Πατέντα για να γίνει υδραυλική μια αερόθερμη σόμπα pellet...

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44358 από dimlyk
μαλλον ζημια θα κανεις παρα καλο :)

ενα πραγμα πρεπει να γινει κατανοητο ...δεν υπαρχει κανενα ενεργειακο οφελος μ αυτο τον τροπο

στην δικη σου ειδικα περιπτωση ... το μπουρι σου αποδιδει καποια θερμοκρασια στο χωρο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44367 από kosmidis80
εγω το βλεπω αλλιως, πατε φιρι φιρι για να κανετε κανα μπαμ :woohoo:

Τις πιο πανω φωτογραφιες δεν ειδα να τις σχολιασε κανεις σε οτι αφορα την ασφαλεια???!!! Γιατι?

Ας μας πει και ο φιλος που την εκανε, τι πετυχε? Ποσο ανεβαζει τα νερα η πατεντα? Φτανουν να ζεστανουν τα σωματα? απο ασφαλιστικα τι εχει? σε ποση ωρα φτανει τα νερα εστω 40 βαθμους?

Lovebacardi ασε την σομπιτσα ως εχει.

Αν θελεις υδραυλικη πουλα την δικια σου και παρε μια εργοστασιακη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44407 από dimitris11
Η πατεντα μου ειναι αποτελεσματικη,μπορει να ανεβασει ανετα την θερμοκρασια.Η σομπα ειναι 10kw.
Η 40 βαθμοι ειναι στην επιστροφη.
Ο αισθητηρας βρισκεται στον χαλκοσωληνα της επιστροφης,μπορω να του αλλαξω θεση και να τον βαλω στον πλαστικο σωληνα της επιστροφης για να ανεβαζει περισοτερη θερμοκρασια.
Εχω πλεον ζεστο νερο ολη την ημερα και μπορει να κανει μπανιο το απογευμα η οικογενεια μου.Ο θερμοσυφωνας ειναι 80 λιτρα.
Υπαρχει δευτερος αισθητηρας στην προσαγωγη ωστε οταν το νερο για οποιονδηποτε λογο(βλαβη κυκλοφορητη)πιασει 85 βαθμους να σβηνει η σομπα.Τεσσερις φορες εγινε βελτιωση,ηταν μια εμπειρια με καλες και κακες στιγμες.
Στο σπιτι υπαρχει συμπληρωματικη θερμανση με κλιματιστικα,ενα σε καθε δωματιο σε σταθερη θερμοκρασια ολο το 24ωρο.125τ,μ. μονοκατοικια στα 700μετρα υψομετρο με μετρια μονωση.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44416 από dimitris11
Ειμαι ανθρωπος της πατεντας,θα αναφερω κατι για την σομπα μου και ισως να το βγαλω φωτογραφια και να το στειλω στην εταιρεια που την κατασκευασε.
Ειχε προβλημα υπερθερμανσης του μοτερ του κοχλια ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΑΛΑ(5) και σταματουσε να δουλευει κανα 20λεπτο μεχρι να κρυωσει,η σομπα βεβαια εσβηνε.
Ο τεχνικος της εταιρειας μου βρηκε το προβλημα,δεν μπορεσα να το βρω μονος μου.Τη λυση ομως τη βρηκα μονος.
Εκανα τον μηχανισμο του κοχλια αεροψυκτο και το προβλημα λυθηκε,ο αερας πλεον πρωτα περναει απο το μοτερ και υστερα πηγαινει στη σομπα.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44427 από kosmidis80
Δημητρη με την μονη διαφορα οτι εσυ μπορει και να το εχεις με τις πατεντες, ΑΛΛΑ μπορει να ακολουθησει την πατεντα σου καποιος αλλος που δεν θα δωσει βαρυτητα σε μερικες λεπτομεριες και να εχουμε κανενα ατυχημα ή και δυστυχημα!

Με τον ατμο δεν παιζουμε!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44571 από love.bacardi
σιγουρα δεν παιζουμε γιαυτο ειπα στον φιλο δημητρη να του βγαλω τα εισητηρια να ερθει να κανει την πατεντα να πιουμε και κανα τσιπουρο γιατι στις 25 παμε να βγαλουμε και ολα καλα μαρεσουν και εμενα οι πατεντες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ