Mytherm angela 12kw προβλήματα στην καυση

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175089 από Geo kek
Καλημέρα, επανέρχομαι μετά από ένα χρόνο με πρόβλημα και πάλι. Ξεκινήσαμε να καίμε φέτος το γνωστό αυστριακό πέλλετ, έκαιγε κανονικά η σόμπα ώσπου μετά απο δύο μήνες αρχίζει ο κοχλίας να δουλεύει με ένα πιο ''βαρυ'' θόρυβο κ κάποια στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί. Ήρθε ο τεχνικός, λέει ότι φρακαρει απο το πέλλετ, άλλαξε μοτέρ, κοχλία κλπ κ αφού πήρε στην αντιπροσωπεία κατέληξαν ότι η σόμπα δν μπορεί να κάψει το συγκεκριμένο πέλλετ γιατί είναι σκληρο. Δηλαδή για μήνες το έκαιγε κ ξαφνικά αποφάσισε οτι είναι σκληρό. Τέλος πάντων, κρατάω τους δυο τόνους που είχα αγοράσει στην άκρη, παίρνω άλλο πέλλετ, αλλάζει ο τεχνικός κοχλία κ μια βδομάδα μετά πάλι τα ίδια, φρακαρε κ σταμάτησε να λειτουργεί, περιμένω να έρθει παλι ο τεχνικός. Εγω θεωρώ ότι δν μπορεί να φταίεΙ το πέλλετ ξαφνικά γτ κ παλι ο κοχλίας, ο καινούργιος, μου φαίνεται οτι κάνει ένα θόρυβο σαν ξεβιδωμενος, πιο βαρύ... έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συνέβη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175090 από RasBilly1983
Κοχλία άλλαξες ή μοτέρ κοχλία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175093 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Πλέον το ΑΥΣΤΡΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΤΕΡ ΦΕΤΟΣ ΣΠΑΝΕ ΓΡΑΝΑΖΙΑ Η ΠΑΤΙΝΑΡΟΥΝ!!!! ΕΧΩ ΑΛΛΆΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΠΕΛΛΕΤ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΑ !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175107 από Geo kek
Απαντήθηκε από Geo kek στο θέμα Mytherm angela 12kw προβλήματα στην καυση
Τελικά αλλάξαμε κ το μοτέρ του κοχλία... τώρα δν ξέρω να επιχειρήσω να ξαναβάλω το αυστριακό που έχω ακόμα απόθεμα ή μπορεί να μου χαλάσει παλι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175108 από Geo kek
Απαντήθηκε από Geo kek στο θέμα Mytherm angela 12kw προβλήματα στην καυση
Αλλάξαμε κοχλία την προηγούμενη εβδομάδα κ σήμερα κ το μοτέρ δυστυχώς... Σε σόμπα αχρησιμοποίητη που εκαψε σύνολο πέρσι ένα τόνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175109 από Geo kek
Απαντήθηκε από Geo kek στο θέμα Mytherm angela 12kw προβλήματα στην καυση
Τελικά αλλάξαμε κ το μοτέρ του κοχλία... τώρα δν ξέρω να επιχειρήσω να ξαναβάλω το αυστριακό που έχω ακόμα απόθεμα ή μπορεί να μου χαλάσει παλι; Χάλασε απο αυτό η παίζει να ήταν ελαττωματικό από την αρχή; Το έπαθε ξαφνικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ