Πατέντα για να γίνει υδραυλική μια αερόθερμη σόμπα pellet...

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40347 από love.bacardi
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: λοιπον :woohoo: εγω εχω αυτην εδω την σομπα και δεν νομιζω να γινετε να βαλω μεσα χαλκοσωληνες τι λες??? γιαυτο σκεφτηκα να τους βαλω επανω στο μπουρι.μεσα δεν εχει καθολου χωρο για να βαλω κατι
στην πρωτη ειναι η σομπα μου στην δευτερη 3 μετρα φ80 για εξατμηση και στη τριτη το καλοριφερ διπλα στον καναπε που λεω να συνδεσω. πισω απο τον καναπε περναει το μπουρι της εξατμησης





Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by love.bacardi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40417 από dimitris11
Δεν εχω θεωριτικες γνωσεις επι του θεματος,δεν ξερω να σου πω δηλαδη ποσο οφελως θα εχεις απο αυτο,ποσα μετρα σωληνα χρειαζεσαι κ.τ.λ.
Στην αρχη το ξεκινησα με 9 μετρα σωληνα,διαβαζοντας ομως κυριως εδω"monachos.gr" για μετατροπες τζακιων σε υδραυλικα προασπαθησα να το κανω οσο μπορω καλυτερο.
Την εχεις δει εσωτερικα τη σομπα σου;
Εγω την εχω κανει φυλο και φτερο τη δικη μου ψαχνοντας να βρω καθε πιθανο σημειο που θα μπορουσε να περασει ο χαλκοσωληνας.
Τον κυκλοφορητη που εβαλα δεν γνωριζω καν αν ειναι αυτος που επρεπε να βαλω,πηγα απλα και ζητησα εναν κυκλοφορητη μικρο και μου τον εδωσαν.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44252 από dimitris11
Αν τελικα το κανεις χρησιμοποιησε χαλκοσωληνα ευκαμπο φ10 ή και μικροτερης διατομης,να ειναι οσο πιο σφιχτα γινεται γυρω απο το μπουρι ωστε να υπαρχει επαφη,χωρις επαφη θα ειναι ματαιος κοπος.
Ο λεπτος σωληνας θα σου δωσει μεγαλυτερη επιφανεια επαφης με το μπουρι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44257 από dimlyk
δεν γινεται ευτο δημητρη .... η οποια επαφη θα ειναι ελαχιστη
ισως μια λυση ειναι ενας εναλλακτης αεροθερμος απ αυτον που βαζουν σε χυλοσομπες να τον γεμισεις νερο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44258 από rivol
Δύσκολο εγχείρημα, δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό ίσως και με ένα κομμάτι μεγαλύτερο μπουρί φ 100 και να βάλεις την χαλκοσωλήνα σε μορφή ελατηρίου εσωτερικά στο μπουρί ώστε να εκμεταλλεύεσαι την μεγάλη θερμοκρασία των καυσαερίων.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44324 από love.bacardi
αν επιχειρουσα να βαλω χαλκοσωληνα μεσα στην σομπα???? παραλογο?
δεν ξερω εχω τρελαθει θελω να την κανω την πατεντα. η σομπα δεν εχει μεγαλο κενο γυρο γυρο για να βαλω χαλκο απο διπλα οπως ο φιλος δημητρης. γιαυτο σκεφτομαι το μπουρι ή μεσα στην φωτια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ