Ravelli HR-100 (νερού) πρόβλημα.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132057 από Babikos
Ravelli HR-100 (νερού) πρόβλημα. δημιουργήθηκε από Babikos
Καλησπέρα. Εχω μια ravelli HR-100 που τώρα τελευταία όταν την βάζω σε λειτουργία , ενώ ανάβει κανονικά μετα απο 15 με 20 λεπτά χτυπάει το alarm και σταματάει. Το παράξενο ειναι πως δεν μου βγάζει ένδειξη για ποιο λόγο χτυπάει το alarm. Η πίεση ειναι κανονική , και όλες οι ενδείξεις απο τον πίνακα ελέγχου φαίνονται καλές. Το Eco ειναι απενεργοποιημενο. Μηπως ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει? Απο τον αντιπρόσωπο πάντως δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Ήρθε ρύθμισε το βεντιλατερ και το ΠΕΛΛΕΤ που ρίχνει στο ποτηράκι για το αρχικό άναμμα, αλλά μετα απο λιγο καιρό το ξανά έκανε. Η σόμπα καθαρίζεται κάθε μέρα, όπως και το ποτηράκι του μπουριου( κάθε εβδομάδα). Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134686 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Re: Ravelli HR-100 (νερού) πρόβλημα.

Babikos έγραψε: Καλησπέρα. Εχω μια ravelli HR-100 που τώρα τελευταία όταν την βάζω σε λειτουργία , ενώ ανάβει κανονικά μετα απο 15 με 20 λεπτά χτυπάει το alarm και σταματάει. Το παράξενο ειναι πως δεν μου βγάζει ένδειξη για ποιο λόγο χτυπάει το alarm. Η πίεση ειναι κανονική , και όλες οι ενδείξεις απο τον πίνακα ελέγχου φαίνονται καλές. Το Eco ειναι απενεργοποιημενο. Μηπως ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει? Απο τον αντιπρόσωπο πάντως δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Ήρθε ρύθμισε το βεντιλατερ και το ΠΕΛΛΕΤ που ρίχνει στο ποτηράκι για το αρχικό άναμμα, αλλά μετα απο λιγο καιρό το ξανά έκανε. Η σόμπα καθαρίζεται κάθε μέρα, όπως και το ποτηράκι του μπουριου( κάθε εβδομάδα). Ευχαριστω.


Ειναι δυνατον να μην σου δειχνει την ενδειξη λαθους ? Το ελυσες το προβλημα?

Sent from my AT300SE using Tapatalk

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136049 από GIORGOSGR
Απαντήθηκε από GIORGOSGR στο θέμα Ravelli HR-100 (νερού) πρόβλημα.
Το ίδιο πρόβλημα σχεδόν είχα και εγώ σε HRV-120 (νερού) το πρόβλημα λύθηκε με καινουργιο λογισμικό που με πέρασε ο αντιπρόσωπος τις RAVELLI
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138113 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Ravelli HR-100 (νερού) πρόβλημα.

GIORGOSGR έγραψε: Το ίδιο πρόβλημα σχεδόν είχα και εγώ σε HRV-120 (νερού) το πρόβλημα λύθηκε με καινουργιο λογισμικό που με πέρασε ο αντιπρόσωπος τις RAVELLI


Την ίδια έχω και εγώ. Ποια έκδοση λογισμικού έχεις ;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ