TMC PU206 7,4kW Πρόβλημα λειτουργίας κατά το πρώτο άναμμα

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174649 από RandyMarsh
Καλησπέρα σας

Αγόρασα αερόθερμη σόμπα pellet TMC PU206 7,4Kw και κατά το πρώτο άναμμα χωρίς να έχω πειράξει ρυθμίσεις ενώ λειτουργούσε φυσιολογικά μετά από 15-20 λεπτά λειτουργίας ξαφνικά έβγαινε καπνός από το μπροστινό μέρος στις γρύλιες που βγαίνει ο ζεστός αέρας. Έκανα έλεγχο μήπως η πόρτα δεν είχε κλείσει καλά αλλά ήταν οκ. Δεν φυσούσε έξω για ενδεχόμενο να επιστρέφει τον καπνό μέσα.
Κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει?

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174660 από Pasxalis
Αυτό που μας λες εδώ είναι πολυ επικίνδυνο για σένα και την οικογένεια σου. Καλα κανεις κ ρωτάς αλλά ρωτάς μ λάθος σειρά. Ρωτα πρωτα απο εκεί που πέτρες το μηχάνημα η καλυτερα να τους το πας εκεί μέσα στο μαγαζί και να το ανάψεις να δουμε τι θα σου πουν. Σορρυ που τα λεω λίγο ωμά αλλά είναι σοβαρό θέμα. Και μετά πες μας κ εδώ να μάθουμε πώς παει το θέμα σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174661 από rofos
Ο καπνός που έβγαινε είχε μυρωδιά της καύσης του πέλλετ; 
Εάν όχι, μήπως  επειδή όπως είπες ότι η σόμπα είναι καινούργια και ήταν το πρώτο άναμμα ζεστάθηκαν τα μέταλλα και έβγαλε αναθυμιάσεις όπως οι περισσότερες συσκευές στη πρώτη λειτουργία τους.
Εάν είχε έντονη μυρωδιά καύσης τότε!!!!!! Ψάξτο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174665 από Pasxalis
Έβγαινε καπνός λέει φίλε μου. Στο πρωτο ανανά έχει μια μυρωδιά απλά όχι καπνος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174675 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΕΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΑΜΜΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΊΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΖΕ Η ΘΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΠΙΣΩ !!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΑΛΑΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΑΤΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ !!!ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΉΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ  !?!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΦΤΑΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΜΑΛΛΟΝ !!?!!!!!!!!!!!!!! ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΔΩ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ !!!!ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ!!!!
Last edit: 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174693 από RandyMarsh
Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας! Δυστυχώς οικονομικά δεν έβγαινα για να έρθει ο εξουσιοδοτημένος τεχνικός γι αυτό και ρώτησα εδώ, ενδεικτικά τιμές όταν την αγόρασα απο τα leroy 120€ για εγκατάσταση, όταν τον πήρα τηλ για το προβλημα μου είπε 65€+φπα, ας προσγειωθούν λίγο γιατί εγώ παίρνω 650€ μισθό και ξέρουμε όλοι πόση ώρα θα πάρει για έναν ειδικό που το κάνει συνέχεια να εγκαταστήσει και να ρυθμίσει, τα service manual δεν τα δίνει κανείς όσο και αν χτυπιόμαστε γιατί θα χαλάσει το κομμάτι της after sale υποστήριξης που μεταφράζεται σε λεφτά. Για την ιστορία διάβασα λίγο μόνος έψαξα από εδώ από εκεί και ρύθμισα λίγο παραπάνω τον αέρα αναρρόφησης των καυσαερίων και δείχνει να λειτουργεί σωστά. Σας ευχαριστώ και πάλι και Καλά Χριστούγεννα! Οι καλοί μάστορες σε όλους τους τομείς σπανίζουν πάντως. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ