Υδραυλική σόμπα pellet σε υπνοδωμάτιο

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13976 από tom007
χαιρετω τα πληθη...βρισκομαι στο τελικο σταδιο πριν την αγορα της idroflexa edilkamin 11 kw αλλα ο μονος χωρος που που μπορω να την βαλω ειναι σε υπνοδωματιο (πισω απο τον τοιχο ειναι οι συλλεκτες) αλλιως φευγω μακρια και το κοστος επισης. ερωτησεις α) μυριζει;β)κανει θορυβο ο κυκλοφορητης; (εχω ακουσει τα πελλετ που πεφτουν αλλα αυτο δε μ ανησυχει)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13978 από Nasikas

tom007 έγραψε: χαιρετω τα πληθη...βρισκομαι στο τελικο σταδιο πριν την αγορα της idroflexa edilkamin 11 kw αλλα ο μονος χωρος που που μπορω να την βαλω ειναι σε υπνοδωματιο (πισω απο τον τοιχο ειναι οι συλλεκτες) αλλιως φευγω μακρια και το κοστος επισης. ερωτησεις α) μυριζει;β)κανει θορυβο ο κυκλοφορητης; (εχω ακουσει τα πελλετ που πεφτουν αλλα αυτο δε μ ανησυχει)

Συνηθως αποφευγουμε σε υπνοδωματια να εχουμε συσκευές καυσης. Δεν ειναι η σωστη λύση. Απαγορευτικο θα έλεγα.
Αν όμως ειναι μεγαλο το δωματιο και κοιμαστε με ανοικτη την πόρτα, (οχι παιδικο δωματιο φυσικα) προσωπικα θα την εβαζα.
Φυσικα τραβωντας αερα απο έξω. (ουτε να το συζητας απο τον χωρο)
Και με συνεχεις ελέγχους και καθαρισμους- συντηρήσεις.

Δεν μπορεις να βρεις αλλη λύση ;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13980 από stelios
συμφωνο και εγω απαγορευτικο. σχετικη φασαρια που δεν την θελεις οταν κοιμασε.απο μυρωδια ελαχιστη αλλα μαυρη σκονη απο το καθημερινο σχεδον καθαρισμα.μακαρι να μπορεσεις να την βαλεις σε αλλο χωρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13982 από tom007
Απαντήθηκε από tom007 στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet σε υπνοδωμάτιο
16 t.m ειναι το δωματιο 90 ολο το σπιτι.μετα φευγω στα 15μ (με διπλες σωληνωσεις 30) και δε θελω να γεμισω το σπιτι με σωληνες.παντως απο καπνα συνηθισμενος γιατι εχω αεροθερμο τζακι.η λυση του λεβητα με βολευει επισης (εχω ηδη λεβητα πετρελαιου)αλλα δε βρισκω με λιγα kw κατι αξιοπιστο.και επισης ευκαιρια να αδειασω το μπαλκονι μου απο την αλουμινοκατασκευη που εχω τωρα το λεβητα πετρελαιου.φτου και απο την αρχη παλι στο ψαξιμο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13992 από thegoul
Έχω την ίδια σόμπα-λέβητα(edilkamin-idroflexa) και δεν θα σου πρότεινα να την βάλεις στην κρεβατοκάμαρα γιατί και όταν είναι κλειστή έχει μια πολλύ ελαφριά μυρωδιά. Επίσης μου έτυχε να πάρω πέλλετ που μύριζε σαν λάδι οπότε και το σαλόνι μέχρι να το κάψω μύριζε άσχημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14013 από tom007
Απαντήθηκε από tom007 στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet σε υπνοδωμάτιο

thegoul έγραψε: Έχω την ίδια σόμπα-λέβητα(edilkamin-idroflexa) και δεν θα σου πρότεινα να την βάλεις στην κρεβατοκάμαρα γιατί και όταν είναι κλειστή έχει μια πολλύ ελαφριά μυρωδιά. Επίσης μου έτυχε να πάρω πέλλετ που μύριζε σαν λάδι οπότε και το σαλόνι μέχρι να το κάψω μύριζε άσχημα.


ποσα σωματα ζεσταινεις με τη συγκεκριμενη σομπα; δινει 9kw στο νερο δηλ 5 σωματα περιπου και 2 στον αερα.ειναι ετσι;ζεστο νερο χρησης υπαρχει οταν το θελεις;3100 την βρηκα με φπα μαζι καλα ειναι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ