Ρυθμίσεις kalor lara

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175106 από Αβραάμ
Ρυθμίσεις kalor lara δημιουργήθηκε από Αβραάμ
Γειά σας και καλή χρονιά με υγεία.. Ανεβάζω τις ρυθμίσεις που έχω από kalor lara12 και θα ήθελα αν έχει κάποιος την ίδια σόμπα με άλλες ρυθμίσεις και θετικά αποτελέσματα ή να μου πει κάποιος αν αυτές οι ρυθμίσεις είναι εντάξει( είναι εργοστασιακές) απλά μου φαίνονται πολυ χαμηλές.. Η καμινάδα είναι στο συνολο 2.5 μέτρα. Μισό μετρό οριζόντιο μετά παει σε ταφ συστολικο και γίνεται από 80 120 και συνεχίζει άλλα δυο μέτρα κάθετα.. Ευχαριστώ κάθε βοήθεια θα είναι χρήσιμη.. 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175117 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Ρυθμίσεις kalor lara
Ανέβασε τες φίλε μου και θα σου πούνε αρκετοί . Απλά κάθε σπίτι είναι διαφορετικό και καμμία ρύθμιση δεν ταιριάζει σε αλλ σπίτι . Εσύ πρέπει να ξεκινήσεις από τις εργοστασιακές και να ανεβάζεις η κατεβάζεις sec πέλλετ και τον αέρα . Για να δεις διάφορες . Θέλει ώρα και χρόνο και πολλές δοκιμές . Η άλλη λύση είναι να φωνάξεις τεχνικό .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175130 από Αβραάμ
Απαντήθηκε από Αβραάμ στο θέμα Re:Ρυθμίσεις kalor lara
Ευχαριστώ φίλε μου.. Βλέπω ότι το forum βοηθάει πολυ κόσμο και είπα και εγώ με τη σειρά μου να ζητήσω βοήθεια..αναρωτιέμαι αν η συγκεκριμένη σόμπα και με τις ρυθμίσεις που ανέβασα περνει κάποια βελτίωση.. Ο χώρος μου είναι 70 τετραγωνικά με όχι πολυ καλή μόνωση. Εξωτερική θερμοκρασία 10 βαθμούς μέσα δεν ανεβαίνει πανω απο 18.Ενα σακί περιπου 12-15 ώρες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175132 από no good
Απαντήθηκε από no good στο θέμα Re:Ρυθμίσεις kalor lara
Η συγκεκριμένη σόμπα φίλε είναι αποτυχία. Αυτή αγόρασα και εγώ. Στην πουλάνε για 12 kw και είναι 10 kw. Εγώ το έχω μετανιώσει και νιώθω εξαπατημένος.Και σκέψου ήθελα να αγοράσω μεταξύ king Modelo και aero 12 thermiki Αλλα το μαγαζί μου είπε ότι αυτή είναι η νούμερο ένα τις αγοράς στα 12 kw.Τα ίδια πρόβληματα αντιμετώπιζα και εγώ έτρωγε πολύ πέλλετ και δεν απέδιδε πάνω από 18 βαθμούς. έχω καμινάδα 1.80 κάθετη και 1.70 ορίζοντα. είδα μια μικρη διαφορά με κάτι ρυθμίσεις που μου έκαναν. Σίγουρα θα την πουλήσω μολλις βγει ο χειμώνας.Εγώ έχω κάνει και καταγγελια στον συνήγορο του καταναλωτή για εξαπάτηση το μαγαζί που την αγόρασα.
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by no good.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175134 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ρυθμίσεις kalor lara
Ποια περιοχή είσαι?ΑΝ ΘΕΣ βρες με εδώ  www.facebook.com/kostas.pixas η στο φόρουμ υπάρχουν στοιχεία μου στο προφίλ μου.να βρούμε χρόνο να τη δουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175175 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα Ρυθμίσεις kalor lara
Εγώ την έχω 7 χρόνια και μου κάνει εντύπωση που ο φίλος την λέει αποτυχία. Τόσα χρόνια και ζέστη έχω και δεν μου έβγαλε τιποτα μόνο το ποτήρι άλλαξα στα 6 χρόνια εμένα είναι και καναλατη.
Από είσαι φίλε; εγώ έχω άλλες ρυθμίσεις από αυτές που ανέβασες. Αν θες βοήθεια πες μου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Αβραάμ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.201 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ