Ερωτηση για καμιναδα.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112850 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.

andreas72 έγραψε:

ΠέτροςΤ έγραψε: θελω να καταργησω το φιλτρο και να βαλω καμιναδα μεχρι πανω inox

γιατί θέλεις να βγάλεις το φίλτρο ??


Για να μην εχω καθαρισμα 1 φορα την εβδομαδα και αλλαγη νερου.Ειναι πιο πρακτικο χωρις το φιλτρο.

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112962 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.
εσύ ξέρεις καλύτερα!!! εγώ δεν το αλλάζω το νερό απλά το συμπληρώνω που και που, ρώτησα γιατί κάνεις την αλλαγή! ,επειδή και εγώ το σκέφτομαι,όχι επειδή με κουράζει,αλλά σκεφτόμουν εάν με 4 μέτρα κάθετο μπουρί έχει καλύτερη απόδοση η σόμπα pellet σε σχέση με 1 metro οριζόντιο... :huh:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113050 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.

andreas72 έγραψε: εσύ ξέρεις καλύτερα!!! εγώ δεν το αλλάζω το νερό απλά το συμπληρώνω που και που, ρώτησα γιατί κάνεις την αλλαγή! ,επειδή και εγώ το σκέφτομαι,όχι επειδή με κουράζει,αλλά σκεφτόμουν εάν με 4 μέτρα κάθετο μπουρί έχει καλύτερη απόδοση η σόμπα pellet σε σχέση με 1 metro οριζόντιο... :huh:


Ειμαι στον 1ο οροφο τριοροφης πολυκατοικιας και μου πιανει χωρο,αν το βγαλω θα βαλω 2 μετρα οριζοντιο και 9 μετρα καθετο για να βγω ταρατσα.Δεν εχω αποφασισει ακομα θα δειξει...

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113068 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.

ΠέτροςΤ έγραψε:

andreas72 έγραψε: εσύ ξέρεις καλύτερα!!! εγώ δεν το αλλάζω το νερό απλά το συμπληρώνω που και που, ρώτησα γιατί κάνεις την αλλαγή! ,επειδή και εγώ το σκέφτομαι,όχι επειδή με κουράζει,αλλά σκεφτόμουν εάν με 4 μέτρα κάθετο μπουρί έχει καλύτερη απόδοση η σόμπα pellet σε σχέση με 1 metro οριζόντιο... :huh:


Ειμαι στον 1ο οροφο τριοροφης πολυκατοικιας και μου πιανει χωρο,αν το βγαλω θα βαλω 2 μετρα οριζοντιο και 9 μετρα καθετο για να βγω ταρατσα.Δεν εχω αποφασισει ακομα θα δειξει...


μηπως αντι να βαλεις 9 μετρα και να πας ταρατσα μπορεις με μια 24 μοιρων γωνια να πας στην ακρη του μπαλκονιου και 30-40 εκ πιο κατω ? αν και η φορα του αερα βοηθαει πιθανον δεν θα εχεις προβλημα μαυρισματος
(τουλαχιστον σ εμενα δουλεψε για τους 2 μηνες που εκανα την αλλαγη )


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113249 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.
Ειμαι στον 1ο οροφο τριοροφης πολυκατοικιας και μου πιανει χωρο,αν το βγαλω θα βαλω 2 μετρα οριζοντιο και 9 μετρα καθετο για να βγω ταρατσα.Δεν εχω αποφασισει ακομα θα δειξει...[/quote]

μηπως αντι να βαλεις 9 μετρα και να πας ταρατσα μπορεις με μια 24 μοιρων γωνια να πας στην ακρη του μπαλκονιου και 30-40 εκ πιο κατω ? αν και η φορα του αερα βοηθαει πιθανον δεν θα εχεις προβλημα μαυρισματος
(τουλαχιστον σ εμενα δουλεψε για τους 2 μηνες που εκανα την αλλαγη )[/quote]


Ετσι το εχω τωρα περιπου, σηκωνεται απο το φιλτρο 1 μετρο και παει 2 μετρα οριζοντια εξω απο το μπαλκονι απλα ψιλομαυριζει λιγο τον τοιχο και στο αναμμα εχει λιγο ντουμανι και παει στα μπαλκονια των αλλων οταν δεν φυσαει.

RAVELLI HRV 160.
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ΠέτροςΤ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113260 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.
το αρχικο ντουμανι ειναι σε μεγαλο βαθμο υδρατμος
αν και το σωστο φυσικα ειναι να μην λιβανιζουμε τις πορτες του γειτονα :)
το μαυρισμα αν εχεις προσβαση καθαριζει αρκετα ευκολα μ ενα βρεγμενο σφουγγαρακι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ