Edilkamin Idroflexa: έντονη μυρωδιά κατά το σβήσιμο

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #11866 από thegoul
Μετά από 1,5 μήνα με την σόμπα σε λειτουργία είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι το πολύ γρήγορο μαύρισμα του τζαμιού της πόρτας μόλις σε 5 με 6 ώρες.Δοκίμασα διάφορα είδη πέλλετ από αυστριακό μέχρι ελληνικό και βουλγάρικο και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.Μετά από πολλές συζητήσεις με το τεχνικό τμήμα της αντιπροσωπείας μου είπανε ότι το ξέρουν και οι Ιταλοί το πρόβλημα και ότι φταίει η πόρτα.Αν κάποιος με γνώσεις όπως ο κύριος Σαμαράς θα μπορούσε να μου πει πως μπορεί να συμβάλει η πόρτα στο μαύρισμα του τζαμιού της θα το εκτιμούσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #11902 από Nasikas

thegoul έγραψε: Μετά από 1,5 μήνα με την σόμπα σε λειτουργία είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι το πολύ γρήγορο μαύρισμα του τζαμιού της πόρτας μόλις σε 5 με 6 ώρες.
-Δοκίμασα διάφορα είδη πέλλετ από αυστριακό μέχρι ελληνικό και βουλγάρικο και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.
Μετά από πολλές συζητήσεις με το τεχνικό τμήμα της αντιπροσωπείας μου είπανε ότι το ξέρουν και οι Ιταλοί το πρόβλημα και ότι φταίει η πόρτα.Αν κάποιος με γνώσεις όπως ο κύριος Σαμαράς θα μπορούσε να μου πει πως μπορεί να συμβάλει η πόρτα στο μαύρισμα του τζαμιού της θα το εκτιμούσα.

Βαλε αν μπορεις μια -δυο φωτογραφιες της σομπας με ανοικτη και κλειστη την πορτα (οχι σε λειτουργια η σομπα - τι μαρκα ειναι ;)
Περιεγραψε και την καμιναδα. Ισως φταιει και αυτη. Δοκιμασες να μεγαλωσεις το βιντυλατερ εξοδου καυσαεριων ;
(Αν σε ενοχλει πολυ το λερωμενο τζαμι, να δοκιμασουμε με καποιο τροπο να κανουμε αεροκουρτινα αν γινεται και αν θελεις.)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ