Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80683 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Αν αλλάζεις πέλλετ κάθε λίγο και λιγάκι, επιβάλλεται να μάθεις να ρυθμίζεις την σόμπα μόνος σου. Και όταν μιλάμε για ρυθμίσεις εννοούμε λίγο τον αέρα της καύσης πάνω-κάτω.

Προς το παρών άφησε τον τεχνικό να σου το κάνει αυτό. Και στην συνέχεια εάν αγαπήσεις την σόμπα περισσότερο από την γυναίκα σου......εδώ είμαστε για παιχνίδια και σκληρό πορνό με τις καύσεις και τα πέλλετ. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80710 από gerokost
Απαντήθηκε από gerokost στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Χαχαχα !!

Έγινε ! Ευχαριστώ για τις συμβουλές !

Θα ποστάρω όταν λύσω (ελπίζω) το θεματάκι και αποκτήσω σφαιρική εμπειρία για τη σόμπα !

By the way, έμαθα "the hard way" τι pellet πήρα, μιας που κουβάλησα 1 τόνο ισόγειο-ταράτσα (2 όροφοι)..
Είναι το Forest Enterprizes pellet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80735 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

gerokost έγραψε: Καλημέρα συναγωνιστές !

Είμαι ο Νίκος και πρόσφατα (εχθές) απέκτησα μια NB-PA 13άρα για να θερμάνω σπίτι στα Τρίκαλα 90τμ. στο οποίο έρχομαι μία στο 4μηνο..
Δεν έχω άποψη ακόμα, μιας που εχθές δούλεψε και δεν μπορώ να σχηματίσω άποψη.
Έχω 2 ερωτήσεις να κάνω..

1) Στα προγράμματα όλα εκτός του "δυνατού P1", δηλαδή στα P2, P3 και P4, μετά απο κάποια ώρα μου μαυρίζει το τζάμι μπροστά. Γιατί.. ?

2) Στο πρόγραμμα P4 όπου την άφησα εχθές, μετά απο κανα 2 ώρες είχε γεμίσει το "ποτηράκι" pellet, και συνέχιζε να ρίχνει μέχρι που έπεφταν απο δίπλα !!
Η σομπα προηγουμένως είχε σβήσει, καθαριστεί και όλα ήταν μια χαρά.
Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο timing της .. πτώσης του pellet ?


Καλώς σας βρήκα :)

καλως ηρθες φιλε,εγω εχω την NB-P15 11αρα,οποτε πιστευω θα μοιαζουν αρκετα πραγματα.αν δεν βρεις λυση πες μου.μπορει και ο κωδικος να ειναι ο ιδιος
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kobra2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80741 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

gerokost έγραψε: Χαχαχα !!

Έγινε ! Ευχαριστώ για τις συμβουλές !

Θα ποστάρω όταν λύσω (ελπίζω) το θεματάκι και αποκτήσω σφαιρική εμπειρία για τη σόμπα !

By the way, έμαθα "the hard way" τι pellet πήρα, μιας που κουβάλησα 1 τόνο ισόγειο-ταράτσα (2 όροφοι)..
Είναι το Forest Enterprizes pellet.


επειδη το καλοκαιρακι θα χρειαστει (λογω τιμων) να κουβαλησεις 2-3 τονους και θα κανει και ζεστη ...δεν ψαχνεις απο τωρα καμμια λυση και γι αυτο ? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80799 από gerokost
Απαντήθηκε από gerokost στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Λοιπόν, ερώτηση.. !
Έχουμε κάποιου είδους "admin manual" όσον αφορά τις ρυθμίσεις της σόμπας?
Πήρα τον κωδικό απο τον τεχνικό γιατί δε μπορούσε να έρθει σήμερα, και μου τον έδωσε τηλεφωνικώς για να κάνω κάποιες αλλαγές. Γενικά οκ είναι η σόμπα, αλλά μαυρίζει τζάμι (κάναμε μερικές ρυθμίσεις και θα τις δοκιμάσω σε λίγο άν έστρωσε), και το οικονομικότερο πρόγραμμα δεν είναι τόσο οικονομικό.

dimlyk έγραψε:

gerokost έγραψε: Χαχαχα !!

Έγινε ! Ευχαριστώ για τις συμβουλές !

Θα ποστάρω όταν λύσω (ελπίζω) το θεματάκι και αποκτήσω σφαιρική εμπειρία για τη σόμπα !

By the way, έμαθα "the hard way" τι pellet πήρα, μιας που κουβάλησα 1 τόνο ισόγειο-ταράτσα (2 όροφοι)..
Είναι το Forest Enterprizes pellet.


επειδη το καλοκαιρακι θα χρειαστει (λογω τιμων) να κουβαλησεις 2-3 τονους και θα κανει και ζεστη ...δεν ψαχνεις απο τωρα καμμια λυση και γι αυτο ? :)


Σχετικά με αυτό , κυκλοφορούν μερικά αλλοεθνή παιδιά εδω γύρω που με ενα μεροκαματάκι θα την κάνουν τη δουλειά. :cheer:
Τί λύσεις προτείνεις ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80816 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
επειδη εχω το ιδιο προβλημα ...εχω σκεφτει ενα γερανακι .... προς το παρον παντως ενας τονος βολευεται στο κλιμακοστασιο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.276 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ