Edilkamin Idroflexa: έντονη μυρωδιά κατά το σβήσιμο

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7160 από thegoul

ntavelis έγραψε: Τι μάρκα είναι φίλε;


Συγνώμη που άργησα να απαντήσω.Έκανα αλλαγές και περίμενα να δω τα αποτελέσματα. Είναι η Idroflexa της Edilkamin.
Οι γείτονες παραπονέθηκαν για μυρωδιά από την καμινάδα. Αναγκάστηκα να αλλάξω θέση την σόμπα και την καμινάδα(την είχα στο μπαλκόνι) να την ανεβάσω πάνω από τα κεραμίδια(σύνολο 7 μέτρα ύψος). Με αυτήν την αλλαγή έφυγε η μυρωδιά(και τα χρήματα μου) που έβγαινε όταν έκλεινε η σόμπα. Το τζάμι συνεχίζει όμως να λερώνετε πάρα πολύ μέσα σε μια μέρα. Τι άλλο μπορεί να φταίει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7172 από grigoriskar
Παίδες το τζάμι μαυρίζει λόγω υγρασίας.Δεν μπορείτε να το αποφύγετε.Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ απο κουβέντες φίλων που έχουν σόμπες πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7174 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Δε νομίζω από υγρασία. ϊσως να δεις πόσο είναι το ύψος της φλόγας σου, αν ανεβαίνει και γυρνάει μέσα στο θάλαμο, έχεις μάλλον πολύ δυνατή παροχή καυσίμου και μαυρισμα στο τζάμι. Αυτό κατάλαβα εγώ από τη δική μου σόμπα.. και βέβαια βάζει μάλλον και το χεράκι η ποιότητα του πελλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10853 από mastoras

thegoul έγραψε:

ntavelis έγραψε: Τι μάρκα είναι φίλε;


Συγνώμη που άργησα να απαντήσω.Έκανα αλλαγές και περίμενα να δω τα αποτελέσματα. Είναι η Idroflexa της Edilkamin.
Οι γείτονες παραπονέθηκαν για μυρωδιά από την καμινάδα. Αναγκάστηκα να αλλάξω θέση την σόμπα και την καμινάδα(την είχα στο μπαλκόνι) να την ανεβάσω πάνω από τα κεραμίδια(σύνολο 7 μέτρα ύψος). Με αυτήν την αλλαγή έφυγε η μυρωδιά(και τα χρήματα μου) που έβγαινε όταν έκλεινε η σόμπα. Το τζάμι συνεχίζει όμως να λερώνετε πάρα πολύ μέσα σε μια μέρα. Τι άλλο μπορεί να φταίει;


Σε πολυκατοικία στα Μουδανιά μένεις thegoul ?

Γιατι σήμερα είχα μια συζήτηση για ένα τύπο που έβαλε πελετόσομπα στην οικοδομή, και χάλασε την ζαχαρένια του ιδιοκτήτη της πολυκατοικίας...... λες να είσαι εσύ :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10865 από thegoul
Το διαμέρισμα είναι δικό μου.Δύο ιδιοκτήτες άλλων διαμερισμάτων στην ίδια πολυκατοικία παραπονέθηκαν.
Ανέβασα την καμινάδα πάνω από την στέγη και σταμάτησαν οι διαμαρτυρίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10886 από mastoras

thegoul έγραψε: Το διαμέρισμα είναι δικό μου.Δύο ιδιοκτήτες άλλων διαμερισμάτων στην ίδια πολυκατοικία παραπονέθηκαν.
Ανέβασα την καμινάδα πάνω από την στέγη και σταμάτησαν οι διαμαρτυρίες.


Βρε μικρός που είναι ο κόσμος. :(

Τώρα θα πρέπει να βρω τον τύπο που βγάζει πέλλετ για ιδιόχρηση στην Πορταριά. Και αυτός κάπου εδώ στο φόρουμ τριγυρνά. :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ