οθονη'', ειναι πολυ γενικη αναφορα.
φυσικα δεν περιμενω να γνωριζεις τι εχει πραγματικα...
οτι σου λενε, αυτο γνωριζεις.
θα σου ελεγα να πας την πλακετα που περιλαμβανει πανω της την οθονη
σε ηλεκτρονικο, ωστε να δει τι μπορει να κάνει.
επειδη η οθονη οδηγειται απο την κυρια πλακετα, τη μητρικη..
υπαρχει περιπτωση να μην εχει τιποτα και το ολο προβλημα να εντοπιστει στη μητρικη.

οθονι σομπας 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν #170180

• Σακκου
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
Την είδε ηλεκτρονικός κ μας είπε οτι δε φτιάχνεται.η πλακέτα είναι ολοκαινουργια αλλά έτσι κ αλλιως τη δοκιμασαμε σε αλλη σόμπα κ δούλευε κανονικά.οποτε σίγουρα το πρόβλημα είναι με την οθόνη μας είπε..ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλη!αν κάποιος έχει κάτι άλλο να προτείνει θα βοηθήσει πολύ..ααα εννοεις πλακέτα της οθόνης????γιατί δε μας ανέφερε κάτι τέτοιο ο τεχνικός κ εγώ απ οτι καταλαβες κιόλας είμαι ασχετη
Τελευταία διόρθωση: 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν από Σακκου.

οθονι σομπας 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν #170181

• Σακκου
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
Κύριε Κώστα ευχαριστώ για την απάντηση.έχουμε πεσει σε περιπτωση εμπόρου που είναι ελαφρώς λαμογιο.εκείνος μας είπε οτι τη βρήκε 170 ευρω.τώρα λέει αλήθεια ψέματα,δε ξέρω.γενικώς δε βρίσκουμε άκρη μαζί του.τώρα δωσαμε την οθόνη μαζί με το πλακετακι της σε εναν αλλο ηλεκτρονικό να δουμε.πάντως η οθόνη ανάβει,αλλά δε βγάζει γραμματα.δε ξέρω αν βοηθάει αυτό..μόλις μας την επιστρέψει θα βγάλω φωτο

οθονι σομπας 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν #170184

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες466
    • Κάρμα: 21
Μήπως έχετε πατήσει τη ρύθμιση φωτεινότητας και έχετε χαμηλώσει τόσο που δεν φαίνονται τα γράμματα και δεν είναι τόσο τραγικά!!!!ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΟΘΟΝΕΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΕΛΛΕΤ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ!!!!βγάλτε φωτό όταν μπορέσετε να τη δουμε
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.199 δευτερόλεπτα